palyazatok.org

Pályázatok – Pályázatfigyelő – Pályázatírás

A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat

Digitális fejlesztés

 Az SM10-MIN „A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése” című program célja a hátrányos helyzetű emberek és közösségek, különösen a romák társadalmi befogadásához való hozzájárulás az online szolgáltatásokhoz és a digitális infrastruktúrához való hozzáférésük javításával. Kulcsszavak: Digitális kompetencia, digitális terek, hátrányos helyzet csoportok.


A program két, egymáshoz szorosan illeszkedő komponens keretében kerül megvalósításra. Az első komponensben – jelen pályázati felhívás keretében – kiválasztásra kerülnek a komponens elem megvalósítók, amelyek legfontosabb feladata a célcsoport tagok toborzása és a képzések lebonyolítása, míg a második komponenst megvalósító Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság (továbbiakban: TEF) a képzések kifejlesztéséért, jogszabály szerinti előkészítéséért, koordinálásáért és megvalósításáért felelős. A program sikerének kulcsa a két
komponens megvalósítói közötti együttműködés és folyamatos kommunikáció biztosítása.

A nyertes pályázók első lépésként kialakítják a célcsoport tagok képzésbe való bevonásának és a program megvalósításának technikai feltételeit, majd a helyi digitális segítő kinevezése és kiképzése után gondoskodnak a digitális kompetencia fejlesztő képzések előkészítéséről, benne a célcsoport tagok toborzásával és támogatásával, valamint a szükséges adminisztrációs feladatok elősegítésével. A megvalósítás során folyamatosan együtt kell működni a képzéseket biztosító TEF-fel.

A komponens elem végrehajtásával elérni kívánt végső kedvezményezettek a hátrányos helyzetű területeken élő romák és más hátrányos helyzetű személyek.
A komponens elem közvetlen célcsoportja a 6-99 év közötti, az adott településen vagy környékén élő, a pályázó szervezet alaptevékenysége keretében szolgáltatásban részesülő vagy részesíthető, hátrányos helyzetű személyek köre, ezen belül különösen a nők és azok, akik önmagukat roma nemzetiséghez tartozónak vallják. A programban hátrányos helyzetűnek tekintjük különösen mindazokat, akik alacsony iskolai végzettségűek és alapszintű vagy annál alacsonyabb digitális írástudással rendelkeznek.

Támogatás mértéke
Jelen pályázati felhívás alapján megpályázható minimális támogatási összeg: 32 000 000 Ft, a maximálisan megpályázható támogatási összeg: 36 000 000 Ft.

A Keretmegállapodásnak megfelelően a programban allokálható források legalább 70%-át Magyarország három leghátrányosabb helyzetű régiójában – Észak-Magyarországon, Észak-Alföldön és Dél-Dunántúlon – kell felhasználni. Az allokálható források legfeljebb 30%-a felhasználható más magyarországi régióban is.

A támogatásban részesülő komponens elemet megvalósító szervezetek várható száma: 95-105.

A TÁMOGATÁST IGÉNYLŐK KÖRE
A támogatást igénylők körének meghatározására vonatkozó általános előírásokat az ÁPU 3.1 fejezete tartalmazza.
Jelen felhívás esetében nincs lehetőség konzorciumi együttműködés keretében benyújtani a pályázatot.

Pályázat benyújtására az szervezet jogosult, amely az alábbi három feltételnek együttesen megfelel:

1. Az alábbi GFO kódok valamelyikével rendelkezik:

Önkormányzatok, egyházi és nonprofit szervezetek:

a) önkormányzatok

  • Helyi önkormányzati költségvetési irányító és költségvetési szervek (GFO 321, 322, 327)
  • Helyi nemzetiségi önkormányzati költségvetési irányító és költségvetési szervek (GFO 371, 372)

b) egyházi szervezetek

  • Egyházi jogi személy (GFO 551, 552, 555)

c) civil szervezetek

  • Egyesület (GFO 529)
  • Alapítvány, jogi személyiségű intézménye és szervezeti egysége (GFO 561, 562, 563, 569)
  • Nonprofit gazdasági társaság (GFO 572)
  • Egyéb, jogi személyiségű nonprofit szervezet (GFO 599

Továbbá működésük alapján:

1.1.

  1. olyan, a Szolgáltatói nyilvántartásba (MÜKENG) bejegyzett, érvényes működési engedéllyel rendelkező Biztos Kezdet Gyerekházak, amelyek részesülnek a pályázat meghirdetésének évében hazai költségvetési támogatásban,
  2. a Szolgáltatói nyilvántartásba (MÜKENG) bejegyzett, érvényes működési engedéllyel rendelkező Tanodák,
  3. a minősítési eljáráson átesett, az Oktatási Hivatalnál jegyzett Roma Szakkollégiumok,
  4. azok a Jelenlét Pontok, amelyeket a Magyarország egyes területei közötti gazdasági egyenlőtlenség csökkentése érdekében szükséges fejlesztési programokon belül, a„Felzárkózó települések” hosszú távú programjának kiterjesztéséről szóló 1057/2021.(II. 19.) Korm. határozat keretében, annak 1., 2., 3. ütemében alakítottak ki,
  5. az EFOP-1.4.2-16 keretében fejlesztett vagy továbbfejlesztett Közösségi házak,
  6. az EFOP-1.4.3-16 keretében fejlesztett „Jó kis helyek„,
  7. az EFOP-1.6.2-16 keretében fejlesztett Csillagházak és Csillagpontok

1.2. Egyéb, a civil szervezetek nyilvántartása3 szerint az alábbi cél szerinti besorolás valamelyikével rendelkező civil szervezetek:

  • Oktatási tevékenység
  • Kulturális tevékenység
  • Szociális tevékenység
  • Jogvédő tevékenység

1.3. Helyi önkormányzatok, amelyek nem működtetnek gyermekek esélynövelő szolgáltatásait, olyan helyi civil szervezettel együtt nyújthatnak be támogatási kérelmet, amely szervezet a „3. A pályázó szervezet gazdálkodására vonatkozó elvárások” pontban foglaltak kivételével megfelel az „5.4.2. Pályázó szervezettel kapcsolatos, a pályázat benyújtásakor már teljesítendő elvárások” fejezetben foglaltaknak. Felhívjuk a figyelmet, hogy a civil partner bevonása nélkül benyújtott pályázatok elutasításra kerülnek!

A pályázó szervezet gazdálkodására vonatkozó elvárások
• a pályázat meghirdetését megelőzően legalább 5 lezárt költségvetési év igazolása,
• a pályázat meghirdetését megelőző legalább 2 naptári évre (2023. és 2022.) a költségvetése összesen meghaladja a 16 millió forintot.

Területi korlátozások
Egy pályázó szervezet legfeljebb 5 pályázatot nyújthat be. Amennyiben ennél több pályázat kerül benyújtásra, a benyújtás sorrendjében beérkezett első 5 pályázat kerül értékelésre, a többi értékelés nélkül elutasításra kerül.

Egy pályázó településenként (a főváros esetén kerületenként) legfeljebb egy pályázatot nyújthat be. Amennyiben a pályázó több pályázatot nyújt be, az időben elsőként beérkezett pályázat kerül értékelésre, a többi pedig értékelés nélkül elutasításra kerül.
Ha egy településen több pályázat is benyújtásra kerül, akkor a területi elvárások teljesülésének érdekében az alábbi lakosságszám-kategóriák szerint kerül meghatározásra a támogatott pályázatok maximális száma:

  • 0-1999 lakosságszám4 közötti településen: maximum 1 db
  • 2000-9999 lakosságszám közötti településen: maximum 2 db
  • 10000-nél magasabb lakosságszámú településen a 2 db pályázaton felül a Program Operátor a benyújtott pályázatok minősége és a helyi szükségletek alapján további pályázatok támogatásáról dönthet. Ebben az esetben a sorban a legmagasabb értékelést kapott pályázat(ok) támogatására kerülhet sor.

IGÉNYELHETŐ TÁMOGATÁS ÖSSZEGE, FINANSZÍROZÁS MÓDJA

Az igényelhető támogatás vissza nem térítendő támogatás, amelynek összege minimum 32 000 000 Ft, maximum 36 000 000 Ft.
A tevékenységek megkezdéséhez a támogatásnak legfeljebb 50 %-a előlegként igényelhető.
A felmerült költségek elszámolása utófinanszírozással, a 6 havonta benyújtásra kerülő előrehaladási jelentés és az ezekhez kapcsolódó kifizetési kérelmek szerint történik.

A jelen pályázati felhívás keretében nyújtott támogatás Magyarország területén használható fel.
A támogatás maximális mértéke az összes elszámolható költség 100 %-a

KÖTELEZŐEN MEGVALÓSÍTANDÓ TEVÉKENYSÉGEK

  1. Projektmenedzsment
  2. A képzések helyi támogatását biztosító helyi digitális segítők biztosítása
  3. Közreműködés a célcsoport tagok igényeinek felmérésében (együttműködésben a 2. komponenssel)
  4. A kialakított digitális szolgáltatási pontokon a TEF által kidolgozott és biztosított képzések lebonyolítása (ide értve releváns esetben a pilot képzésekben való közreműködést is,
  5. A kialakított digitális szolgáltatási pontokon a szolgáltatás folyamatos biztosítása legalább 30 hónapon keresztül, minimum heti 20 órában,
  6. Nyilvánosság biztosítása

EGYÉB TÁMOGATHATÓ TEVÉKENYSÉGEK

A képzések megvalósításához szükséges digitális környezet kialakítása

  • Szükséges informatikai/irodai eszközök beszerzése és beüzemelése
  • Szükséges szoftverek, online szolgáltatások beszerzése és telepítése
  • Indokolt esetben a szükséges belső átalakítások elvégzése (helyiségek leválasztása, átalakítása stb.) a számítógépes munkahelyek kialakítása érdekében,
  • Amennyiben a képzés biztosítása érdekében szükséges, szélessávú Internet-kapcsolat kialakítása

Egyéb, a célcsoport részére nyújtott támogató tevékenységek

Bővebb információ – pályázati tanácsadás – pályázatírás

Töltse ki az alábbi adatlapot és visszahívjuk!

Letölthető dokumentum

Pályázati felhívás

A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK HATÁRIDEJE
A jelen pályázati felhívás elektronikus benyújtására 2024. augusztus 16. 12:00 órától 2024. október 16. 12:00 óráig van lehetőség

A pályázattal kapcsolatban magyar nyelven, írásban további kérdéseket lehet feltenni, illetve bővebb információ kérhető a svajcialapmin@szpi.hu e-mail címre írt levélben. Az e-mail tárgyában kérjük az „SM10-MIN-PC1” pályázati jel feltüntetését.