A Budapest Film Kft országos forgatókönyvíró pályázatot ír ki a fiatal tehetségek felkutatásának szándékával.
A jelentkezés határideje: 2013. március 24. vasárnap éjfél
A NEVEZÉS SZABÁLYAI
A pályázatra 18-35 év közötti szerző vagy szerzőpárok műveit várjuk. Szerzőpárok a Kiíróval szemben egy pályázónak számítanak és kötelesek maguk közül képviselőt választani, aki a pályázat során a szerzőpár nevében eljár.
Egy szerző, vagy szerzőpár egy művel pályázhat.
A pályázatra nem jelentkezhetnek a Budapest Film Kft. munkavállalói, munkavégzésre irányuló szerződéssel rendelkező munkatársai, mindezek közeli hozzátartozói, valamint a pályázatok elbírálásában részt vevő bírák, mentorok és producerek, illetve azok közeli hozzátartozói.
A pályázatra nem adhatóak be olyan pályaművek, amelyeket korábban a szerző vagy szerzőpáros már benyújtott a Budapest Film Kft. által kiírt forgatókönyvíró pályázatra.
A jelentkezéssel egyidejűleg a pályázók elfogadják jelen pályázati feltételeket és kijelentik, hogy a benyújtott művek az ő kizárólagos szerzői alkotásaik, illetve szerzőpárok esetén közösen nyújtják be a pályázatot. Adaptáció esetén rendelkeznek a mű eredeti jogosultjának felhatalmazásával és ezt csatolták a jelentkezéshez.
A jelentkezési dokumentáció kötelező elemei:
- Kitöltött adatlap,
- Pályamű:
- Szinopszis,
- Treatment,
- Dialóg Jelenet.
Jelentkezni kizárólag elektronikus úton a www.bufi.hu honlapon keresztül lehet az adatlap kitöltésével és a pályamű feltöltésével. A jelentkezés akkor érvényes, ha legkésőbb a jelentkezési határidő napján a jelentkezési dokumentáció minden kötelező eleme elektronikusan be lett nyújtva. A jelentkezési dokumentáció postai úton való megküldése érvénytelen.
A jelen szabályzat esetleges módosításait a Kiíró írásban közli és azonnal közzéteszi a Pályázat weboldalán. A Kiíró fenntartja a jogot, hogy a jelen szabályzatot bármikor módosítsa a pályázat időtartama alatt. A szabályzat valamennyi módosítása a pályázat weboldalán (www.bufi.hu) való közzététel időpontjától érvényes.
A pályázó hozzájárul, hogy Kiíró az eredményhirdetések, illetve pályázat fődíjának átadása során kép-, hang- és filmfelvételt készíthet (együttesen: felvétel), továbbá a felvételt publikálhatja tömegtájékoztatási médiában.
A PÁLYAMŰ FORMAI ÉS TARTALMI KÖVETELMÉNYEI
A pályázat I. fordulójában nem kész forgatókönyveket, hanem – az alább meghatározott formában és tartalommal – fantáziadús, szellemes filmötletet várunk a jelentkezőktől.
A mű magyar nyelven íródjon és a történet helyszíne Magyarország legyen. Témáját és műfaját tekintve a pályázat szabad kezet biztosít a forgatókönyvíróknak, vagyis bármilyen műfajjal szabadon lehet pályázni.
A pályázatra eredeti műveket, illetve adaptációkat várunk. Nem lehet pályázni már eladott, vételi jog alatt álló, illetve olyan művekkel, amelyek jogai nem szabadok.
A pályaműnek tartalmaznia kell:
- Szinopszis: a történet ismertetése, összefoglalása minimum 1/2, maximum 1 oldalban (a legfontosabb rész, javasoljuk kellő gondossággal kidolgozni),
- Treatment: a történet részletes felvázolása maximum 5 oldalnyi terjedelemben,
- Dialóg Jelenet: egy legalább 2 szereplős jelenet részletes kidolgozása párbeszédekkel, maximum 3 oldalnyi terjedelemben.
Tipográfiai követelmények: TIMES NEW ROMAN betűtípus, 12-es betűméret, 1,5-es sorköz, 2,5 cm-es margók. Formátum: Doc, RTF, Docx, PDF
A fedőlap kizárólag a következő információkat tartalmazhatja: Író(k) neve, a mű címe.
Kizárólag a pályázati felhívásban meghatározott szabályoknak megfelelő formában és tartalommal, határidőben benyújtott anyagokat bíráljuk el.
AZ ÉRTÉKELÉS ELVEI, FORDULÓK
A benyújtott érvényes műveket a Kiíró által felkért bírálóbizottság bírálja el. Az elbírálás legfontosabb szempontjai különösen az alábbiak:
Koncepció/ötlet; íráskészség/stílus; dialógus; történet eredetisége; az ötlet megvalósíthatósága.
A megszokottól eltérő, bátor történetválasztás és az egyedi hangvétel előnyt élvez az elbírálás során. A zsűri döntése ellen kifogásnak helye nincs.
Első forduló – A 15 legjobb pályamű kiválasztása
A beérkezett érvényes pályaművek közül a legjobban sikerült 15 pályázatot a Budapest Film Kft. által felkért bírálóbizottság választja ki. A döntésben a későbbi mentorok is részt vesznek.
Második forduló – Pitch
Az első fordulón túljutó 15 pályázat alkotói meghívást kapnak a 2013. májusában megrendezésre kerülő pitch fórumra.
A pitch célja, hogy az élvonalbeli és nemzetközileg is elismert filmes szakemberek – forgatókönyvírók, rendezők, producerek – illetve a közreműködő mentorok közelebbről is megismerjék a pályaműveket. A kiválasztott pályázóknak lehetőségük nyílik, hogy ismertessék filmötletüket és felkeltsék a jelen lévő filmes szakemberek érdeklődését.
A pitch keretein belül a pályázók a beszélgetés és pályaművük alapján értékelésre kerülnek, amelynek nyomán a legjobb 5 továbbjut a harmadik fordulóba. Az eredményeket a pitch lezárásaként még a helyszínen kihirdeti a zsűri.
Harmadik forduló – Forgatókönyvek megírása
A pitch-et követően, az 5 kiválasztott alkotó mellé a Kiíró kisorsolja a mentorokat, vagyis tapasztalt, hivatásos forgatókönyvíró szakembereket, akik segítik a végleges forgatókönyvek megalkotását. A pályázóknak a leadási határidőig a treatment-ből kiindulva egy kész forgatókönyvet kell megírniuk a mentorok segítségével.
A mentorok csupán szakmai segítséget, iránymutatást nyújthatnak a pályázóknak, az írás folyamatában nem vesznek részt. Az elkészült forgatókönyv teljes egészében a pályázó szellemi terméke.
A kész forgatókönyvek leadási időpontja: 2013. szeptember 30.
A nyertes kiválasztása
Az elkészült forgatókönyvek közül az erre az alkalomra felkért, neves személyiségekből álló zsűri választja ki a nyertest. A döntőbe került 5 művet minden zsűritag elolvassa és a már ismertetett elbírálási szempontok alapján pontozással döntenek.
A Budapest Film Kft. a legjobbnak ítélt alkotást 500.000,- Forint készpénzzel jutalmazza.
További információk a www.bufi.hu weboldalon.
Kérdéseket a script@budapestfilm.hu email címre várjuk.
Forrás: http://bufi.hu
További cikkek a rovatban
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához pályázat (ERFA) – KEHOP Plusz-4.1.7-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához (KA) – Budapest
Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja! pályázat
Demján Sándor Tőkeprogram pályázat – kkv-k számára
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Demján Sándor „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A demokrácia ellenálló képességének kiadása pályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat