A biológiailag lebomló hulladékok mennyiségének csökkentése tyúkokkal című program. A program célja az, hogy hasznosítsuk a háztartásokban keletkező biológiailag lebomló hulladékot. Lényege, hogy a lakók igénylése alapján – ingyen – 3-5 db tyúkot helyeznek ki a háztartásokba.
A program
Érd Megyei Jogú Város önkormányzat állattartási rendelete lehetővé teszi, hogy a kertes családi házas övezetekben a lakók tyúkokat tartsanak. Az ÉTH Nonprofit Kft. kísérleti jelleggel elindítja a Tyúkokkal a környezetvédelemért című programját.
A cél az, hogy hasznosítsuk a háztartásokban keletkező biológiailag lebomló hulladékot. Lényege, hogy a lakók igénylése alapján – ingyen – 3-5 db tyúkot helyezünk ki a háztartásokba.
Mit kell tenni a „gazdának”?
Azt várjuk, hogy a gazda jó gazda módjára egy éven keresztül gondoskodjon az állatok tartásáról. Saját költségén etesse, itassa őket, s természetesen őt illeti meg az állatok haszna, a tojás. A gazda egy év után szabadon rendelkezijk a jószágokkal, tovább tarthatja, eladhatja, vagy akár le is vághatja őket.
Mit vár az ÉTH Nonprofit Kft. az ingyen tyúkért cserébe?
Mi azt várjuk, hogy a tyúkokat az úgynevezett kapirgálós módon tartsák a gazdák. Etessék meg vele a konyhai és a zöld hulladékot. Ez elérheti a 30 kg/tyúk/év mennyiséget is. A tyúk ezt meghálálja. Ettől lesz sárga a tojás. Nyilvánvaló, hogy ez nem elegendő, szükség lesz a hagyományos takarmányokra is.
Mit kell tenni annak, aki tyúkot szeretne?
Jelentkeznie kell az ÉTH Nonprofit Kft. ügyfélszolgálatánál a 23/522 600 telefonszámon vagy e-mailben az ugyfelszolgalat@eth-erd.hu címen.
Meg kell ismerni a tartási feltételeket, vállalni kell azt, hogy a gazda nem tesz zöldhulladékot a kukába, biztosítja éves egyszeri ellenőrzési lehetőséget, valamint azt hogy amennyiben a tyúkokat idelőtt levágják, megtérítik a tyúkok árát összesen 600 Ft/tyúk árban.
Hogyan kapja meg a tyúkokat?
Az itt letölthető nyilatkozat aláírását követen a későbbiekben egyezetett időben és helyen
Nyilatkozat tyúkok igényléséhez
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – pályázat eszközbeszerzésre
Magyar Falu program – Temetők kisléptékű infrastrukturális fejlesztése pályázat
Pályázat bringaparkok kialakítására, felújítására
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
Pályázat közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó, közösségfejlesztő ötletek megvalósítására
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
Pályázat mászótermek építésére
Pályázat görparkok kialakítására
A MARA-program kutatói ösztöndíj pályázata
ŐSZ&TÉL – Telki és környéke fényképen fotópályázat
Rezidenciaprogramok támogatása fogadó szervezetek számára