Az ” Út a szakmaválasztáshoz” kiemelt projekt célja, hogy ösztöndíjban, mentori és pályaorientációs szolgáltatásban részesülhessenek azok hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű – elsősorban roma – tanulók, akik az Észak-magyarországi, az Észak-alföldi, a Dél-alföldi, a Közép-dunántúli, a Nyugat-dunántúli és a Dél-dunántúli régióban élnek.
A tanulói és mentori pályázat második szakaszában 2013. december 15-től 2014. január 15-ig lehet jelentkezni.
Az aktuális dokumentumok 2013. december 15-től érhetőek el a projekt honlapján.
A Nemzeti Munkaügyi Hivatal (1089 Budapest, Kálvária tér 7.) és konzorciumi partnerei nyílt pályázatot hirdetnek a TÁMOP-2.2.7.A-13/1-2013-0001 azonosítószámú „Út a szakmaválasztáshoz” című projekt keretében megvalósuló ösztöndíjprogramban való részvételre.
A PROGRAM CÉLJA
A program célja, hogy legalább 6000 fő, hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, elsősorban roma származású (a támogatottak 50%-áig roma származású tanulót kell bevonni), az általános iskola 7. vagy 8. évfolyamán tanuló fiatal pályaválasztását elősegítse oly módon, hogy őket pályaorientációs programokkal, ösztöndíj- és mentori támogatással a lehető legtovább az oktatási rendszerben való aktív és eredményes részvételre, kifejezetten a szakiskolai/szakközépiskolai képzésbe történő bekapcsolódásra ösztönözze.
A PÁLYÁZÁSRA JOGOSULTAK KÖRE
A program keretében pályázatot nyújthat be nappali rendszerű általános iskolai oktatás keretében az a 7. vagy 8. évfolyamos hátrányos helyzetű, vagy halmozottan hátrányos helyzetű tanuló, aki az alábbi régiók egyikében állandó lakóhellyel és/vagy bejelentett tartózkodási hellyel rendelkezik az alább felsorolt régiók, megyék egyikében és az oktatási intézményében hallgatói jogviszonya igazoltan fennáll:
- Észak-Magyarország (Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megye)
- Észak-Alföld (Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs –Szatmár-Bereg megye)
- Dél-Alföld (Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megye)
- Közép-Dunántúl (Fejér, Veszprém és Komárom-Esztergom megye)
- Nyugat-Dunántúl (Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megye)
- Dél-Dunántúl (Baranya, Somogy és Tolna megye)
A jelentkezések elbírálásánál a Támogató figyelembe veszi és előnyben részesíti azon tanulók jelentkezését, akik pályázati dokumentációjukhoz csatolják a roma nemzetiséghez való tartozásukról szóló önkéntes nyilatkozatot.
A 2013/2014-es tanévben kizárólag az a tanuló nyújthat be pályázatot, aki az általános iskola hatodik vagy hetedik osztályát sikeresen befejezte, és a 2013-as tanévben a hetedik vagy nyolcadik osztályos tanulmányait megkezdte, illetve akinek a 2012/2013-as tanév végi tanulmányi átlaga eléri a 2,51-et.
Az a tanuló aki a 2013/2014-es tanév aktuális félévében az Útravaló – MACIKA Ösztöndíjprogram „Út a középiskolába” ösztöndíjban vesz részt, illetve bármely, a magyar államháztartás rendszeréből megvalósuló ösztöndíjban részesül, ebben az ösztöndíj programban nem pályázhat.
A PROGRAM KERETÉBEN NYÚJTOTT TÁMOGATÁS
A program keretében nyújtott mentori támogatáson, a fejlesztő és pályaorientációs foglalkozásokon felül a tanuló, tanulmányi átlaga alapján, ösztöndíjban részesül, amely a félévi, illetve év végi eredmények alapján kerül megállapításra.
Az ösztöndíj mértéke az ösztöndíj folyósításának első évében a 7. vagy 8. évfolyam első félévében tanulónként egységesen 10 000 Ft/hó, amely az ösztöndíjszerződés megkötését követő hónaptól illeti meg a tanulót.
A 7. és 8. évfolyam második félévétől kezdődően, és a további félévekben, a tanulmányi átlageredmény szerint számított ösztöndíj:
tanulmányi átlag |
tanulói ösztöndíj (Ft/hó) |
2,51 – 3,00 |
10 000 |
3,01 – 3,50 |
11 500 |
3,51 – 4,00 |
13 000 |
4,01 – 4,50 |
15 000 |
4,51 -5,00 |
18 000 |
A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK MÓDJA
A regisztráció elektronikus úton a www.munka.hu felületen a tanulói regisztráció menüpontban elérhető online pályázati űrlap kitöltésével lehetséges. A jelentkezéshez a kitöltött, aláírt regisztrációs adatlap és az igazoló dokumentumok, nyilatkozatok postai úton történő feladása szükséges.
A kinyomtatott pályázati űrlapot kézzel is ki lehet tölteni, az igazoló dokumentumokat, nyilatkozatokat ebben az esetben is csatolni kell a pályázati anyaghoz.
Postázási cím: Nemzeti Munkaügyi Hivatal, 1089 Budapest, Kálvária tér 7.
A borítékon kérjük feltüntetni az alábbi szöveget: TÁMOP-2.2.7.A-13/1-2013-0001, „Út a szakmaválasztáshoz” – tanulói pályázat
Letölthető dokumentumok
A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK HATÁRIDEJE
A pályázat benyújtására 2013. december 15-től 2014. január 15-ig van lehetőség. Tájékoztatjuk, hogy csak a benyújtási határidőig beérkezett pályázatokat áll módunkban elfogadni, amely a postai dátumbélyegző alapján kerül ellenőrzésre.
2013. november 14. és 2013. december 14. közötti pályáztatási időszak lezárult, annak eredményéről értesítjük a jelentkezőket.
A pályázatok bírálatát a Projektgazda a beérkezett pályázati anyagok számától függően, a tájékoztatóban részletesen leírt kiválasztási eljárás alapján folyamatosan végzi.
Kérdéseire választ kaphat a Tanulóknak menüpontban található Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK) dokumentumból, illetve a +36 06 1 323 3700 normál díjas telefonszámon (hétfőtől csütörtökig 8.00–16.00-ig, pénteken 8.00–14.00-ig).
A pályázattal kapcsolatban bővebb információt a „Tanulói tájékoztató” című dokumentum tartalmaz.
Bővebben: https://tamop227a.munka.hu/Tanuloknak
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
Roma Ösztöndíjprogram pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – pályázat eszközbeszerzésre
Magyar Falu program – Temetők kisléptékű infrastrukturális fejlesztése pályázat
Pályázat bringaparkok kialakítására, felújítására
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
Pályázat civil szervezetek tagjai számára tanulmányutak támogatására
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
Pályázat mászótermek építésére
Pályázat görparkok kialakítására
A MARA-program kutatói ösztöndíj pályázata
ŐSZ&TÉL – Telki és környéke fényképen fotópályázat