Pályázati felhívás a Szociális és Munkaügyi Minisztérium megbízásából a Budapesti Munkaerőpaci Intervenciós Központ kezelésében a Távmunka alkalmazásának támogatására.
A pályázat kódjele: SZMM-TP-2010
A pályázat forrása: A program keretében 427,003 millió Ft keretösszeg kerülhet elosztásra. A Munkaerőpiaci Alap foglalkoztatási alaprész 2010. évi központi kerete terhére, amely Európai Uniós forrást nem tartalmaz.
A pályázat célja: A távmunka elterjesztésére indított központi munkaerő-piaci program folytatásával a Szociális és Munkaügyi Minisztérium segíteni kívánja az új munkahelyek kialakítását, ösztönözni kívánja a rugalmas munkavégzési formák alkalmazását és a munkaszervezetek rugalmasabb működésének elősegítését, a munkakultúra további korszerűsítését. Ennek keretében támogatást nyújt a távmunkahelyeket létesítő vállalkozások és a közfeladatokat ellátó intézmények számára. A létrehozott távmunkahelyeken lehetséges a munkaadónál már alkalmazásban állók (amennyiben hagyományos munkahelyet alakít át távmunkahellyé) és új belépő munkavállalók foglalkoztatása is.
A munkáltatók ösztönzése a távmunkás foglalkoztatásban rejlő gazdaságosság kihasználására, növelve ezáltal a hazai foglalkoztatás szintjét a hátrányos helyzetű kistérségekben. A pályázat a távoli helyről történő munkavégzés további elterjesztésével a munkaerőpiac azon szereplőinek is lehetőséget teremt a munkaerő-piachoz való felzárkózáshoz, akik valamely hátrányos helyzetű csoporthoz tartoznak (tartós munkanélküliek, regisztrált álláskeresők, fogyatékkal élők, megváltozott munkaképességűek stb.).
A pályázók köre:
belföldi székhelyű:
- a gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény szerinti gazdasági társaságok,
- a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 57. §-a szerinti közhasznú társaságok, valamint a 70. §-a szerinti vállalatok,
- az állami vállalatokról szóló 1977. évi VI. törvény szerinti szervezetek,
- a szövetkezetekről szóló 1992. évi I. törvény, és a 2006. évi X. törvény szerinti szövetkezetek,
- az egyéni vállalkozásról szóló 1990. évi V. törvény szerinti vállalkozások, valamint
- az 1997. évi CLVI. Törvényben meghatározott közhasznú szervezetek
- a 217/1998 Korm. Rendelet szerinti költségvetési szervek, melyek 2009. június 01. előtt kerültek a cégbíróságon bejegyezésre vagy ez előtt került vállalkozói engedélyük kiállításra.
A támogatás formája: Vissza nem térítendő támogatás.
Egy pályázó legfeljebb 14 új távmunkahely kialakításához nyújthat be támogatási igényt
A támogatás mértéke, időtartama: E pályázat keretén belül az alábbi támogatásokra lehet pályázatot benyújtani:
Bérköltség támogatás: A bérköltség támogatás összege minden távmunkás munkahely esetében hat hónapig, -a távmunkás bruttó munkabére-, de legfeljebb 89.500,- forint/fő/hó és annak járulékai (TB járulék: 26 %; Munkaadói járulék 1% ), azaz összesen 681.990.-Ft /fő összeg.
A támogatás maximális összege akkor sem lépheti túl havonta és támogatott távmunkás munkahelyenként a 89.500,- Ft és járulékainak összegét, ha a távmunkahelyen dolgozó alkalmazott besorolási bére ennél az összegnél magasabb. Részmunkaidős foglalkoztatás – amennyiben a távmunkás munkabére nem éri el a 89.500,- Ft/hó összeget- a támogatás maximális összege arányosan csökkentésre kerül.
Egy távmunkahely létesítésére maximálisan adható összes támogatás (bértámogatás): 681.990,- Ft/távmunkahely.
A támogatás feltételei:
Azon pályázók részesülhetnek támogatásban, akik eleget tesznek a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény (Flt.) és végrehajtási szabályainak, a Munkaerőpiaci Alapból foglalkoztatási válsághelyzetek kezelésére nyújtható támogatásról szóló 6/1996.(VII. 16) MüM rendelet 11/A. §, valamint a 1992. évi XXII. Tv. A Munka Törvénykönyvéről és egyéb, a pályázatban közölt előírásoknak.
a) A pályázóknak vállalniuk kell, hogy a pályázat benyújtását megelőző 12 hónap átlagos statisztikai létszámához képest a foglalkoztatottak létszámát a támogatási időszak alatt annyi fővel emelik, ahány főre a támogatás összegét elnyerték.
b) A pályázóknak vállalniuk kell továbbá, hogy a megemelt létszámmal növelt átlagos statisztikai létszámukat a program végéig, azaz 2011. november 30-ig megtartják. (kiinduló létszámnak a pályázat benyújtását megelőző 12 hónap átlagos statisztikai létszáma minősül)
Az elnyert támogatás érvényességének és elszámolásának további feltétele, hogy a munkáltató részéről a munkáltató költségére legalább 1 fő eredményesen elsajátítsa az SZMM, és a Távmunka Tanács támogatásával kidolgozott „Távmunka ismeretek” személyes megjelenést nem igénylő e-Learning tananyagot és erről a Budapesti Munkaerőpiaci Intervenciós Központ által kiállított tanúsítványt megkapja (Azon pályázók részére a képzés nem kötelező, akik az előző években a fenti tananyag elsajátításáról tanúsítványt szereztek). (A képzésre természetesen a nyertes pályázó cég/szervezet több főt is delegálhat.) A képzési programot 2010. szeptember 1.-ig teljesíteni kell.
c) A képzés célja: a távmunkás alapismeretek országosan egységes szintű elterjesztése, mely magában foglalja mindazokat a munkajogi, szervezési, közgazdasági, adózási és ergonómiai ismereteket, amelyek a távmunka-végzés során jelentőséggel bírnak. Az e-learning képzésének lebonyolítását a BMIK végzi.
A képzés díja 30.000,- Ft, azaz harmincezer forint, amely összeget a Miniszteri Döntés alapján támogatásban részesíthető pályázóknak a BMIK 10032000-01710427-00000000 számlaszámára kell befizetni „SZMM-TP-2010-eLearning” megjelöléssel.
d) Az e program keretében foglalkoztatott valamennyi távmunkás munkavállaló részére KÖTELEZŐ a Szociális és Munkaügyi Minisztérium és a Távmunka Tanács támogatásával a munkavállalók részére kidolgozott „Távmunka ismeretek” e-Learning tananyag eredményes elsajátítása, arról tanúsítvány megszerzése (A tanúsítványt annyi főnek kell megszereznie, ahány távmunkahelyre a munkáltató a támogatást elnyerte). A képzés sikeres elvégzését igazoló Tanúsítványokat legkésőbb 2010. szeptember 30.-ig kell megszerezni. A távmunkás munkavállalók személyes megjelenést nem igénylő e-Learning képzése térítésmentes!
e) A támogatás folyósításának felfüggesztését vonja maga után, ha a pályázó távmunkában foglalkoztatott munkavállaló(i) a megadott határidőig nem szerzi(k) meg a Tanúsítványt az e-Learning kurzus eredményes teljesítéséről.
f) A pályázó munkaadó vállalja, hogy a székhelye szerint területileg illetékes Regionális Munkaügyi Központtal/ Kirendeltséggel Hatósági Szerződést köt,
g) A pályázó munkaadó vállalja, hogy a vonatkozó törvényi előírásoknak megfelelően létesít távmunkahely(ek)et.
h) A hatósági szerződéshez a nyertes pályázónak az azonnali beszedési megbízás hozzájárulásáról banki igazolást kell csatolnia.
i) A pályázó hozzájárul ahhoz, hogy a pályázat megvalósulásának szabályszerűségét, a pályázat alapján juttatott támogatási keretösszeg rendeltetésszerű felhasználását a pályázat kiírója, vagy az általa megbízott bármely szerv, vagy személy, a támogatási szerződést kötő Regionális Munkaügyi Központ, illetve a jogszabályban felhatalmazott szervezetek ellenőrizzék.
j) Az SZMM korábbi távmunka pályázatain (2008., 2009. évi) nyertes pályázó köteles tájékoztatást adni a korábbi támogatással létesített távmunkahelyek számának fenntartásáról. Előnyben részesül az a pályázó, aki a 2008. és a 2009. évi távmunka pályázatokon kialakított távmunkahelyeket a tovább foglalkoztatási kötelezettség lejártát követően legalább 60%-ban fenntartotta.
k) Nem támogatható az a pályázó, amely a korábban pályázati támogatással létrehozott távmunkahelyen a továbbfoglalkoztatás időtartama alatt a távmunkás foglalkoztatását működési okból megszüntette, vagy a Támogatási Szerződésben foglalt kötelezettségeinek nem tett eleget és a kimutatott hiányosság miatt az illetékességgel rendelkező Regionális Munkaügyi Központ Kirendeltsége elmarasztaló határozatot hozott.
l) A pályázónak nyilatkoznia kell arról, hogy a pályázat benyújtását megelőző 12 hónapban volt-e a szervezetnél létszámleépítés, ha volt milyen mértékben.
m) Nem támogatható az a pályázó, amely a pályázatához nem csatolja a 2009. évről szóló mérlegbeszámolóját.
Bérköltség támogatás feltételei:
- A bérköltség támogatás maximális időtartama 6 hónap lehet. Minimum 12 hónapos további foglalkoztatás vállalása kötelező. (Ennél hosszabb időtartamú foglalkoztatás vállalása előnyt jelent a pályázat elbírálásakor.)
- A teljes munkaidőben, távmunkában alkalmazott munkavállaló bruttó munkabére a program futamideje alatt nem lehet alacsonyabb 89.500 Ft/hó összegénél.
- A programban résztvevő távmunkás munkavállalók bére nem fizethető házipénztárból, bérkifizetés csak banki vagy postai utalással történhet.
- Konverziós munkahelyek létrehozása esetén a felvételre kerülő új munkavállalókat minimum napi 4 órában (vagy ennek megfelelő munkaidőkeretben) kell foglalkoztatni.
A pályázat benyújtásával kapcsolatos tudnivalók:
A pályázatok benyújtásának határideje: 2010. március 16.
A pályázat benyújtásának a pályázat – a pályázó által igazolható – postai feladásának dátuma számít. A pályázat személyesen nem nyújtható be!
A pályázatot a következő címre kell benyújtani:
Budapesti Munkaerőpiaci Intervenciós Központ
Távmunka Programirodája
1097 Budapest, Gyáli út 33-35.
Kódszám: SZMM-TP-2010
Letölthető pályázati dokumentumok:
a pályázat teljes dokumentációja letölthető ZIP formátumban
Ajánlott az előszerződések, szándéknyilatkozatok csatolása, valamint az otthoni munkakörnyezet kialakítására vonatkozó normarendszer, ellenőrzési- és karrierterv benyújtása.
Egyéb tudnivalók
A Pályázati Felhívás és a részletes Pályázati Dokumentáció elektronikusan letölthetők Szociális és Munkaügyi Minisztérium www.szmm.gov.huvalamint a Budapesti Munkaerőpiaci Intervenciós Központ (BMIK) Távmunka Programirodája (www.bmik.hu) honlapjáról.
A pályázatról, valamint a pályázat feltételrendszeréről, megvalósításáról tájékoztatást adnaka Budapesti Munkaerőpiaci Intervenciós Központ (BMIK) Távmunka Programirodája munkatársai:
Képes János |
06 -1 -347-4050 06 -1 -347-4040
|
|
Arndorfer Teréz |
A pályázat elutasítását nem köteles a döntéshozó megindokolni, sem a pályázat kiírója, sem a Közreműködő Szervezet a pályázó részéről semmiféle kártérítésre nem kötelezhető. A nem nyertes pályázatokat a Közreműködő Szervezet nem küldi vissza, azok igény szerinti elszállítását a pályázó saját költségén teheti meg.
Forrás: Szociális és Munkaügyi Minisztérium
További cikkek a rovatban
ART-RAVALÓ pályázat művészeti projektben való részvételre
MRG “MARIO” program pályázat kisebbségi érdekvédelem fókuszú civil szervezetek számára
Sporttámogatás pályázat szociálisan rászoruló intézmények számára
Rászoruló kiskorú gyermekek (illetve az őket ellátó és segítő intézmények) sporttámogatása
Személygépkocsi beszerzés támogatása kerekesszékkel közlekedő személyek részére
Közös gyerek és nyugdíjas napközi létrehozása pályázat
Pályázat óvodai komposztálók és magaságyások létesítésére, a komposztálás kultúrájának erősítésére
Szülősegítő szolgáltatások támogatása pályázat
Fogyatékos személyek helyi, regionális és országos szervezeteinek szakmai programjainak támogatása pályázat
Pályázat egyedülálló és családos hajléktalanok személyre szabott programjainak támogatására
Pályázat gazdasági vállalkozások kialakítására
Utazási támogatás álláskeresők részére
Lakhatási támogatás
Szociális tüzelőanyag pályázat
Elérhető lakáspályázatok a fővárosban
Pályázat Családi Nyaraláson való részvételre
Pályázat előadóművészek számára színházművészet, mozgásművészet, zeneművészet kategóriákban
Tüzelőanyag pályázat
Pályázat vak és gyengénlátó magánszemélyek számára
Zeneipari háttérmunkások pályázat
Kisgyermeket nevelő szülők munkaerőpiaci visszatérését ösztönző ösztöndíj
Pályázat a gyógyítást, gondozást vagy rehabilitációt szolgáló eszköz, gép vagy berendezés megvásárlásához
A települési önkormányzatok szociális célú tüzelőanyag vásárláshoz kapcsolódó támogatása
Kárpátaljai szociális programok támogatás pályázat