Az önkormányzatoknak szóló pályázatok rendszerint a teljes mértékben hazai finanszírozású Magyar Falu Program keretében, valamint a TOP Plusz program keretében jelennek meg. A 2021-2027 közötti programozási időszak önkormányzatokat érintő programja a Top Plusz. Vállalkozásként komplex pályázati szakértői szolgáltatásokat nyújtunk hazai és Európai Uniós pályázatokhoz. Ennek keretében költségvetési szervekre szabott pályázati tanácsadást, pályázatírást, és projektmenedzsmentet nyújtunk az egész országra kiterjedő ügyfélkörünk számára.
TOP Plusz pályázatírás – pályázatírás önkormányzatoknak
A települési önkormányzatoknak szóló pályázatok rendszerint a Magyar Falu Program keretében, valamint a TOP Plusz program keretében jelennek meg. A TOP Plusz elsősorban kisebb léptékű helyi önkormányzati fejlesztéseket támogatja, és lehetőséget nyújt munkahelyteremtésre, gazdaságélénkítésre, helyi turizmusra. Ezenkívül a települési infrastruktúra és helyi közszolgáltatások fejlesztését biztosítja az ország összes vármegyéjében. Ugyanakkor kiemelt figyelmet fordítva a négy legkevésbé fejlett térség járásaiban élők életminőségének javítására. A TOP Plusz az előző ciklus továbbfejlesztett változata 6 kiemelt fejlesztési területtel.
A TOP Plusz prioritásai
- Élhető megye
- Klímabarát megye
- Gondoskodó megye
- Budapest infrastrukturális fejlesztések
- Budapest humán fejlesztések
- Versenyképes megye
Hogyan juthat hozzá a pályázati forráshoz?
A fejlesztési támogatások lehívása pályázatokon keresztül történik. Az önkormányzatok által végzett fejlesztésekhez megfelelő pályázatra van szükség, és meg kell találni a fejlesztési elképzeléshez kapcsolható megfelelő pályázati forrást. A sikeres pályázás feltétele a pályázat előkészítése, és benyújtása. Így abban az esetben, ha a pályázó fél nem rendelkezik megfelelő kompetenciával, akkor a teljes körű lebonyolítás egy pályázatírással foglalkozó szakembert kíván. Amennyiben költségvetési szervként szeretne pályázati forrást elnyerni, forduljon hozzánk bizalommal.
Pályázatok és szakterületek, amellyel érdemes hozzánk fordulnia
Abban az esetben, ha Ön költségvetési szervként (önkormányzatként, vagy többcélú társulásként) szeretne fejlesztésekre akár 100 százalékos intenzitású pályázati forrást elnyerni, forduljon bizalommal hozzánk, segítünk támogatást szerezni a terveihez és a céljaihoz – a fejlesztések megvalósításához.
- Terület- és településfejlesztés
- Infrastrukturális fejlesztés
- Intézményi fejlesztés
- Vidékfejlesztési Program pályázatok
- Műemlék-felújítás, kulturális örökségi projekt, kulturális együttműködések,
- Építészeti projektek, ingatlanberuházás, energetikai fejlesztések
- Turisztikai, környezetvédelmi fejlesztés
Cégünk teljeskörű szolgáltatást nyújt mind a támogatás elnyeréséhez, valamint a projekt megvalósításához és az utánkövetéshez a projekt fenntartási időszakában. A pályázati folyamat minden lépésében támogatjuk Ügyfeleinket, hogy az adott pályázat sikeresen és problémák nélkül valósuljon meg.
Kik pályázhatnak?
A pályázati felhívások meghatározott célcsoportokra irányulnak, és nagyon fontos a kiírásban szereplő kritériumokat figyelembe venni, és azoknak teljes mértékben megfelelni. A pályázók körét, és a pályázókra vonatkozó feltételeket a potenciális pályázati kiírásban lehet megtalálni.
Az önkormányzati pályázatokra általánosságban az alábbi szereplők pályázhatnak:
- Helyi (települési) önkormányzat
- Helyi önkormányzatok és társulásaik
- Önkormányzati többség tulajdonában álló vállalkozások
- Országos-és helyi nemzetiségi önkormányzatok és társulásai
Példák korábbi népszerű pályázatokra
Bölcsődei nevelés fejlesztése támogatás
A Széchenyi Terv Plusz keretében megjelent RRF-1.112-2021 pályázat célja a településeken új bölcsődei ellátást nyújtó férőhelyek létrehozása – új ingatlan építésével, vagy meglévő ingatlan átalakításával, vagy már meglévő bölcsőde bővítésével. A 100 százalékos intenzitású, vissza nem térítendő támogatásra a legalább háromezer fő alatti települések pályázhatnak. A támogatás minimális összege 50 millió Ft, maximum 1 440 000 000 Ft. Összességében 100-300 db támogatható projekt várható. A végrehajtására maximum 39 hónap áll rendelkezésre, de legkésőbb 2025. június 30. A támogatási kérelmek 2023.03.24. – 2023. 05.02. napjáig nyújthatók be.
Magyar Falu Program
A Magyar Falu Program (MFP) pályázataira az ötezer fő alatti települések pályázhatnak. A falusi életminőséget javító támogatások és pályázatok keretében 31 ezer sikeres pályázatra az állam több mint 300 milliárd forintot fizetett ki kizárólag hazai forrásból. Csak 2022-ben 14 pályázati felhívás jelent meg, például a Kistelepülési üzletek működési támogatása, Járdaépítés/felújítás támogatása, Iskolaépület felújítása, vagy Szolgálati lakás és orvosi lakás felújítására, fejlesztésére lehetett pályázni.
Hogyan kerülhet a rendszerünkbe?
Regisztráció
Az általános előminősítési adatlapon beküldött alapján regisztrálhat a rendszerbe.
Szolgáltatásaink
- Pályázatfigyelés
- Pályázati tanácsadás
- Pályázat előkészítés
- Projektfejlesztés
- Pályázatírás
- Projektmenedzsment
- Pályázat utánkövetés
Pályázatírás
Az előminősítést és/vagy az előzetes konzultációt követően kerül sor a pályázat megírására és benyújtására, amely a következőket foglalja magába:
- Szakmai tanácsadást
- Projekt előkészítést és/vagy projektfejlesztést
- Pályázati anyagok összegyűjtését
- Támogatási kérelem/pályázat elkészítését, benyújtását
- Hiánypótlás elkészítését
- Pályázathoz kapcsolódó szakmai anyagok pl. szakmai dokumentumok, pénzügyi terv, üzleti terv, stb. elkészítését
Projektmenedzsment
A támogatott pályázat megvalósítása során a feladatok ütemezését, irányítását, valamint az előrehaladás követését, a támogatás elszámolását, zárójelentés(ek) készítését foglalja magába.
Pályázat utánkövetés
A Támogatási szerződés szerinti utánkövetés jelentések elkészítését végezzük a fenntartási időszakban.
Kérjen ajánlatot pályázatírási szolgáltatásainkról! Töltse ki és küldje be az alábbi adatlapot a kapcsolatfelvételhez, és az előminősítéshez!