Jelen nyílt pályázati felhívás keretében a pályázásra jogosult szervezetek munkahelyek rehabilitációs célú átalakítása keretében új munkahelyek létrehozásához / munkahelyek átalakításához igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást a megváltozott munkaképességű munkavállalókat foglalkoztató munkáltatók akkreditációjáról, valamint a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatásához nyújtható költségvetési támogatásokról szóló 327/2012 (XI. 16.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. r.) 1. § 14. pontja szerinti újonnan alkalmazott megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatásához. A támogatás részletszabályait a Korm. r. III/B. fejezete tartalmazza.
Támogatott tevékenység: munkahely-teremtési támogatás keretében megváltozott munkaképességű munkavállalók rehabilitációs foglalkoztatása céljából új munkahelyek létrehozása, illetve meglévő munkahelyek átalakítása.
A támogatás nyújtására felhasználható forrás mértéke: 620 millió forint
A pályázat benyújtására jogosult: Jelen pályázati felhívás keretében pályázatot nyújthat be azon szervezet, amely a Korm. r. szerinti rehabilitációs akkreditációs tanúsítvánnyal rendelkezik és a Korm. r. 42/C. § (1) bekezdésének megfelelően egyéni támogatásban részesül.
Székhely: A pályázati kiírásra a devizajogszabályok alapján belföldinek minősülő, Magyarországon székhellyel rendelkező, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező munkáltató pályázhat.
Létszámkövetelmények, munkáltatók akkreditálása: A támogatott köteles a Korm. r. 1. § 13. és 14. pontjában meghatározottak figyelembe vételével a Korm. r. 42/B. § (1) bekezdés d) pont db) alpontjában, illetve a 42/B. § (2) bekezdésében foglalt létszámkövetelményekre vonatkozó feltételeknek eleget tenni.
A támogatás (akkreditáció) feltétele, hogy a munkáltatónál a megváltozott munkaképességű munkavállalók havi létszáma a 30 főt elérje, vagy aránya az összes munkavállalóhoz képest a 25 %-ot meghaladja.
Ha a munkáltató által foglalkoztatottak létszáma a 25 főt meghaladja, a támogatás további feltétele, hogy a munkáltató a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI törvény (a továbbiakban: Mmtv.) 22. §-a szerinti megváltozott munkaképességű személyeket az Mmtv. 23. § (1) bekezdésében meghatározott kötelező foglalkoztatási szint felett foglalkoztasson.
Akkreditált munkáltatónak minősül a Korm. r. szabályai szerint lefolytatott akkreditációs eljárás alapján kiadott rehabilitációs akkreditációs tanúsítvánnyal rendelkező szervezet vagy személy.
Akkreditált telephely: az akkreditált munkáltatónak a Korm. r. szabályai szerint lefolytatott akkreditációs eljárás alapján kiadott rehabilitációs akkreditációs tanúsítványban szereplő azon székhelye, telephelye, illetve fióktelepe, ahol a rehabilitációs foglalkoztatás történik.
Részletes pályázati feltételek
Azon akkreditált, egyéni támogatásban részesülő munkáltató nyújthat be pályázatot, amely vállalja, hogy
- a munkahelyteremtést a támogatásról szóló döntéstől számított 12 hónapon belül befejezi,
- a támogatással érintett ingatlan használatára a munkáltató a munkahelyteremtés befejezését 90 nappal követő időponttól számítva legalább 2 év időtartamra érvényes jogcímmel rendelkezik (a továbbiakban: rendelkezésre állás időtartama) és
- a rendelkezésre állás időtartama alatt az új vagy átalakított munkahelyet fenntartja, és az új vagy átalakított munkahelyen a munkahely-teremtési szerződésben meghatározott létszámban a Korm. r. 1. § 14. pontja szerinti újonnan alkalmazott megváltozott munkaképességű munkavállalót foglalkoztat, a rehabilitációs szakigazgatási szervvel kötött megállapodásnak megfelelően (a továbbiakban: foglalkoztatási kötelezettség).
A Hivatal a nyertes pályázókkal szerződést köt a hatályos jogszabályoknak megfelelően.
A pályázó új vagy átalakított munkahelyenként 2,24 millió Ft mértékű fajlagos támogatást igényelhet.
A támogatási intenzitás mértéke: A támogatás intenzitása – ideértve az egyéb költségvetési forrásból kapott támogatásokat – nem haladhatja meg az elszámolható költségek 100 %-át.
A támogatás formája: Vissza nem térítendő támogatás.
A pályázatok benyújtásának módja és határideje
A pályázatot elektronikus úton kell benyújtani a Hivatal pályázatkezelő rendszerén keresztül, amely 2013. szeptember 24-tól érhető el.
A pályázó a Hivatal elektronikus pályázatkezelő rendszerébe való belépése után az ott megadott feltételekkel (felhasználónevével és jelszavával) válik jogosulttá a pályázat beadására.
Az internetes pályázati űrlapot a pályázati kiírásban közölteknek megfelelően hiánytalanul, azaz minden kérdésére választ adva kell kitölteni, és a mellékleteket elektronikus úton becsatolni.
A Hivatal a pályázatkezelő rendszerbe feltöltött adatok, információk és dokumentumok hitelességéről a pályázati eljárás időtartama alatt bármikor meggyőződhet, egyes iratokat vagy akár a teljes pályázathoz csatolandó dokumentációt írásban is bekérheti.
Benyújtottnak csak az a pályázat minősül, amely a Hivatal internetes pályázatkezelő rendszerében a megadott határidőig véglegesítésre került.
Letölthető dokumentumok
A pályázatok benyújthatók: a pályázati felhívás megjelenésétől folyamatosan, de legkésőbb 2013. október 24-ig.
Információ kérhető: a 06-1-462-6603 telefonszámon.
További cikkek a rovatban
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
KKV-k digitalizációjának támogatása kombinált hiteltermék keretében (hitel és vissza nem térítendő támogatás)
Mikro- és kisvállalkozások támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban, illetve a Szabad Vállalkozási Zónákban
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Elektromos gépjármű töltőállomások telepítése pályázat
KKV-k innovációs képességének támogatása ( GINOP Plusz 2.1.3-24)
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
KKV-k innovációs képességének támogatása
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Kistelepülési üzletek támogatása – Munkáltatót terhelő közterhek megfizetéséhez nyújtott támogatás
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására