2019-ben emlékezünk az Osztrák-Magyar Monarchia és Japán között megkötött Barátsági és Kereskedelmi Szerződés aláírásának 150. évfordulójára. Az évforduló kapcsán a Külgazdasági és Külügyminisztérium és a Japán Külügyminisztérium pályázatot hirdet az emlékév logójának kiválasztása céljából.
Az emlékévi logó célja az évforduló eseményeinek népszerűsítése.
A logópályázat feltételei a következők:
A pályázat áttekintése
Pályázók: Pályázatot benyújthat bármely japán vagy magyar állampolgár, tekintet nélkül korra vagy lakóhelyre.
A pályázatok leadási határideje: 2018. április 30.
Leadás módja: A pályázatokat e-mailben kell leadni a Külgazdasági és Külügyminisztérium Ázsiai és Csendes-óceáni Főosztályának e-mail címére: azsia@mfa.gov.hu, és a Japán Külügyminisztérium e-mail címére: japanhungary150@mofa.go.jp
A pályázat elbírálása: A beérkezett pályázatokat a japán és a magyar fél által kijelölt bizottság bírálja el; a legjobbnak választott pályázat lesz a 150. évforduló logója.
Eredményhirdetés: A pályázat eredményét kihirdetjük a Japán Külügyminisztérium, a Budapesti Japán Nagykövetség, a Tokiói Magyar Nagykövetség és Magyarország Kormánya honlapján.
A pályázás módja
- Kérjük, a pályázatokat „150. évforduló – Logópályázat” tárgyú e-mail mellékleteként szíveskedjen az 1.3. pontban megadott e-mailcímekre megküldeni. Kérjük, adja meg nevét és szervezetét, valamint egy rövid leírást a logótervről. Postai úton leadott pályázatokat nem tudunk fogadni.
- A logóterveket JPEG, PDF, vagy EPS formátumban kell leadni. A fájl mérete legfeljebb 3 MB lehet, felbontása pedig legalább 300 dpi. A logótervnek nyomtatott formában maximum A4-es méretűnek kell lennie. Formázási változtatások szükség esetén javasolhatók.
- A logóterv magyarázata legfeljebb 100 szóból kell, hogy álljon. A magyarázatot külön mellékletként kell csatolni a pályázathoz. Az évforduló nyertes logótervének kihirdetésekor a magyarázatot is ismertetjük
- A logótervet színes és fekete-fehér változatban is kérjük benyújtani. A felhasznált színek és árnyalatok tekintetében nincs korlátozás.
- Egy személy több logópályázatot is benyújthat.
- A benyújtott logóterveket nem küldjük vissza a pályázónak.
Megjegyzések
- A pályázó felelősséget vállal azért, hogy a logópályázat anyaga a saját műve, amellyel semmilyen szerzői és egyéb jogot nem sért. A pályázó felelősséget vállal bármilyen esetleges jogsértésből eredő kárért.
- A közízlést, vagy törvényeket, ill. jogszabályokat sértő, becsületsértő, vagy harmadik fél szerzői jogát vagy egyéb jogait sértő pályázatokat kizárjuk az elbírálásból. Visszavonjuk a nyertesként kiválasztott pályázatot, amennyiben utólag kiderül, hogy ezen feltételeknek nem felel meg.
- A pályázatban leadott logótervekhez, valamint a pályázaton nyertes logóhoz fűződő szerzői jogok a Japán Külügyminisztériumot és Magyarország Külgazdasági és Külügyminisztériumát illetik. A pályázat benyújtásával a pályázó lemond a logótervhez fűződő szerzői és morális jogáról. A benyújtott logóterveket nem változtatjuk meg, kivéve a méretet, a színes/fekete-fehér használatot, valamint a szöveges rész magyar, japán és angol nyelvre történő lefordítását.
- A kiválasztott logót a használatból visszavonjuk, amennyiben a pályázatban leadott, a logótervre vonatkozó bármilyen információ hamisnak bizonyul.
- A kiválasztott logót a magyar, valamint a japán fél által felhatalmazott szervezetek használhatják a magyar-japán diplomáciai kapcsolatok 150. évfordulójának népszerűsítése céljából.
- A pályázatot benyújtókra vonatkozó személyes információkat – a név és intézmény kivételével – nem osztunk meg harmadik féllel a pályázó hozzájárulása nélkül.
- A pályázatok benyújtását követően visszajelzés nem történik, a kiválasztott pályázó kivételével a pályázók értesítést nem kapnak. Az elbírálási folyamattal kapcsolatos megkereséseket nem tudunk fogadni.
További információk
További információkért kérem, keresse a Külgazdasági és Külügyminisztérium Ázsiai és Csendes-óceáni Főosztályát (azsia@mfa.gov.hu).
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – pályázat eszközbeszerzésre
Magyar Falu program – Temetők kisléptékű infrastrukturális fejlesztése pályázat
Pályázat bringaparkok kialakítására, felújítására
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
Pályázat közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó, közösségfejlesztő ötletek megvalósítására
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
Pályázat mászótermek építésére
Pályázat görparkok kialakítására
A MARA-program kutatói ösztöndíj pályázata
ŐSZ&TÉL – Telki és környéke fényképen fotópályázat
Rezidenciaprogramok támogatása fogadó szervezetek számára