Az Irodalmi Jelen legújabb pályázata a Holokauszt-emlékévhez kapcsolódik. Olyan, eddig megíratlan történeteket várunk olvasóinktól, amelyek a személyes, közvetlen vagy közvetett tapasztalaton alapulnak, és a holokauszthoz való viszonyt mutatják be.
„Nem éltem át a holokausztot, nem vagyok zsidó. Gyakran vannak rémálmaim arról, amint egy koncentrációs táborban sovány emberek közt lépkedek. Talán magam is áldozat vagyok ilyenkor, esetleg felszabadító orosz katona, esetleg náci. Sosem tudom pontosan. Bármilyen messze van tőlem, a holokauszt engem is érint. A mindennapjaim része, ott kísért az álmaimban, a tudatalattimban. Mióta tudok róla, évente többször is átélem” – olvashatjuk egy 18 éves diák dolgozatában, amely nemrégen jutott el szerkesztő kollégánkhoz.
A 18 éves fiúhoz hasonlóan mi is részesei vagyunk a holokausztnak, nemzedéktől, nemzetiségtől, vallástól függetlenül. Ugyanazokat az utcaköveket tapossuk, amelyeken a gettókba igyekvők lépkedtek. Azokat a költőket olvassuk, akiket a második világháború idején elhurcoltak, megöltek. Azoknak az unokáknak a szemébe nézünk, akiknek nagyszülei megmenekültek a táborokból, vagy éppen ott vesztették életüket. Kimondva-kimondatlanul a holokauszt a mindennapjaink része.
Az Irodalmi Jelen legújabb pályázata a Holokauszt-emlékévhez kapcsolódik. Olyan, eddig megíratlan történeteket várunk olvasóinktól, amelyek a személyes, közvetlen vagy közvetett tapasztalaton alapulnak, és a holokauszthoz való viszonyt mutatják be. A személyes élmény lehet egy túlélő eddig ismeretlen története, az egykori elhurcolt ember leszármazottjainak beszámolója, vagy éppen azé, aki menedéket nyújtott az üldözötteknek. Az írás szólhat közvetett élményről is, akár egy holokausztot bemutató dokumentumfilmről, játékfilmről, képregényről vagy éppen irodalmi műről.
A pályázatra novellával és esszével lehet jelentkezni. A beküldött munkák illusztrációjaként, mellékleteként szívesen fogadunk olyan, eddig publikálatlan dokumentumokat, képi anyagokat, amelyek kapcsolódnak az adott írás témájához.
A novellában vagy esszében felhasznált idézetek terjedelme nem haladhatja meg a teljes szöveg 15%-át.
A pályázati anyagokat 2014. november 15-ig várjuk az ij@irodalmijelen.hu címre. Az írások maximális terjedelme nem haladhatja meg a 15 000 leütést (szóközökkel). A szakmai zsűri műfajonként három helyezést oszt ki.
- I. díj – 80 000 forint
- II. díj – 55 000 forint
- III. díj – 30 000 forint
A legjobb illusztrációk és mellékletek beküldőit értékes könyvcsomaggal jutalmazzuk.
Egy pályázó maximum 3 írással jelentkezhet a műfaji kategóriák tetszés szerinti kombinációjával.
A pályázati részvétel nevezési díjhoz kötött.
Ennek összege 2000 Ft.
A nevezési díjat a következő számlaszámra kérjük átutalni:
2000 forint (Művészeti és Irodalmi Jelen Kft. – 1173 3089-2001 9220, OTP Bank);
vagy 30 RON (Occident Media Kft. – RO64 WBAN 2511 0000 0250 9984 – BC INTESA SANPAOLO);
vagy 10 euró (Occident Media Kft. – RO44 WBAN 2511 0220 0250 9984 – BC INTESA SANPAOLO)
A pályázat jeligés.
A pályázat jeligés, így az írásokban kerülendő minden olyan utalás, amely konkrétan a szerzőhöz köti a szöveget.
A jeligét a tranzakció során a „közlemény” rovatban kell feltüntetni. A beérkezett mű akkor kerül fel az Irodalmi Jelen honlapjára, amikor a pályázó levélben csatolja a tranzakció számát vagy a nevezési díj átutalásának bizonylatát. Célszerű az összeget az írás elküldése előtti napon átutalni.
Az Irodalmi Jelen fenntartja magának a jogot, hogy bizonyos helyezéseket nem ítél meg, vagy bizonyos díjakat megosztva ítél oda.
Az eredményhirdetésre 2014. december 10-én kerül sor. A beérkező műveket folyamatosan közöljük a www.irodalmijelen.hu pályázatokat tartalmazó rovatában. Az Irodalmi Jelen a legjobb írásokból egy antológia összeállítását tervezi.
A pályázattal kapcsolatos további kérdéseket hozzászólásban vagy az ij@irodalmijelen.hu címen várjuk.
További cikkek a rovatban
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
Pályázat közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó, közösségfejlesztő ötletek megvalósítására
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
A MARA-program kutatói ösztöndíj pályázata
ŐSZ&TÉL – Telki és környéke fényképen fotópályázat
Rezidenciaprogramok támogatása fogadó szervezetek számára
Európai nyilvánosság: egy új online médiaajánlat fiatal európaiaknak pályázat
Ezüstgerely művészeti pályázat
A Visegrádi Alap ifjúsági, kutatói és oktatói ösztöndíjai
Új európai kulturális terek – ötletpályázat
STAFÉTA pályázat a tehetséggondozás és a független előadó-művészet támogatása érdekében
Pályázat a NordArt 2024 kortárs művészeti kiállításon való bemutatkozásra (Kunstwerk Carlshütte)
Pályázat szociális gazdaságban tevékenykedő kkv-k fejlődésének ösztönzésére
Petri-díj
Kepesita Collection pályázat
Réka Darida Ösztöndíj Program