Az EKF Debrecen 2023 Nonprofit Kft. pályázatot ír ki a Debrecen 2023 Európa Kulturális Fővárosa című program kisarculatának megtervezésére.
Az Európai Unió határozata alapján 2023-ban egy-egy magyar és brit város viselheti az Európa Kulturális Fővárosa címet. A kandidáló városok pályázatáról várhatóan 2018 végén dönt egy nemzetközi összetételű bírálóbizottság Brüsszelben. A megelőző évtizedek hagyományától eltérően az Európa Kulturális Fővárosa (EKF) címre ma azok a városok pályáznak a legnagyobb eséllyel, amelyek hosszú távon fenntartható kulturális stratégiát mutatnak be. Fontos szempont a pályázatok értékelésekor az európai dimenzió, az államhatáron átnyúló együttműködés, a helyben élők minél nagyobb számú bevonása, a társadalmi szerepvállalással kapcsolatos témák fókuszba állítása és a tudatos közönségfejlesztés, a kultúrafogyasztók körének szélesítése. Az EKF program a korábbiaknál jobban reflektál a helyi közösségek igényeire, a város élhetőségi tényezőire, a program közép és hosszú távú társadalmi, valamint gazdasági hatásaira.
Debrecen részt vesz ezen a pályázaton – az egyik legnagyobb esélyesként. Komoly helyzeti előnyt biztosít a város számára a kiemelkedő infrastruktúrája, valamint (országhatárokon átnyúló) régióközponti szerepe, amely mintegy egymillió lakosú, többnemzetiségű vonzáskörzetet biztosít számára. A pályázat elkészítésébe az EKF 2023 Programiroda igyekszik majd bevonni mindenkit a régióban, aki közvetlenül vagy közvetve érintett kulturális kérdésekben.
Az arculat üzenete röviden
A Debrecen 2023 Európa Kulturális Fővárosa projekt európai léptékű, országos és regionális jelentőségű. Olyan történelmi jelentőségű program, amely képes a gazdasági periféria-helyzet okozta társadalmi problémákat is orvosolni – a kultúra révén.
A pályázat célja: Print és on-line formában egyaránt használható kisarculat létrehozása.
Ennek részei:
- logó (több változatban)
- névjegy
- levélpapír
- boríték
- banner
- Facebook fejléc
A győztes kötelezettséget vállal arra, hogy a kisarculat elfogadását követő újabb két hónapon belül elkészíti a projekt nagyarculatát, amelyet arculati kézikönyv formájában átad a pályázat kiírójának.
Szempontok a logó megtervezéséhez
- A logónak kötelezően tartalmaznia kell a következő szöveges elemet: Debrecen 2023
- Olyan logót kell tervezni, amelyhez szervesen illeszthető az „Európa Kulturális Fővárosa”, illetőleg az „European Capital of Culture” szöveg. Az illeszkedést a tervekben be kell mutatni.
Részvételi feltételek
A pályázat nyilvános, de a kiíró fenntartja magának a jogot, hogy grafikusokat és grafikai stúdiókat külön is felkérjen a részvételre. A beérkezett pályaműveket szakmai bírálóbizottság véleményezi – az ebben szereplők nem ismerik a pályázók kilétét. A véleményezők és döntéshozók neveit csak az eredmény kihirdetése után hozza nyilvánosságra a kiíró.
Az EKF Debrecen 2023 Nonprofit Kft. (a továbbiakban: Programiroda) jogosultságot szerez a győztesként kiválasztott pályamunka teljes és kizárólagos felhasználására, használatára, valamint a pályamunka és a pályázó személyének nyilvánosságra hozatalára.
A pályázati határidő lejárta előtt a Programiroda lehetőséget biztosít az ezt igénylő pályázók számára személyes konzultációra.
A Programiroda fenntartja a jogot a pályázati kiírás módosítására, a pályázat visszavonására, valamint arra, hogy a győztes kiválasztása és személyének megismerése után kisebb módosításokat és változtatásokat javasoljon a kiválasztott arculati elemekben.
A pályázat benyújtása
Kizárólag e-mailben lehetséges egy összevont PDF fájl formájában, úgy, hogy a pályamű nem tartalmazhatja a készítő nevét vagy bármilyen olyan információt (pl. fájlnevet), amelyből személyazonossága megállapítható. Az anyagot négy számjegyű kóddal kell ellátni, amelyet az e-mail alapján csak Programiroda erre felhatalmazott, a bírálatban részt nem vevő munkatársa tud beazonosítani és a pályázó nevével összekapcsolni.
Pályázati határidő: 2017. február 21., éjfél
Jelentkezési email cím: palyazat@debrecen2023.info.hu
A pályázat díjazása
A pályázati győztes díjazása bruttó 600.000 Ft.
Az arculati kézikönyv elkészítéséért a Programiroda további bruttó 600.000 Ft megbízási díjat fizet.
A pályázat eredményéről 2017. március 1-ig születik döntés.
A program facebook oldala: Debrecen 2023 – Európa Kulturális Fővárosa
További cikkek a rovatban
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához pályázat (ERFA) – KEHOP Plusz-4.1.7-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához (KA) – Budapest
Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja! pályázat
Demján Sándor Tőkeprogram pályázat – kkv-k számára
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Demján Sándor „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A demokrácia ellenálló képességének kiadása pályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat