A Balassi Intézet pályázatot hírdet határon túli magyar nemzetiségű hallgatók számára kutatási szakkollégiumi tevékenységben való részvételre és tudományos publikáció elkészítésére a 2010/2011-es tanév őszi szemeszterében.
Letölthető dokumentumok
Pályázhatnak:
Pályázhat minden magát magyar nemzetiségűnek valló határon túli személy, aki a 2010/2011-es tanévben valamely magyarországi, vagy más szomszédos állam felsőoktatási intézményében felsőoktatási tanulmányokat folytat. Személyi hatálya nem terjed ki arra, aki a Magyar Köztársaság területén bejelentett („állandó”) lakóhellyel rendelkezik.
A pályázat célja:
A pályázattal a Balassi Intézet a szülőföldi értelmiség képzését és utánpótlását, a résztvevők számára a szakmai publikálás lehetőségeit, tudományos életbe való beilleszkedését, illetve részvételét kívánja elősegíteni a kutatói szakkollégiumi képzésben részt vevő hallgatók anyagi és szakmai támogatása által.
A pályázás általános feltételei:
- A közép- és felsőfokú szakképzésben részt vevő személyek nem részesülhetnek támogatásban.
- A támogatással és a támogatottakkal kapcsolatos adminisztratív feladatokat és a magyarországi kapcsolattartást a Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumi Igazgatósága bonyolítja.
A pályázati feltételek:
Azon személyek pályázhatnak, akik valamelyik magyarországi, illetve szülőföldi felsőoktatási intézményben – bármely képzési szinten és munkarendben – tanulmányokat folytatnak és a 2010/2011-1 félévben „aktív” hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek, alapképzés, mesterképzés, másoddiplomás képzés, doktori képzés keretében.
A pályázatot a kiíró honlapjáról letölthető űrlapon kell beadni a megadott mellékletek és a mellékletek összesítéséhez használható összesítő lap postai elküldésével.
A pályázati anyag akkor tekinthető beérkezettnek, ha a kötelező igazolások a beadási határidőig postai – vagy személyes – úton a kiíró által megadott ügyfélszolgálatra hiánytalanul megérkezett. A teljes pályázati anyag beérkezésekor a kiíró elektronikus levélben a pályázót értesíti a pályázatnak az elbírálásban kapott iktatószámának megadásával. A nyertes pályázó a támogatóval kötött megállapodás aláírásáig egyoldalú írásban tett jognyilatkozattal elállhat.
Minden hallgatónak, aki részt kíván venni a pályázati kiírásban, rendelkeznie kell bankszámlaszámmal és adóazonosító jellel.
Az ösztöndíj támogatás 8 hónapra (2010. október – 2011. május) nyerhető el, mértéke – nyertes pályázatonként – 192.000 Ft (a támogatás három részletben kerül folyósításra – 32.000,-Ft a szerződéskötéskor, 60.000,-Ft költségátalányként a leadott kutatási terv elfogadásakor és 100.000,-Ft a tanulmány le- ill. kiadásakor). Az ösztöndíjon kívül a nyertes pályázók számára a szakmai munkát kutatásvezető, tutorok és workshopok segítik. A tutorok kiválasztáskor kikérjük a nyertes hallgatók javaslatát is. Amennyiben a pályázó nem teljesíti a szerződésben vállaltakat, így különösen: nem végzi el évközben a kutatási részfeladatokat- illetve a workshopokat, nem adja le a kutatási tervét illetve az annak alapján készített tanulmányt, úgy a kifizetés megszakítható illetve az addig folyósított ösztöndíjat egy összegben – a fenti feltételek megvalósulásakor – vissza kell fizetnie a pályázat kiíró kifizetőhelynek. A kötetbe kerülő tanulmányt az előre megadott formátumban kell elkészíteni, szorosan együttműködve a szerkesztőkkel. A szerkesztési paraméterektől való bármilyen, előzetesen nem egyeztetett eltérés a publikálásból való kizárást vonja maga után.
A 100.000,-Ft-os ösztöndíj rész vonatkozásában a pályázat kiírója részteljesítést állapíthat meg, ebben az esetben az ösztöndíj csökkentett része illeti meg a hallgatót.
A fel nem használt ösztöndíj keretek terhére a szakkollégiumi igazgató a munka minősége, a konzultációkon és workshopokon való közreműködés, a határidők pontos betartása, valamint az esteleges többlet feladatok alapján kiegészítő ösztöndíjban részesítheti a hallgatókat.
A kutatás során gyűjtött anyagok másolatát (visszaérkezett kérdőívek, hang- vagy képhordozóval rögzített interjúk stb.) a munka lezárásakor le kell adni.
Szükséges mellékletek, igazolások
- Pontosan kitöltött és megküldött pályázati adatlap (pályázni a kiválasztott – szakmai – témák valamelyikének választásával lehet);
- hallgatói jogviszony fennállásról szóló hiteles/eredeti igazolás (2010/2011-es tanév őszi szemeszter);
- hiteles/eredeti igazolás az utolsó két lezárt tanulmányi félév index oldalairól;
- szakmai ajánlás (egy vagy több szakmai ajánlás a szakmai munkában való részvételre, melynek tartalmaznia kell az ajánló nevét, intézményének nevét és címét)
- kutatási terv (mely a pályázatban és a szakmai munkában való részvétel indítékait és a publikálással kapcsolatos terveket tartalmazza) – itt tehet javaslatot a munkáját segítő tutor személyére (nem kötelező kijelölni)
- a magyar nemzetiség igazolása (E célra alkalmas minden olyan dokumentum – a hiteles dokumentum egyoldalú, a pályázó által tett jognyilatkozattal pótolható -, amelyből a magyar nemzetiség megállapítható.
A pályázatok beadásának határideje: 2010. november 2. (beérkezési határidő)
A pályázó a pályázaton való részvétellel elfogadja a következőket:
- Kizárható az a pályázó, aki az adatlapon valótlan, hamis adatot szolgáltat, ilyen a pályázat mellékletként ilyen nyilatkozatot tesz a pályázat benyújtásakor, illetve valamely, a pályázat elbírálását érintő valós tényt, adatot elhallgat.
- Az értékeléshez pontosítás, további adat, információ, dokumentum kérhető, amely csatolandó a pályázathoz.
- A pályázati elbírálás során vélelmezett jogsértés vagy az elbírálási szabályrendszer megsértése esetén a pályázó a Balassi Intézet főigazgatójához fellebbezhet, a főigazgató döntésével szemben fellebbezésnek nincs helye.
- A pályázatokról a döntést a Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiuma hozza meg a pályázati határidő lejártát követő 15 napon belül, a döntés minden pályázóra nézve kötelező.
- A pályázó a megítélt támogatás, vagy annak egy része visszafizetésére kötelezhető, amennyiben a támogatott a pályázati felhívásban vagy a vonatkozó jogszabályokban foglaltakat megszegi.
- A pályázaton támogatást nyert hallgatók névsora nyilvános.
A pályázatokat személyesen – vagy postai úton – az alábbi címek valamelyikén lehet leadni:
Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumi Igazgatóság (THNYI) – Budapest 1037 Budapest Kunigunda útja 35. Tel: (1) 368-8860/288e-mail: ksziszak@mad.hu |
Balassi IntézetMárton Áron Szakkollégiumi Igazgatóság – Debrecen4027 DebrecenEgyetem sugárút 13. Telefon: (52) 536-722 e-mail: masz@delfin.klte.hu |
Balassi IntézetMárton Áron Szakkollégiumi Igazgatóság – Pécs7634 Pécs Rácvárosi út 70. Tel: (72) 251-637 e-mail: vazsonyi_otto@masz.pte.hu |
Balassi IntézetMárton Áron Szakkollégiumi Igazgatóság – Szeged6725 SzegedKálvária sugárút 87. Tel: (62) 420-140 e-mail: kanyari@freemail.hu |
A postai úton – ajánlott küldeményként – érkező pályázati mellékleteket az alábbi címre kérjük eljuttatni:
Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumi Igazgatóság
1037 Budapest
Kunigunda útja 35.
„Kutatói Szakkollégium 2010-2011″ jeligére
Az érdeklődők a fenti címeken, a honlapon és a megadott telefonszámokon kaphatnak további részletes felvilágosítást a pályázatról, a pályázati adatlapról (mely beszerezhető lesz ugyanitt).
A Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumi Igazgatóság a határidő után beérkezett, ill. a formailag hibás és hiányos, pontatlanul vagy olvashatatlanul benyújtott pályázatokat nem veszi figyelembe, és nem küldi vissza.
A pályázat eredményéről szóló írásos értesítés a döntést követően 7 napon belül postai, illetve elektronikus úton feladásra kerül.
Pályázni a fenti címeken az Internetről (www.martonaron.hu) letölthető pályázati adatlapon lehet.
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához pályázat (ERFA) – KEHOP Plusz-4.1.7-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához (KA) – Budapest
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Társadalmi vállalkozások fejlesztésének támogatása
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
FLEX középiskolai ösztöndíj pályázat
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
One day in Józsefváros art open call
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj