palyazatok.org

Pályázatok – Pályázatfigyelő – Pályázatírás

Élni az életet 3. – holokauszt oktatásfejlesztési pályázat

A Gábor Zita Alapítvány célja, hogy megőrizze Gábor Zita emlékét és életművét, aki világszerte elismert módszereket alkotott a Holokauszt oktatás területén. A pályázat célja, hogy egyszeri ösztöndíjjal jutalmazza azt vagy azokat a magánszemélyeket vagy szervezeteket, akik az adott évben a legtöbbet tettek a Holokauszt oktatás módszertani fejlesztéséért a társadalmi, kulturális, tudományos vagy a művészeti életben.


Pályázati felhívás „Élni az életet”
Pályázat címe: „Élni az Életet 3. – 2013.”
Kiíró: Gábor Zita Alapítvány

Pályázók köre: Pályázatot minden olyan magánszemély vagy intézmény benyújthat, aki vagy amely egyetért az alapítvány céljával és úgy gondolja, hogy munkássága az oktatási színvonal emelését és a társadalmi együttélés írott és íratlan szabályainak betartását szolgálja.

Pályázat tartalma: Olyan Holokauszt-oktatást segítő módszer bemutatása, melyet a pályázó dolgozott ki, és amelynek célja a Holokauszt oktatásán túl az emberek közötti megértésre, a másik ember véleményének és egyéniségének elfogadására és tiszteletben tartására, a demokratikus gondolkodásra és az előítélet-mentes együttélés szabályainak betartására nevelés az oktatásban. A pályázat témájának az itt leírtakon túl tartalmi és formai megkötése nincs. A díjazás utólag történik, tervezett munkákat nem áll módunkban támogatni. Már megvalósított projektek bemutatását várjuk, kérjük, hogy azokat azok eredményeivel, a levont következtetésekkel részletesen mutassa be, ha lehetséges, hivatkozásokkal együtt.

Határidők:

  • A pályázat beérkezésének határideje: 2013. május 31.
  • Ünnepélyes díjátadó ünnepség: 2013. augusztus 20. (±3 nap, a pontos időpontról és helyszínről az érdekelteket időben értesítjük, és a honlapon is tájékozódhat erről)

Kiválasztás módja: A pályázatokat a Kuratórium által felkért Szakértő Testület bírálja el. A Szakértő Testület állandó- és a beérkezett pályázatok területének megfelelően felkért eseti szakértőkből áll, a tagokról a honlapon ( www.gaborzitaalapitvany.hu ) tájékozódhat. Az elbírálás az Alapítvány és a pályázat céljai alapján történik.

Nyertes pályázatok: Minden évben az Alapítvány lehetőségeinek és a beérkezett pályázatok tartalmának megfelelően legalább egy, minimum 100.000 Ft-os ösztöndíjban részesülő pályázót hirdet a Kuratórium a Szakértő Testület javaslata alapján. A nyertes pályázó(k) ezenkívül egy tűzzománcból készült egyedi, névre szóló emlékplakettet is kap(nak).

Adminisztratív információk: Pályázni a kitöltött és aláírt pályázati űrlap, valamint egy rövid szakmai önéletrajz benyújtásával lehet. A pályázat tartalmát képező módszer bemutatásának formája és terjedelme szabadon választott, a pályázati anyag tartalmazhat nyomtatott-, elektronikus- (CD vagy DVD) és fénykép- vagy bármilyen egyéb mellékleteket. A pályázatokat magyar nyelven kell elkészíteni, és postai úton kérjük benyújtani az Alapítvány címére: 1126 Budapest, Dolgos u. 2/4. A pályázat benyújtása díjmentes. Benyújtott pályaműveket az Alapítványnak – függetlenül az elbírálás eredményétől – nem áll módjában visszaadni. Az Alapítvány vállalja, hogy a pályázatok esetleges további felhasználása csak a Pályázó külön beleegyezésével történik.

Letölthető dokumentumok

További információk: Az Alapítványról és a pályázatról az Alapítvány honlapján illetve az alábbi elérhetőségeken érdeklődhet: info@gaborzitaalapitvany.hu e-mail címen vagy a +36-20/253-7503-as telefonszámon.

Forrás: http://gaborzitaalapitvany.hu