palyazatok.org

Pályázatok – Pályázatfigyelő – Pályázatírás

Múzeumpedagógus álláspályázat

Néprajzi Múzeum – Budapest pályázatot hirdet múzeumpedagógus munkakör betöltésére. A pályázat benyújtásának határideje: 2021. január 4.

A jogviszony időtartama: határozatlan idejű jogviszony
Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
A munkavégzés helye: Pest megye, 1055 Budapest, Kossuth tér 12. és az intézmény új Budapesti telephelyein

A munkakörbe tartozó, illetve a vezetői megbízással járó lényeges feladatok:
Kiállításokhoz kapcsolódó múzeumpedagógiai hasznosítási tervek készítése. Múzeumpedagógiai terek kialakításában, tervezésében való részvétel. Megvalósítókkal, kivitelezőkkel való kapcsolattartás, folyamatos koordinációban való közreműködés. Múzeumpedagógiai foglalkozások megtervezése és tartása, kapcsolattartás óvodákkal és iskolákkal, családi napok szervezése, múzeumi rendezvények megtervezése, lebonyolítása, pályázatírás múzeumpedagógiai témákban, kiállításokhoz tartozó rendezvények tervezése, megszervezése, tárlatvezetések tartása, online pedagógiai anyagok készítése, fejlesztése, tudományos témafeldolgozás és publikálás, múzeumandragógiai programtervezés és lebonyolítás.

Illetmény és juttatások:
Az alapbér és a juttatások megállapodás szerintiek, a pályázathoz kérjük, hogy a pályázó jelölje meg bérigényét.

Pályázati feltételek:

  • Felsőfokú képesítés, tanító, tanári vagy művelődésszervező végzettség,
  • Múzeumpedagógiai – Legalább 3 év szakmai tapasztalat,
  • Gyakorlott szintű MS Office (irodai alkalmazások),
  • Büntetlen előélet

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • Egyetem, Néprajz szak vagy Hon-és népismeret tanári végzettség,
  • Középfokú általános nyelvvizsga
  • Jogosítvány
  • Múzeumpedagógia projektek tervezésében, megvalósításában szerzett tapasztalat
  • Kiadványszerkesztő, Film editáló programok ismerete

Elvárt kompetenciák:

  • Kiváló szintű pedagógiai érzék,
  • Kiváló szintű kreativitás,
  • Kiváló szintű problémamegoldó képesség és kommunikációs képesség,
  • Kiváló szintű digitális kompetencia, IKT eszközök ismerete,

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások, anyagok:

  • Fényképes szakmai önéletrajz
  • Iskolai végzettséget, szakképesítést és nyelvismeretet igazoló bizonyítványok másolata,
  • A pályázó korábbi munkája során legjobbnak tartott múzeumpedagógiai foglalkozás óraterve.
  • A pályázó múzeumpedagógiai projektekben való közreműködésének részletes bemutatása
  • Hozzájáruló nyilatkozat arról, hogy a pályázat anyagát a bírálatban résztvevők megismerhetik

A munkakör betölthetőségének időpontja: A munkakör 2021. január 19-től tölthető be

A pályázat benyújtásának határideje: 2021. január 4.

A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Dr. Veres Gábor főigazgató-helyettes nyújt, a +36 1-473-2420-os telefonszámon.

A pályázatok benyújtásának módja:

  • Postai úton, a pályázatnak a Néprajzi Múzeum címére történő megküldésével (1055 Budapest, Kossuth tér 12. ). Kérjük a borítékon feltüntetni a munkakör megnevezését: múzeumpedagógus
  • vagy
  • Elektronikus úton foigh@neprajz.hu címen keresztül.

A pályázat elbírálásának módja, rendje:
A pályázatról előkészítő bizottság véleménye alapján a múzeumigazgató dönt. A bizottság a pályázóknak a pályázatok előszűrése után szakmai interjút szervez. Az eredménytelen pályázók e-mailben értesítést kapnak, a beküldött pályázatok 30 nap után megsemmisítésre kerülnek. A pályázat kiírója fenntartja a jogot, hogy a pályázati eljárást eredménytelennek nyilvánítsa.

A pályázat elbírálásának határideje: 2021. január 14.

A munkáltatóval kapcsolatban további információt a www.neprajz.hu honlapon szerezhet.