
A Program rövid bemutatása
A 2012-ben indult Virtuális Falu Program egy kísérleti demokrácia fejlesztési program, amely elsődlegesen a falusi közösségek megerősítését célozza. Az élénk közösségi élet egyik fontos eleme annak, hogy a nagyobb közösség és a település is jól működjön, fejlődni tudjon. A falusi közösségek, egyesületek között viszonylag kis számban vannak tisztán ifjúsági közösségek.
A már működő közösségek továbbélése miatt azok tevékenységében, vezetésében szükséges az utánpótlás, a fiatalok bevonása. A Virtuális Falu Program azon fiatalokat célozza meg, akik már részesei valamilyen formában a helyi közösségek életének és szeretnék ismereteiket, tudásukat fejleszteni. A Program tehát abban kíván segítséget nyújtani, hogy a helyi, falusi közösségek aktív fiatal tagjai felkészültebben tudják ellátni a feladataikat.
A 2012/2013 évi program folytatása a „Virtuális Falu – Újratöltve” Program.
A Program három fő részből áll.
A Program első részében három képzésre kerül sor: 2013. november 22-24., 2014. február 14-16., 2014. március 7-9. A képzéseken elsősorban a helyi közösségek – állami-, önkormányzati-, üzleti partnerekkel kapcsolatos – kommunikációs és lobbi tevékenységét segítő készségek, tudás elsajátítása kerül a középpontba.
A Program első részében három képzésre kerül sor: 2013. november 22-24., 2014. február 14-16., 2014. március 7-9. A képzéseken elsősorban a helyi közösségek – állami-, önkormányzati-, üzleti partnerekkel kapcsolatos – kommunikációs és lobbi tevékenységét segítő készségek, tudás elsajátítása kerül a középpontba.
A Program további célja a résztvevők és az általuk képviselt közösségek közötti hálózatos együttműködés erősítése.
Emellett a képzések továbbra is figyelemmel vannak a Virtuális Falu Programban már megkezdett témákra:
- közélet, önkormányzatiság, részvételi demokrácia gyakorlata
- közösség-fejlesztés, közösségek működtetése
- helyi gazdaság, vállalkozásfejlesztés, vállalkozóvá válás támogatása
- kultúra és a falusi élet, mint valódi életminőség
- környezet és természetvédelem, fenntartható fejlődés
- szociális kérdések, generációs párbeszéd, befogadás
A képzés gyakorlat orientált, az előadók az adott témát jól ismerő gyakorló szakemberek. A képzési szakasszal párhuzamosan egy kutatási programba is bekapcsolódnak a résztvevők. A kutatási program az önkormányzati-állami-üzleti-nonprofit szektor együttműködésének jó vidéki példáira és a munkanélküliség kezelés helyi megoldásaira koncentrál.
A Program harmadik szakaszában 2014. április-májusban regionális konferenciákra kerül sor. A Programra olyan 18-26 év közötti fiatalok jelentkezését várjuk, akik már most is részesei a helyi közösségek életének, tevékenységének vezetőként vagy önkéntes segítőként, és szeretnék a közösségi munkájukhoz kapcsolódó ismereteiket, tudásukat bővíteni.
A Program során felmerülő költségek közül a résztvevőknek kizárólag a program eseményeihez kapcsolódó utazási költségeket kell részben vagy egészben vállalniuk.
Pályázati feltételek
- A jelentkező életkora 18-26 év között kell, hogy legyen.
- A jelentkezőnek a jelentkezési lapon be kell mutatnia a vidéki kötődését, elkötelezettségét, motivációit és a közösségi tevékenységét.
- Kitöltve meg kell küldenie a jelentkezési lapját, amelyhez csatolni kell egy a jelentkezőt ábrázoló arcképet.
A jelentkezők közül a Program szervezői, személyes meghallgatás után választják ki a legfeljebb 30 fő résztvevőt. Nagyszámú jelentkezés esetén a szervezők fenntartják annak lehetőségét, hogy a jelentkezési lapok tartalma alapján a jelentkezők között előzetes válogatást végeznek.
A Programhoz kapcsolódó képzéseken a résztvevőknek kötelező a személyes jelenlét.
A képzési események időpontjai: 2013. november 22-24., 2014. február 14-16., 2014. március 7-9. Ennek vállalása feltétele a részvételnek.
A képzési események időpontjai: 2013. november 22-24., 2014. február 14-16., 2014. március 7-9. Ennek vállalása feltétele a részvételnek.
Letölthető dokumentációk
Határidők, technikai információk
A pályázatra 2013. október 4-ig lehet jelentkezni. A kitöltött jelentkezési lapot postán a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége- AGRYA 1138 Budapest, Váci út 134/C. VI/28. címre, a virtualisfalu@agrya.hu e-mail címre vagy a 06 1 3200429 faxszámra kell visszaküldeni.
A jelentkezők személyes meghallgatására 2013. október 19-20-án kerül sor Budapesten, a résztvevők kiválasztása 2013. október 25-ig lezáródik.
A jelentkezési lap és a Program részletes leírása letölthető a Második Hullám Vidéki Ifjúsági Szövetség www.mhvisz.hu weboldaláról valamint a www.agrya.hu weboldalról.
A pályázattal kapcsolatosan további információkat az AGRYA Call Center ad a 06 1 270 4874 telefonszámon vagy a virtualisfalu@agrya.hu e-mail címen.
További cikkek a rovatban
A Loupe Színházi Társulás arculatpályázata
Künstlerstadt Kalbe: Nyári rezidencia pályázat
Ékszertervező pályázat
Budapest főpályaudvar irodalmi pályázat
Interreg VI-A IPA Magyarország-Szerbia Program I. pályázat
Emberi Jogi Rövidfilmverseny pályázat diákoknak
L’ORÉAL-UNESCO A Nőkért és a Tudományért Magyar Ösztöndíj pályázat
Selyemutak Ifjúsági Kutatási Ösztöndíj
Friedrich-Ebert-Stiftung Budapest – FES30 ösztöndíj
Basquiat nyomában – képzőművészeti pályázat
Az “Engedetlenség Leányiskolája” pályázata nő alkotók, női alkotócsoportok, kollektívák számára
Pályázat egyedülálló és családos hajléktalanok személyre szabott programjainak támogatására
A városi ipari örökség új művészeti perspektívái – pályázat fotósoknak és építészeknek
Egypercesnovella-író pályázat
Pályázat Budapest 150 emlékévhez kapcsolódó művészeti és kulturális projektek támogatására
Pályázat külhoni szervezetek működésének, fejlesztéseinek és eszközbeszerzéseinek támogatására
IX. Dorothy Waxman Nemzetközi Textiltervezői Díj
Tervezői pályázat bútor, lakáskiegészítő és textiltermék kategóriában
Terézváros díjai képző- és iparművészeti pályázat
Pályázat nemzetközi fotográfiai fesztiválra
Petőfi Felhő Projekt zenei pályázat
A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás
Vállfa Feszt – Pályázat
Baromfi állatjóléti támogatás