Még többen vehetnek részt ingyenes vezetéstechnikai tréningen a Jól Vezess programban. A második évébe lépő kezdeményezés a tavalyi 800-hoz képest idén több mint 1400 járművezető számára teszi lehetővé ismereteik és képességeik fejlesztését. A regisztrációval újrainduló Jól Vezess program ezúttal a kezdő autósok és a motorosok képzésére fordít fokozott figyelmet.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a biztonság-tudatosabb közúti közlekedési magatartás térnyerésének elősegítése érdekében hirdette meg vezetéstechnikai tréningprogram sorozatát. A közlekedési balesetek mintegy kétharmadát vezetői hiba, a vezetési képességek hiányosságai okozzák, leggyakrabban a sebesség helytelen megválasztása. A térítésmentes képzéseken a vész- és konfliktushelyzetek felismerésére, elhárítására készítik fel a járművezetőket.
A Jól Vezess program alapvető célja, hogy felhívja a figyelmet a vezetéstechnikai tudás fejlesztésének és szinten tartásának fontosságára. A 2016-ban útjára indított kezdeményezés létező igényen alapul, már a tavalyi forduló is rendkívül népszerű volt, egyes kategóriákban a szabad helyek 15 perc alatt feltöltődtek.
A friss jogosítvánnyal rendelkező sofőröké az egyik legveszélyeztetettebb csoport, mert a gyakorlat, tapasztalat hiánya sokszor túlzott kockázatvállalási hajlandósággal társul, ami súlyos balesetekhez vezethet. A legnagyobb számú, összesen 400 tréninglehetőség ezért a kezdő kategóriában nyílik majd meg. Ide életkori megkötés nélkül olyan autósok jelentkezhetnek, akik vezetői engedélyüket 12 hónapnál nem régebben szerezték meg. A másik két személygépkocsis kategóriába a 60 év alatti felnőtt és a 60 év feletti szenior vezetőket várják.
Uniós adatok szerint a közlekedés más résztvevőivel összevetve a motorkerékpárosok baleseti kockázata csökkent a legkevésbé. A programban ezért motorosok is nagyobb számban sajátíthatják el a vészhelyzetek elhárítására szolgáló helyes technikákat. A harmadik kiemelt célcsoport a hivatásos járművezetőké, ők öt kategóriában – autóbusz, tehergépkocsi 7,5 tonna alatt és felett, tehergépkocsi szerelvény és veszélyes áru szállítás – érhetik el a vezetéstechnikai képzéseket.
A Jól vezess program szakmai koordinátora a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megbízásából a KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. A regisztráció 2017. március 10-én kezdődik a képzéseket lebonyolító szervezetek, a DrivingCamp Hungary (http://www.drivingcamp.hu/hu/jolvezess/), a Groupama Tanpálya (http://hungaroring.hu/jolvezess/#) és a Speedworld Hungary (www.speedworld.hu) honlapjain.
További cikkek a rovatban
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Kistelepülési üzletek támogatása – Munkáltatót terhelő közterhek megfizetéséhez nyújtott támogatás
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
One day in Józsefváros art open call
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj
Deák Ferenc Ösztöndíj
Nyári diákmunka pályázat