A Független Médiaközpont és a Soma Alapítvány – ötödik alkalommal – pályázatot hirdet szakmai tapasztalattal rendelkező újságíróknak tényfeltáró cikkek készítésére. A határidő: 2011. május 9. Az érdeklődőknek 2011. április 20-án 15.00 és 16.30 óra között – Soma díjas újságírók részvételével – szakmai konzultációt tartunk a pályázatok elbírálásának szempontjairól.
A pályázat feltétele, hogy valamely szerkesztőség előre jelezze, szándékában áll megjelentetni a támogatás eredményeként elkészülő riportot. A cikk vagy cikksorozat megírására – a pályázat eredményhirdetésének időpontjától számítva – maximum három hónap áll rendelkezésre. A téma összetettségétől és a feldolgozáshoz szükséges időtől függően, a Független Médiaközpont és a Soma Alapítvány 100.000 Ft (+ Áfa) és 400.000 Ft (+ Áfa) közötti összeggel támogatja a nyertes projektötleteket.
A Független Médiaközpont 2011. április 20-án 15.00 és 16.30 óra között – Soma díjas újságírók részvételével – szakmai konzultációt tart az érdeklődőknek a pályázatok elbírálásának szempontjairól.
A pályázatra mindenekelőtt a gazdasági és politikai élet rejtett visszásságaival kapcsolatos témajavaslatokat várunk. A pályaművek megítélésében a zsűri szempontjai: elsősorban az írásmű megszületéséhez szükséges kutatómunka mennyisége és alapossága, másodsorban a téma társadalmi fontossága, harmadsorban a tálalás érthetősége és élvezetessége. Két – különben egyforma erényekkel bíró – pályamunka beérkezése esetén előnyben részesítjük a több országot érintő projektötleteket, illetve azokat a pályázókat, akiknek kevésbé áll a rendelkezésére szerkesztőségi háttér és infrastruktúra. A zsűri tagjai a Gőbölyös József „Soma” Alapítvány kuratóriumi elnöke és Soma díjas újságírók.
Az előző pályázati fordulók tapasztalatai alapján a bíráló bizottság a következőket ajánlja a pályázóknak:
- Kérjük, a szerzők ne adjanak be olyan ötleteket, amelyeket előző körben a zsűri elutasított, kivéve, ha új, lényeges információjuk van.
- Kérjük az újságírókat, hogy ha a téma engedi, igyekezzenek egy sztori mentén megírni.
- A zsűri azokat a pályázatokat részesíti előnyben, amelyekből kitetszik, hogy a szerző már fektetett a téma / sztori feltárásába önálló munkát és saját információval rendelkezik. A szerzőket kérjük, hogy a saját információkat, értesüléseket írják bele a pályázati anyagba. Ezeket a zsűri minden esetben bizalmasan kezeli.
- A pályázók figyelmébe ajánljuk a felajánlott konzultáció lehetőségét.
A pályázatok benyújtásához a következő dokumentumok szükségesek:
- Rövid szakmai önéletrajz, e-mail cím, telefonszám
- Pályázati adatlap, amely tartalmazza a projekt leírását (3500 – 5000 karakter), így részletezi a cikk témáját, a feldolgozás módját, ütemtervét és a megjelenés várható idejét.
- Költségvetés, amely megjelöli az igényelt összeget és a tervezett kiadási tételeket (pl. honorárium, útiköltség, fordítás, telefonköltség).
Megjegyzés: A költségvetés a bíráló bizottság számára készül tájékoztató jelleggel. A sikeres pályázó a Független Újságírók Alapítványával szerződést köt és az összeget az Alapítvány számla ellenében megbízási díjként két részletben fizeti ki. A pályázati fordulóban 3-5 cikk támogatására nyílik lehetőség.
- Szerkesztőségi szándéknyilatkozat a cikk közléséről.
- A pályázó három legsikeresebbnek tartott cikke, amely igazolja, hogy a szerző rendelkezik a javasolt tényfeltáró projekt sikeres megvalósításához szükséges szakmai tapasztalattal.
A Független Médiaközpont és a Soma Oknyomozó Újságíró Központ fenntartja a jogot, hogy a támogatott cikkeket – az eredeti közlést követően – részben vagy teljes terjedelmükben honlapján megjelenteti.
A nyertes pályázók a cikkek elkészítéséhez ingyenes jogi és szakmai segítséget igényelhetnek és – indokolt esetben – térítésmentesen férhetnek hozzá hazai és külföldi adatbázisokhoz.
A pályázatokat 2011. május 9-ig a következő e-mail címre kérjük elküldeni: palyazat@cij.hu A pályázati kiírásról ezen a címen vagy a (36)-1-317-5448-as telefonszámon lehet további információt kérni Orbán Sándortól és Móricz Ilonától. Ugyancsak itt lehet jelentkezni az április 20-i konzultációra.
A pályázati forduló kiírását a közép- és kelet-európai civilszervezeteket segítő CEE Trust támogatása tette lehetővé.
Forrás: http://www.cij.hu/
További cikkek a rovatban
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához pályázat (ERFA) – KEHOP Plusz-4.1.7-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához (KA) – Budapest
Sérülékeny személyek számára komplex támogató szolgáltatások pályázat – MMIA Plusz-2.2.3-24
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
One day in Józsefváros art open call
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj
Deák Ferenc Ösztöndíj
Művészeti program pályázat
Kukába az élelmiszerpazarlással plakáttervező pályázat
Nyílászáró felújítási pályázat magánszemélyek részére – Budapest Erzsébetváros