palyazatok.org

Pályázatok – Pályázatfigyelő – Pályázatírás

Golden Cubes Awards – Pályázat az épített környezeti neveléssel foglalkozók számára

A Golden Cubes Awards díjat az UIA Architecture and Children munkacsoportja 2011-ben hívta életre. A Golden Cubes Awards célja, hogy elismerje azokat az embereket és szervezeteket, akik munkájukkal elősegítik, hogy a gyerekek és a fiatalok jobban megértsék az építészeket, az épített környezetet és magát az építészetet, annak tudatában, hogy ez a generáció az, aki a jövőt formálja.

A pályázat magyarországi fordulóját az UIA alapító szervezete, a Magyar Építőművészek Szövetsége hirdeti meg és bonyolítja le.
A Kiíró a Pályázóktól az épített környezeti nevelés témakörében vár pályázatot, melyek az alábbi kategóriák szerint lehetnek:

  • iskolai keretek között végzett oktatási tevékenység,
  • intézményi (múzeumok, galériák, alapítványok, egyesületek, stb.) keretek között végzett oktatási tevékenység,
  • írott média (könyv, újság, nem audiovizuális oktatóanyagok) – ebben a kategóriában magánszemélyek és szervezetek is pályázhatnak,
  • audiovizuális média (film, audiovizuális oktatóanyag, weboldal, stb.) – ebben a kategóriában magánszemélyek és szervezetek is pályázhatnak.

Az UIA Architecture and Children munkacsoport által meghirdetett Golden Cubes Awards nem „verseny”, ahol a Pályázóktól új projektek megvalósítását várják el, hanem egy olyan díj, melyre az épített környezeti nevelés témájában jelenleg aktívan működő szervezetek és alkotók a megvalósult tevékenységeikkel nevezhetnek.

Pályázni a 2017. szeptember és 2020. március 15. közötti időszak munkáival lehet, tehát ebben az időintervallumban megvalósuló tevékenységeket (tanfolyam, tanóra, esemény, stb.) vagy termékeket (kiadványok, fejlesztőjátékok, útmutatók, filmek, számítógépes programok, stb.) várjuk az alább megadott feltételekkel.

A Golden Cubes Awards kétfordulós megmérettetés, melynek első fordulóját országonként hirdetik meg, így Magyarországon a MÉSZ teszi közzé a felhívást. Az országonkénti fordulók során valamennyi országból kategóriánként egy-egy pályamű jut tovább a nemzetközi megmérettetésre. A két forduló szabályai megegyeznek, a kategóriagyőztesek nevezése automatikus. A díjat mindkét fordulóban építész, pedagógus és médiaszakértőkből álló zsűri értékeli, a nemzetközi forduló eredménye az UIA háromévente megrendezett közgyűlésén kerül kihirdetésre, mely 2020-ban Rio de Janeiróban lesz.

A pályázat leadási határideje: 2020. január 31. 16:00

A jelentkezéshez a MÉSZ honlapjáról letölthető jelentkezési űrlapot és tabló sablont kell használni.

A pályázati anyagokat (a jelentkezési űrlapot és a szöveg- ill. képanyaggal megszerkesztett tablót) elektronikusan és nyomtatott formátumban is szükséges megküldeni.
A jelentkezési űrlapot kitöltve és aláírva, a tablót véglegesre szerkesztett formában az alábbi címre kell megküldeni: titkar@meszorg.hu
A jelentkezési űrlap eredeti példányát kinyomtatva, valamint a tabló véglegesre szerkesztett formátumát A2-es méretben kinyomtatva postai úton vagy személyesen a Magyar Építőművészek Szövetsége titkárságára kell eljuttatni (1088 Budapest, Ötpacsirta u. 2.)

Az elektronikus verzió megküldésének határideje: 2020. január 31. 16.00 – a postai küldemény feladásának határideje: 2020. január 31.

PÁLYÁZATI KATEGÓRIÁK:

  1. Iskola: Minden olyan oktatási intézmény pályázhat, ahol az oktatásban a Nemzeti Tantervvel összhangban foglalkoznak az épített környezeti neveléssel. (Azok az oktatási intézmények, melyek művészeti, építészeti vagy design szakképzést nyújtanak, nem ebben, hanem a következő kategóriában pályázhatnak.)
  2. Intézmények: Múzeumok, galériák, alapítványok, egyesületek és más szervezetek pályázhatnak ebben a kategóriában, önállóan vagy másokkal együttműködve. (Ebben a kategóriában pályázhatnak azok az iskolák, melyek művészeti, építészeti vagy design szakképzést nyújtanak.)
  3. Írott (nyomtatott) média: Az épített környezeti nevelés témájával foglalkozó magánszemélyek, szervezetek pályázhatnak (könyv, cikkek, magazinok, nem audiovizuális oktatási eszközök) az általuk készített anyaggal, termékkel.
  4. Audiovizuális média: Azon magánszemélyek vagy szervezetek pályázhatnak, melyek az audiovizuális média területén foglalkoznak az épített környezeti neveléssel (dokumentumfilmek, filmek, TV-műsorok, audiovizuális oktatási eszközök).

PÁLYÁZATI FELTÉTELEK:

  • Egy pályázó, különböző anyagokkal, több kategóriában is indulhat.
  • A pályázatban linkek megjelölésére vagy a nyomtatott média esetén tárgyak csatolására is van lehetőség.
  • A pályázatra beküldött anyagokat a MÉSZ a bírálat után 1 hónapig őrzi meg, elszállításáról legkésőbb 2020. március 31-ig a pályázó gondoskodik.

BEADANDÓ ANYAGOK:

Pályázó a Szervező részére elkészíti és megküldi elektronikus és eredeti verzióban is:

  • a hivatalos UIA Architecture & Children Golden Cubes Awards jelentkezési űrlapot, mely a MÉSZ megadott felületéről letölthető,
  • a hivatalos tabló sablon alapján elkészített, szöveggel és képanyaggal feltöltött pályázatot bemutató tablót
    • a nyomtatott verziót A/2-es méretben, fehér, matt papírra nyomtatva kell leadni,
    • a tablókhoz használt elemeket (rajzok, fotók, szövegek) digitálisan is át kell adni az elektronikus levélhez csatoltan, illetve nagy méret esetén file-küldő szolgáltatáson keresztül megosztva, vagy USB adathordozón megküldve, high-res és low-res verziókban (az alacsony felbontású képek 500 KB/Ko méretet nem haladhatják meg, a digitális állomány EPS, PSD, TIFF, JPEG és PDF formátumú lehet),
    • a tablónak tartalmaznia kell pár összegző mondatot a Pályázóról és a bemutatott projektről, valamint egyértelműen jelölni kell a pályázati kategóriát,
    • a szöveget Arial betűtípussal, 14-es betűméretben a megadott sablonba szükséges beilleszteni
    • a projekt típusától függően bemutató darabot szükséges csatolni (multimédia és film esetén ez lehet linken megtekinthető tartalom is),
    • amennyiben elkészült “termékről”, kiadványról van szó, úgy a jelentkezéshez az eredeti egy másolatát is csatolni kell.

Az első forduló országos pályázatának beadása magyar nyelven történik.
A tablón minden olyan együttműködő vagy tanácsadó nevét fel kell tüntetni, aki szerzőként a folyamatban (akár kiállításon, akár kiadványban, stb.) részt vett.
A pályázat beadásával a Pályázó nyilatkozik arról, hogy a beadott munka saját készítésű, eredeti alkotás, más személy szerzői jogait nem sérti.
A jelentkezési űrlapot a pályázónak el kell látnia saját kézjegyével. Az aláírás egyben a pályázati feltételek elfogadásának nyilatkozata, hozzájárulás ahhoz, hogy a pályaművet a Kiíró ellenszolgáltatás nélkül szerepeltesse a Golden Cubes Awards kiállításokon és kiadványokban.
Fontos etikai szempont, hogy amennyiben a beadott fotóanyagon személyek beazonosíthatók, úgy az ábrázolt személytől, kiskorú esetén a szülőtől beleegyezési nyilatkozat szükséges az UIA etikai elvei értelmében.

Néhány ellenőrző kérdés, melyek a Pályázót segíthetik a pályázati anyag kiválasztásában és a projektet bemutató szöveg megírásában (természetesen nem kell minden állításnak igaznak lennie):

  • Egyértelműek az oktatási célok? Mit fognak a gyerekek tanulni és milyen készségeket fognak megszerezni?
  • Segíti az építészet megértését?
  • Támogatja a társadalmi, gazdasági és ökológiai fenntarthatóság megértését?
  • Ösztönzi a kreativitást, érzékenységet, kritikai gondolkodást?
  • Szórakoztató?
  • Az oktatási szervezetek vagy a közösség támogatja?
  • Van lehetőség más szervezetekkel való együttműködésre vagy interdiszciplináris partnerségre?
  • Folyamatosan végrehajtható?

Kérdéseket 2019. október 31-ig várjuk a titkar@meszorg.hu elektronikus levelezési címen. (A levél tárgyában kérjük feltüntetni a Golden Cubes Awards megnevezést és a nevezési kategóriát.)

Letölthető dokumentum

golden cubes awards felhivas 2019

A pályázat elektronikus megküldésének határideje: 2020. január 31., 16:00

Eredményhirdetés: 2020. február
Bővebb információ a korábbi pályázatok eredményéről, a nyertes pályaművekről az UIA Architecture and Children Golden Cubes Awards oldalán érhető el.

Kontakt:
MÉSZ Titkárság – titkar@meszorg.hu, tel: +36 70 614 9485
cím: 1088 Budapest, Ötpacsirta utca 2.