Pályázatot hirdetett Kína és a közép- és kelet-európai országok turisztikai együttműködését koordináló budapesti központ.
Kína és a KKE országok közös turisztikai szakmai platformja 2019 februárjában díjat alapított a KKE régió kínai vendégforgalmát a „legjobb KKE turisztikai termék” létrehozásával tovább növelő üzleti vállalkozások számára.
A Marco Polo-díjra azok a közép- és kelet-európai, valamint kínai turisztikai vállalkozások pályázhatnak, amelyek a KKE régió történelmét, hagyományait, kultúráját vagy valamely különleges vonzerejét bemutató turisztikai utat vagy egyéb terméket vezettek be az előző évben, s az a régió 16 országa közül legalább három országban megvalósul.
A Marco Polo-díj újabb mérföldkövet jelent a 16+1 ország szakmai együttműködésében. A díjalapítás célja, hogy a KKE régió jelenlegi termékkínálatának megújításában élenjáró turisztikai vállalkozások nagyobb nyilvánossághoz jussanak az együttműködést koordináló magyarországi központ, a 16 KKE ország és Kína szakmai kommunikációs felületein, ezáltal a kínai vendégek igényeihez igazított körútjuk vagy egyéb termékük ismertebbé váljon. A Marco Polo-díj még szorosabbra fűzheti a kapcsolatot, amely az együttműködés kormányzati és üzleti szintje között folyamatosan erősödött az elmúlt négy év folyamán.
A nemzetközi zsűri döntéséről a koordinációs központ szeptember elején e-mailben értesíti a Marco Polo-díj nyerteseit.
A három legjobb pályázat benyújtója 2019. október 23-án mutathatja be termékét az együttműködés éves kormányzati szintű értekezletéhez kapcsolódó üzleti fórumon, Rigában, majd egy éven át részesül az együttműködés promóciós támogatásában. Az aranyérmes termék bemutatója meghívást kap a Kínai Népköztársaság őszi nemzetközi turisztikai kiállítására, a sanghaji CITM-re is.
Letölthető dokumentumok
Marco Polo Award_Guidelines
Marco Polo Award_Eligibility and Evaluation Criteria
Marco Polo Award_Application Form
Marco Polo_Marco Polo Award_Application Rules
A pályázat díjmentes. Az angol nyelvű pályázati anyagot a pályázati útmutatóban és pályázati szabályokban ismertetett módon 2019. március 1-étől és 2019. május 31-ig elektronikusan lehet benyújtani a tcc@mfa.gov.hu e-mail címre. További tájékoztatás is ezen a címen kérhető.
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – pályázat eszközbeszerzésre
Magyar Falu program – Temetők kisléptékű infrastrukturális fejlesztése pályázat
Pályázat bringaparkok kialakítására, felújítására
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
SozialMarie Pályázat
Pályázat közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó, közösségfejlesztő ötletek megvalósítására
Pályázat helyi vagy országos közügyekkel, társadalmi problémákra irányuló kezdeményezések támogatására
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
RRF -6.5.1-23 – Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőknél
Pályázat mászótermek építésére
Pályázat görparkok kialakítására