Az „Út a szakmaválasztáshoz” című kiemelt projekt mentori szolgáltatások biztosításával támogatja az ösztöndíjban részesülő, hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, elsősorban roma gyermekeket. A tanulmányi átlageredménytől függő tanulói ösztöndíj csak akkor vezethet eredményre és válhat ténylegesen motivációs tényezővé, ha párosul a mentor által nyújtott személyes szakmai, motiváló támogatással, pedagógiai módszerek és eszközök alkalmazásán keresztül.
A Nemzeti Munkaügyi Hivatal (1089 Budapest, Kálvária tér 7.) és konzorciumi partnerei nyílt pályázatot hirdetnek a TÁMOP-2.2.7.A-13/1-2013-0001 azonosítószámú „Út a szakmaválasztáshoz” című kiemelt projekt keretében megvalósuló ösztöndíjprogramban való részvételre.
A PROGRAM CÉLJA
A program célja, hogy legalább 6000 fő, hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, elsősorban roma származású (a támogatottak 50%-áig roma származású tanulót kell bevonni), az általános iskola 7. vagy 8. évfolyamán tanuló fiatal pályaválasztását elősegítse oly módon, hogy őket pályaorientációs programokkal, ösztöndíj- és mentori támogatással a lehető legtovább az oktatási rendszerben való aktív és eredményes részvételre, kifejezetten a szakiskolai/szakközépiskolai képzésbe történő bekapcsolódásra ösztönözze. A tanulmányi átlageredménytől függő tanulói ösztöndíj csak akkor vezethet eredményre és válhat ténylegesen motivációs tényezővé, ha párosul a mentor által nyújtott személyes szakmai motiváló támogatással, pedagógiai módszerek és eszközök alkalmazásán keresztül.
A PÁLYÁZÁSRA JOGOSULTAK KÖRE
Mentori pályázatot nyújthatnak be azok a pedagógusok, akik a diploma, oklevél másolatával igazolt pedagógus végzettségen túl a program megvalósítása szempontjából kulcsfontosságú, releváns szakmai tapasztalattal rendelkeznek. A jelentkezők értékelése a kiválasztási eljárásban az alábbiak alapján történik.
A mentorok kiválasztása során előnyben részesülnek azok a pedagógusok, akik a bevont tanuló iskolájában tanítanak, közülük is előnyben részesítendők azok a pedagógusok, akik az ösztöndíjban részesülő diákot oktatják. A szülő saját gyermekének mentorálását nem végezheti.
A közszférában alkalmazandó nyugdíjpolitikai elvekről szóló 1700/2012. (XII. 29.) Korm. határozat 1.8. pontjára tekintettel, azzal a személlyel nem köthető mentori szerződés, aki a nyugdíjkorhatárt betöltötte, illetve az öregségi teljes nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt már megszerezte.
Az a személy, aki a 2013/2014-es tanév aktuális félévében az Útravaló – MACIKA Ösztöndíjprogram Út a középiskolába program keretében mentori feladatokat ellát, a TÁMOP 2.2.7. A-13/1 programba mentorként nem vehet részt.
A MENTOROK DÍJAZÁSA
A mentorok munkájuk elvégzéséért bruttó 11.500 Ft/tanuló/hó juttatásban részesülnek. Egy mentor legfeljebb 5 tanuló tekintetében vállalhatja a mentori feladatokat. Amennyiben a tanuló a TÁMOP 3.3.8-as és/vagy a TÁMOP-3.3.9-es konstrukcióban résztvevő iskola tanulója, akkor a mentor „összekötő mentorként” tevékenykedik és a feladat elvégzéséért bruttó 3.000 Ft/tanuló/hó juttatásban részesül. Ebben az esetben egy mentor legfeljebb 10 tanuló tekintetében vállalhatja a mentori feladatokat. Az összekötő mentor egyéni fejlesztést nem végez, mert a hozzárendelt tanulók a fentebb említett programokban megkapják. Ezen kívül viszont minden feladata azonos az iskolai mentoréval.
A mentorok és az összekötő mentorok feladatairól további információ a „Mentor tájékoztató”- ban található.
Letölthető dokumentumok
A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK MÓDJA
A pályázat benyújtható elektronikus úton a www.munka.hu felületen elérhető online pályázati űrlap kitöltésével, valamint azzal egyidejűleg az igazoló dokumentumok és a szakmai önéletrajz szkennelt példányának feltöltésével. Az eredeti igazoló dokumentumokat és/vagy azok hiteles másolatait a szerződéskötéshez kell benyújtani.
A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK HATÁRIDEJE
A pályázat benyújtására az elektronikus felületen 2013. december 15-től 2014. január 15-ig van lehetőség.
A pályázatok bírálatát a Projektgazda a beérkezett pályázati anyagok számától függően, a tájékoztatóban részletesen leírt kiválasztási eljárás alapján folyamatosan végzi.
Kérdéseire választ kaphat a Mentoroknak menüpontban található Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK) dokumentumból, illetve a +36 06 1 323 3700 normál díjas telefonszámon (hétfőtől csütörtökig 8.00-16.00-ig, pénteken 8.00–14.00-ig).
A pályázattal kapcsolatban bővebb információt a „Mentor tájékoztató” című dokumentum tartalmaz.
Link: https://tamop227a.munka.hu/Mentoroknak
További cikkek a rovatban
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
FLEX középiskolai ösztöndíj pályázat
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Kistelepülési üzletek támogatása – Munkáltatót terhelő közterhek megfizetéséhez nyújtott támogatás
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
One day in Józsefváros art open call
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj
Deák Ferenc Ösztöndíj