A Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program pályázata induló és kezdő előadók, zenekarok hang- és képfelvételének elkészítésére, turnék és fellépések, valamint ezek kommunikációjának megvalósítására.
Altéma kódszáma: 779144/170
Pályázati cél: Induló és kezdő előadók, zenekarok hang- és képfelvételének elkészítése, turnék és fellépések, valamint ezek kommunikációjának megvalósítása.
A pályázat célja, hogy ösztönözze és támogassa azoknak az induló és kezdő zenekaroknak, előadóknak az első lépéseit, akiknek a produkciói színvonala alapján feltételezhető, hogy gazdagítják a magyar könnyűzenei kultúrát és számíthatnak a közönség érdeklődésére. A Hangfoglaló Program további alprogramjaival együtt komplex támogatási rendszerben kívánja segíteni az alkotókat tehetségük kibontakoztatásában és szakmai fejlődésükben.
Támogatott pályázat megvalósítása során, a támogatási összeg terhére az alábbi céloknak kell megvalósulniuk:
- a kedvezményezett – a pályázati cél elérése érdekében – köteles a Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégium által kijelölt mentorral együttműködni,
- minimum öt, korábban még stúdióban nem rögzített saját zeneszám, minőségi, profi hangstúdióban történő felvétele, rögzítése, amiket a kedvezményezettnek meg kell küldenie elektronikus úton a Hangfoglaló Programirodának,
- minimum egy, újonnan rögzített saját dalhoz kapcsolódó, profi technikával és szakemberekkel rögzített, minőségi videoklip felvétele, elkészítése, amit a kedvezményezettnek a videoklip elkészülte után meg kell küldenie elektronikus úton a Hangfoglaló Programirodának,
- a kedvezményezett előadó vagy zenekar promóciós portfóliójának elkészítése (fotó, logó, sajtóanyagok, alaphirdetési eszközök – komplex kiajánló anyag, amely magában foglalja az előadó/zenekar bemutatkozó anyagait: fotó, videó, hangzóanyag, rövid leírását és elérhetőségeit),
- pályázó előadó vagy zenekar webes felületének folyamatos működtetése minimum a program megvalósításának végéig,
- az elkészült hanganyagok minimum 20 példányban való megjelentetése hanghordozón amiből 1 példányt a szakmai beszámolóhoz az NKTK NKA Elszámoltatási és Ellenőrzési Osztályára postai úton be kell nyújtani (1389 Budapest, Postafiók 128.), 3 példányt pedig a Hangfoglaló Programirodának kell átadni.
Pályázati feltételek: a pályázó az NKA portálján a regisztrációt megtette.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás
Támogatott pályázat esetében a pályázó – a pályázati cél elérése érdekében – köteles a Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégium által kijelölt mentorral együttműködni. A mentor tiszteletdíjaként pályázatonként egységesen nettó 250.000 Ft + 27 % Áfa-t (azaz bruttó 317.500,- Ft-ot) kell igényelni. A mentori tiszteletdíjat a mentor, vagy a mentor képviseletében eljáró vállalkozás vagy szervezet által kiállított számla ellenében kell a kedvezményezettnek kifizetnie. A mentor tiszteletdíja legkorábban a megvalósítási határidő lejárta előtt 30 nappal fizethető ki.
A pályázó előadó, zenekar saját közreműködői tiszteletdíjára támogatás nem igényelhető, azt a Kollégium nem támogatja.
A támogatás nem használható fel hangszerek és technikai eszközök beszerzésére, ilyen tételek tervezése a költségvetésben nem megengedett.
A pályázat mellékletét képező hang- és képanyag alapján a Kollégium előszűrést végez, az alábbi három fő kategória szerint:
- hangszerekkel, élőben előadott pop/rock/metal
- elektronikus zene/hip-hop/trap
- jazz
Az előszűrésen megfelelő pályázók élő, színpadi meghallgatáson vesznek részt, amelyre Budapesten kerül sor. A meghallgatás pontos idejéről, helyszínéről a pályázók legalább 7 nappal korábban értesítést kapnak. A meghallgatáson való részvétel a sikeres pályázat feltétele. A meghallgatáson a Hangfoglaló Program Kollégium által felkért – a magyar zenei élet képviselőiből álló – zsűri értékeli a produkciókat, és tesz javaslatot a Kollégiumnak a Hangfoglaló Program által a 2023/2024-es évadban támogatandó előadókra, zenekarokra.
A beküldött hang- és képanyagok közül legalább egynek színpadi fellépés közben kell mutatnia az előadót/zenekart.
A Kollégium kizárólag művészi értékkel bíró, saját szerzeményeket és élőzenét játszó formációkat támogat.
Jelen pályázaton nyertes pályázók a Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégium 2023/2024-es évadra kiírt további felhívásaira nem nyújthatnak be pályázatot.
Rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 50.000.000 Ft
Igényelhető támogatás: maximum 4.000.000 Ft
Maximális támogatási intenzitás mértéke: legfeljebb 100%
Pályázók köre:
Olyan induló és kezdő előadók, zenekarok, akik:
- legfeljebb 1, nem szerzői kiadású nagylemezzel (minimum 8 dal egy adathordozón) rendelkeznek,
- maximum 2 olyan dallal rendelkeznek, amelyet országos lefedettségű rádió több mint 5 alkalommal játszott a pályázat megjelenését megelőző 12 hónapban.
- A pályázatot a fenti szakmai kritériumoknak megfelelő zenekarok és előadók, illetve a képviseletükben eljáró jogi vagy természetes személyek nyújthatják be. Nem önálló jogi személy zenekarok képviselőjük útján pályázhatnak.
Formációk esetén: a Pályázók köre bekezdésben leírt valamennyi feltételnek a tagok (illetve a tagok korábbi formációinak) több, mint 50%-ánál teljesülnie kell. Alacsonyabb mértékű teljesülés esetén a formáció (annak képviselője) nem nyújthat be pályázatot.
Előadónként, zenekaronként azonos formációval csak 1 pályázat nyújtható be.
Sikeres pályázat esetén a pályázatban megjelölt felállású formáció összetételében, a pályázat végrehajtásának időszakában maximum 50%-os változás állhat be. Ennél nagyobb arányú változás esetén a pályázat végrehajtása sikertelen. Ugyancsak felhívjuk a figyelmet, hogy a pályázatban megadott formációnak és az úgynevezett meghallgatáson résztvevő formációnak azonosnak kell lennie.
A pályázat lebonyolításában a Támogató megbízásából a Hangfoglaló Programiroda közreműködik. Pályázó vállalja, hogy az esetleges élő meghallgatáson részt vesz, annak előkészítése során a Hangfoglaló Programirodával együttműködik, amelynek munkatársai a hanganyagok alapján történő előszűrés, illetve a meghallgatás lebonyolításának érdekében a pályázat szakmai tartalmát megismerhetik, pályázóval kapcsolatba léphetnek. A nyertes pályázó vállalja, hogy a támogatott tevékenység megvalósítása során Hangfoglaló Programirodával folyamatosan együttműködik.
A magánszemélyként pályázók
- személyi jellegű költségekre nem igényelhetnek és nem kaphatnak támogatást,
- a támogatás terhére kizárólag számlás kifizetéseket teljesíthetnek,
- önmaga számára sem egyéni vállalkozóként, sem egyszemélyes Kft. vezetőjeként tiszteletdíjat nem fizethet és nem számolhat el.
- az a pályázó, aki magánszemélyként nyújtotta be a pályázatát (az adott pályázat keretein belül), nem módosíthatja a státuszát az elszámolás miatt egyéni vállalkozóra és fordítva sem.
A pályázati cél megvalósításának időtartama: 2023. december 1.– 2024. december 31.
Finanszírozás módja: A támogatás folyósítására az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.) 87. § szerinti támogatási előlegként kerül sor.
Nevezési díj összege: A pályázó nevezési díj címen 10.000 Ft-ot, amely magában foglalja a 27% Áfát, köteles befizetni a pályázat benyújtásával egyidejűleg az NKA-portálon a Pályáztatás/Kollégiumi pályázatok/Pályázati tudnivalók „Nevezési díj” pontban leírt feltételeknek megfelelően.
Saját forrás biztosítása: A pályázó részére kötelező saját forrás biztosítását és igazolását a Kollégium nem írja elő.
Támogatás az alábbi kiadási jogcímekre igényelhető:
- mentor tiszteletdíja (kötelező igényelni, összege nettó 250.000 Ft + 27% Áfa, azaz bruttó 317.500,- Ft), A mentor tiszteletdíja legkorábban a megvalósítási határidő lejárta előtt 30 nappal fizethető ki.
- előadói tiszteletdíj (pl. vendégzenész, vendégénekes; a pályázó formációban résztvevő előadó tiszteletdíjára támogatás nem igényelhető),
- fotós tiszteletdíja,
- hangmérnök tiszteletdíja,
- producer tiszteletdíja,
- technikai közreműködők tiszteletdíja,
- szerzői jogdíj(ak),
- stúdióköltség és utómunka,
- kép- és hanghordozók gyártási, anyag- és csomagolási költségei,
- reklám-, PR- és marketingköltségek,
- nyomdai előkészítés(i) munkák,
- nyomdaköltség,
- képfelvétel készítés és utómunka,
- grafikai tervezés,
- utazási költség,
- szállásköltség,
- szállítási költség,
- terembérleti díj,
- helyszínbérleti díj,
- audiovizuális eszközök bérleti díja,
- színpadtechnika bérleti díja,
- hangtechnikai szolgáltatás,
- fénytechnikai szolgáltatás,
- vetítéstechnikai szolgáltatás,
- installációs költség.
A Kollégium a felhívásban szereplő jogcímeken kívül más jogcímet nem támogat, ezért a jogcímre vonatkozó módosítási kérelem elutasításra kerül.
Pályázati adatlap 7. pontjához feltöltendő mellékletek:
- induló és kezdő előadók, zenekarok támogatásához kapcsolódó betétlap, (Kérjük a betétlapot elektronikus formában kitölteni, és pdf konvertáló programmal elkészíteni a pdf állományt. Ehhez segítség az NKA portálján a Dokumentumok kezelése bekezdésnél található: https://nka.hu/technikai-ajanlas/. Kérjük, hogy a szkenneléses pdf állomány készítést mellőzzék, mert a betétlapban feltüntetett hivatkozás/link közvetlenül nem nyitható meg.),
- a HP induló és kezdő előadók, zenekarok támogatásához kapcsolódó pályázói nyilatkozat,
- nyilatkozat arról, hogy a pályázó jogosult képviselni a zenekart,
- a nevezési díj befizetést igazoló postai utalvány vagy a banki terhelési bizonylat másolata,
- a számlavezető pénzintézet igazolása a számlavezetésről (bankszámlakivonat, bankszámlaszerződés is megfelelő, amennyiben a dokumentum a bankszámlaszámot és a pályázó/lebonyolító megnevezését is tartalmazza),
- nyilatkozat az uniós állami támogatási szabályoknak a Kedvezményezett részére nyújtandó támogatásra történő alkalmazhatóságáról.
Letölthető dokumentum
Pályázatot benyújtani az NKA portálján keresztül 2023. augusztus 31-én éjfélig lehet.
Pályázattal kapcsolatban felvilágosítást telefonon a (36-1) 550-2603-as számon kaphatnak.
További cikkek a rovatban
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Kistelepülési üzletek támogatása – Munkáltatót terhelő közterhek megfizetéséhez nyújtott támogatás
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
One day in Józsefváros art open call
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj
Deák Ferenc Ösztöndíj
Nyári diákmunka pályázat
Művészeti program pályázat