palyazatok.org

Pályázatok – Pályázatfigyelő – Pályázatírás

Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására

Kávézó pályázat

Pályázat a vidéki kis- és közepes vendéglátóipari vállalkozások versenyképességének növelése érdekében kávézók és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek számára.
Támogatás kódja: TFF-4.1.1-D-2024

Kávézó, alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhely pályázat keretösszege: 1 000 000 000 Ft
Támogatás intenzitása: 100%
Támogatási összeg vendéglátó üzletenként: 1.000.000 Ft

A támogatás számításának alapja:
■ az áfalevonási joggal rendelkező pályázók esetén a projekt áfa nélküli (nettó) költsége,
■ az áfalevonási joggal nem rendelkező pályázók esetén pedig a projekt költségeinek áfával növelt (bruttó) összege.

TÁMOGATÁST IGÉNYLŐK KÖRE
Magyarországon vidéki1 telephellyel rendelkező, a kis- és középvállalkozásokról, fejlődésük támogatásáról szóló 2004. évi XXXIV. törvény2 alapján mikro-, kis- és középvállalkozásnak (kkv-nak) minősülő vállalkozások; amelyek
■ gazdasági társaságok;
■ civil szervezetek;
■ egyházi jogi személyek;
■ egyéni cégek;
■ egyéni vállalkozók;
■ adószámos magánszemélyek.

Jelen felhívásra azon vendéglátó üzlet üzemeltető pályázhat, aki, vagy amely
■ magyar pénzintézetnél vezetett pénzforgalmi számlával rendelkezik;
■ a pályázat benyújtásakor már regisztrált a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központba (a továbbiakban: NTAK);
■ NTAK adatszolgáltatási kötelezettség esetén a pályázat benyújtásának napját megelőző 20 napban napi zárást, és a nyitva tartott napokra forgalmi adatot küldött az NTAK-ba3;
■ jelen felhívás C fejezete alapján a 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendeletben meghatározott vendéglátó üzlet kategóriába tartozik és az erről szóló nyilvántartásba vételi dokumentummal rendelkezik;
■ minimum 1 lezárt üzleti évvel rendelkezik a 2023. évet illetően, és az NTAK-ban is rögzítésre került;
■ az általa üzemeltetett vendéglátó üzlet egész évben nyitva tart (NTAK-regisztráció szerint).

További feltételek:
■ A támogatás vendéglátó üzletenként igényelhető és nyújtható.
■ Egy szolgáltató több vendéglátó üzletre is igényelhet támogatást.
■ Egy vendéglátó üzlet egy támogatásra pályázhat.
■ Adatszolgáltatási kötelezettség esetén a támogatói okirat hatályba lépésétől a fenntartás végéig napi zárást, és a nyitva tartott napokra forgalmi adatot küld az NTAK-ba.

Amennyiben a vendéglátó üzlet üzemeltetője nem a vendéglátó üzletnek helyet adó ingatlan
tulajdonosa vagy annak, ingatlannyilvántartásba bejegyzett haszonélvezője, akkor a
vendéglátó üzlet üzemeltetőjének a pályázat benyújtásakor tulajdonosi nyilatkozatot
szükséges benyújtania arról, hogy a tulajdonos
■ hozzájárul a pályázat benyújtásához;
■ hozzájárul a pályázatban foglalt infrastrukturális fejlesztések megvalósításához és a
pályázó általi aktiválásához;
■ továbbá az ingatlan a kötelező fenntartási időszakban a pályázó rendelkezésre áll.
A kötelező fenntartási időre a fenntartási kötelezettség elsődlegesen a pályázót terheli.

Amennyiben a pályázó a tulajdonos, a projekt fenntartását bérlőn, üzemeltetőn vagy vagyonkezelőn keresztül is biztosíthatja.
Támogató kiköti, hogy a fejlesztéssel érintett vendéglátó üzlet elidegenítése, illetve harmadik  élnek üzemeltetésbe adása esetén az új tulajdonos, illetve üzemeltető – a kötelezettségek átvállalásának biztosítása érdekében – lépjen be a támogatási jogviszonyba a pályázó helyébe kedvezményezettként, a támogatási jogviszony fennállásának idejére.
A pályázat benyújtására konzorciumi formában nincs lehetőség.

TÁMOGATHATÓ VENDÉGLÁTÓ ÜZLET KATEGÓRIÁK
A támogatási konstrukció keretében „A kereskedelmi tevékenységek végzésének feltételeiről szóló 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendelet” 4 sz. mellékletében (a továbbiakban: 210/2009 (IX.29.) Korm. rendelet) szereplő vendéglátóhely üzlettípusok közül a IV. ütemben a KÁVÉZÓ, ALKOHOLMENTES ITALOKRA SPECIALIZÁLÓDOTT VENDÉGLÁTÓHELY kategóriához kapcsolódóan nyújtható be pályázat és ítélhető meg támogatás.
A Támogató fenntartja magának a jogot, hogy a vendéglátó üzlet tényleges üzemelését, valamint az üzemelésnek az irányadó jogszabályoknak való megfelelését egyéb módon – mind a támogatói döntést megelőző, illetve az azt követő időszakra vonatkozóan is – ellenőrizze, és a támogathatósági feltételnek való megfelelést ezen ellenőrzés eredménye alapján határozza meg.
A támogatás igénylése vendéglátó üzletenként lehetséges.

Támogatható tevékenységek köre

Önállóan támogatható tevékenységek:

1. Energiahatékonyság

  • a gazdaságos üzemeltetést támogató eszközbeszerzés, led-es fényforrás, vízcsapokra perlátor
  • nyílászárók hőszigetelő képességének javítása: tömítés csere, ablakfólia, egyéb korszerűsítési megoldásokEszközbeszerzés
  • hosszú távú költségcsökkentést és hatékony működést célzó beépített eszközök, berendezések (mint például konyhai eszközök és berendezések, legalább nettó 20 ezer Ft/db értékben, nagykonyhai bútor, sütő-főző berendezés, hűtőberendezés, fagyasztó, mosogató berendezés)
  • egyéb, működést szolgáló beszerzések (mint például bárgép, kávégép, snack készülék, chafingek, tálaló és szervízkocsi, főzőlap, gázzsámoly, borhűtő, hűtővitrin, bemutatóvitrin, borcsapoló, sörtorony és sörcsapoló tartozékok, mérlegek, konyhai előkészítő gépek: dagasztó, daráló, szeletelők, csomagoló, botmixer, turmixgép, egyéb gépek, higiéniai berendezések, kamera)
  • vendégélményt, komfortot fokozó eszközök vásárlása (mint például üzlettér bútorzat, világítás, árnyékolás, teraszfűtés – kültéri hősugárzó)
  • munkavédelmi eszközök, védőfelszerelések (mint például kötény, kesztyű, hőszigetelt kesztyű, hajháló, sapka)
  • munkaruha, egyenruha, védőruha (mint például szakács- és konyhai ruházat, felszolgáló munkaruha)
  • a vendéglátó üzlet üzemszerű működését közvetlenül szolgáló fogyóeszköz (mint például konyhai eszközök, edények, cukrász eszközök, kések és vágóeszközök, adagolók, vágólapok, tepsik, tálcák, tányérok, evőeszközök, poharak, egyéb konyhai és éttermi eszközök)

Az elérhető támogatási összegnél magasabb összegű beruházás/beszerzés megvalósítása is megengedett. A maximálisan elszámolható támogatási összeg ebben az esetben is 1 millió forint. Saját forrásként (önerőként) más hitelkonstrukcióval történő párosítás megengedett, amennyiben az a Felhívásban megjelölt tevékenységekkel összhangban van.

A támogatási összegből egyéb pályázati forrás önereje nem finanszírozható.

Elszámolható költségek
Jelen fejezetben kerül meghatározásra a kiírás keretében elszámolható költségek köre. A pályázatok tervezése során kizárólag az alábbiakban meghatározott költségtípusok tervezhetők elszámolható költségként:
■ építési költségek:
• a fejlesztéssel érintett épületek energiahatékony működését javító beruházások költségei
■ eszközbeszerzések költségei:
• vendéglátó üzletek fejlesztéséhez kapcsolódó eszközbeszerzési költségek
• védőfelszerelések és munkaruha beszerzésének költségei
• munkavédelemhez kapcsolódó eszközök beszerzésének költségei
• a vendéglátó üzletek üzemszerű működését közvetlenül szolgáló fogyóeszközök beszerzési költségei
• energiahatékonyságot növelő eszközök beszerzési költségei (pl.: izzók)
Az elszámolás során a benyújtott elszámoló bizonylatoknak el kell érnie a számlánkénti legalább nettó 20.000 Ft-os értéket.

A projekt megkezdése
A projekt a pályázat benyújtásának napjától saját felelősségre megkezdhető. Támogatás a pályázat benyújtását megelőzően megkezdett beruházáshoz nem igényelhető.

A projekt befejezése
A projekt akkor tekinthető fizikailag befejezettnek, ha a támogatott tevékenység a támogatói okiratban meghatározottak szerint teljesült, a támogatásból létrehozott beruházás vagy beszerzett eszköz – a 2000. évi C. törvény a számvitelről (továbbiakban: Sztv.) szerint – aktiválásra került.
A projekt fizikai befejezésének a beruházás, illetve az utolsó projekttevékenység fizikai teljesítésének napja minősül.
A támogatott tevékenység akkor tekinthető befejezettnek, ha az a támogatói okiratban meghatározottak szerint teljesült, a megvalósítás során keletkezett számlák kiegyenlítése megtörtént, a költségvetési támogatással létrehozott vagy beszerzett eszköz – az Sztv szerint – aktiválásra került, a kedvezményezettnek a támogatott tevékenység befejezését tanúsító és bizonylatokkal alátámasztott beszámolóját, elszámolását a Támogató jóváhagyta, és a költségvetési támogatás folyósítása az igazolt támogatás-felhasználásnak megfelelő mértékben megtörtént.

A projekt fizikai befejezésének végső dátuma a támogatói okirat hatálybalépésétől számított 6 hónap, de legkésőbb 2025.05.31.
A záró beszámoló benyújtásának végső határideje a projekt fizikai befejezését (az utolsó projekttevékenység fizikai teljesítése) követő 60. nap.

A pályázónak kötelezettséget kell vállalnia arra, hogy a vendéglátó szolgáltatási tevékenységet és a pályázat keretében létrehozott fejlesztéseket, beszerzett, a vállalkozást éven túl szolgáló eszközöket a projekt D.7 pont szerinti záró beszámolója hiánytalan benyújtásának napjától számított első év végéig fenntartja.

Projekt területi szűkítése
Jelen felhívás keretében Budapest kivételével, Magyarország közigazgatási határain belül fekvő településeken megvalósuló projektekre adható be pályázat.

A fejlesztéssel érintett ingatlanra vonatkozó feltételek
Támogatás abban az esetben nyújtható, amennyiben a fejlesztéssel érintett ingatlan(ok) tulajdoni viszonyai az alábbiaknak megfelelnek, és a projekt szempontjából ennek megfelelő rendezett tulajdoni viszonyok állnak fenn. Az ingatlan per- és igénymentes, kivéve, ha az igény jogosultja a pályázó.

  1. Az ingatlan a pályázó tulajdonában van, vagy annak ingatlan nyilvántartásba bejegyzett haszonélvezője.
  2. Amennyiben a fejlesztés idegen tulajdonban lévő ingatlanon történik, és az ingatlan nem kerül a pályázó tulajdonába (haszonélvezetébe9), úgy a pályázathoz tulajdonosi (tulajdonosi joggyakorlói) nyilatkozat szükséges arról, hogy hozzájárul a pályázat benyújtásához, annak végrehajtásához és a támogatási időszak során megvalósuló infrastrukturális fejlesztések pályázó általi aktiválásához, továbbá ahhoz, hogy az ingatlan a kötelező fenntartási időszakban a pályázó rendelkezésre áll.
  3. Osztatlan közös tulajdon esetében, amennyiben a pályázó a tulajdonosok egyike, a tulajdonostársak hozzájáruló nyilatkozatát is szükséges benyújtani a pályázatban foglalt fejlesztés megvalósításához és fenntartásához.

Letölthető dokumentumok

Vidéki kis- és közepes vendéglátóipari vállalkozások versenyképességének növelése IV. ütem – Kávézó, alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhely TFF-4.1.1-D-2024

A támogatási igények benyújtásának helye és határideje
A támogatási igény magyar nyelven, 2024.09.09. napjától 2024.10.09. napjáig nyújtható be az NTAK rendszeren keresztül.

Fotó: https://depositphotos.com