Harmadik alkalommal hirdeti a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület az „Otthon az erdőben” című pályázatot budapesti, és Budapest 100 km-es körzetében működő általános és középiskolák részére erdőkkel, fákkal kapcsolatos oktatási projekt tervezése és megvalósítása témában. A program célja, hogy a csatlakozó iskolák diákjai minél több időt töltsenek erdei környezetben, megszeressék a természetet, felismerjék a természeti értékeket, és mindeközben jól érezzék magukat.
Az IKEA Lakberendezési Kft. által támogatott programban 2012-ben 25 iskola részesült támogatásban. A nyertes iskolák az anyagi támogatás mellé egy terepi eszközkészletet kaptak ajándékba.
A következő tanévre vonatkozó projekttervekkel 2013. szeptember 22-ig lehet jelentkezni. A korábbiaktól eltérően a következő tanévben 15 nyertes iskola közül 5 az MKNE szakmai díját nyeri el 2013. novemberében, 10 iskolát pedig az IKEA Family tagok választanak 2014. januárjában.
A támogatások összege iskolánként 160 000 Ft lesz ismét, melynek egy részét (85 000 Ft értékben) terepi eszközkészlet formájában kapja a nyertes.
A pályázat környezeti nevelési céljai
- a pályázók (iskolai csoportok, osztályközösségek, szakköri csoportok, vagy akár az egész iskola) közösen válasszanak ki egy, lehetőleg az iskola közelében lévő fás területet, ahol jól, „otthon”érzik magukat,
- minél alaposabban ismerkedjenek meg ennek a területnek a természeti környezetével,
- ennek során ismerjék fel az ottani élővilág komplexitását, rendszerszerűségét,
- lássák be, hogy a természet sokféleségének, és a természetes életközösségeknek a fenntartása létszükséglet a túlélés szempontjából.
A pályázók köre
Budapest és 100 km-es körzetében működő általános- és középiskolák (8 – 15 éves korosztály). Egy iskolából legfeljebb 1 pályázatot fogadunk el (az on-line jelentkezési felület csak a lehetséges településekről teszi lehetővé a regisztrációt).
A pályázat menete
- Részletes oktatási projektterv készítése, melyben a tanár a diákokkal együtt megtervezi azokat a programokat, melyek által jobban megismerik a kiválasztott erdőterületet.
- A kitöltött pályázati űrlapot 2013. szeptember 22-én éjfélig kell eljuttatni az Egyesülethez elektronikus formában (a kinyomtatott, aláírt, verzió ezután is beérkezhet).
- Évközbeni feladat a tervezett programok megvalósítása,valamint közös megfigyelések és mérések végzése. A projektek megvalósítására 2013. szeptember 2. és 2013. május 22. közötti időszakban van lehetőség.
- A projekt megvalósításáról a nyerteseknek fényképekkel illusztrált szakmai beszámolót kell készíteniük, melyet legkésőbb 2014. május 31-ig elektronikus úton kell eljuttatniuk a szervezőnek. A pénzügyi elszámolás papíralapon történik. A postára adás határideje szintén 2014.május 31.
A nyertes iskolák díjazása
Anyagi támogatás – az iskolák ebben az évben 75 000 Ft, tervezett módon elkölthető anyagi támogatásban részesülnek. Az összeget a szerződéskötést követően a megjelölt számlára utaljuk. A támogatáselszámolásának módjáról részletesen a szerződésben írunk.
Terepi eszközkészlet – olyan, az iskolák terepi munkáját segítő csomagot állítunk össze 85 000 Ft értékben, mely hosszabb távon is alkalmas a természet megfigyelésére. A csomag tartalmaz pl.táblagépet, rovarnézőkét vagy határozókulcsokat.
Értékelés, szavazás
A beérkezett pályázatokat az MKNE szakmai testülete értékeli. Az 5 legjobb pályaművet beküldő iskola 2013.novemberében megkapja a támogatást. A következő legjobb 20 pályaművet szavazásra terjesztjük elő. A 10 nyertes kiválasztásában az IKEA Family Klub tagsága és az IKEA áruházak dolgozói is részt vesznek. A szavazatok leadhatóak lesznek az IKEA veledkozosen.hu honlapján, 2014. januárjában.
A szakmai elbírálás során előnyben részesülnek azok a tervek, amelyek minél nagyobb célközönséget érnek el, több pedagógus bevonásával valósulnak meg, egységes koncepció mentén készülnek, valamint az MKNE által készített kétféle terepi segédanyag alkalmazását magukban foglalják.
A pályázatról részletesen a pályázati felhívásban olvashatnak.
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Sérülékeny személyek számára komplex támogató szolgáltatások pályázat – MMIA Plusz-2.2.3-24
Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja! pályázat
Demján Sándor Tőkeprogram pályázat – kkv-k számára
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Demján Sándor „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
Társadalmi vállalkozások fejlesztésének támogatása
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Kistelepülési üzletek támogatása – Munkáltatót terhelő közterhek megfizetéséhez nyújtott támogatás
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására