A Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum az EFOP-1.3.1-15-2016-00001 Cselekvő közösségek – aktív közösségi szerepvállalás c. kiemelt projekt keretében létrejövő kulturális közösségfejlesztő mentorhálózatába kulturális közösségfejlesztő mentor munkatársakat keres, a Cselekvő közösségek projekt Bács-Kiskun / Baranya / Békés / Borsod-Abaúj Zemplén / Csongrád / Fejér / Győr-Moson-Sopron / Hajdú-Bihar / Heves / Jász-Nagykun-Szolnok / Komárom-Esztergom / Nógrád / Somogy / Szabolcs-Szatmár-Bereg / Tolna / Vas / Veszprém / Zala megyékben kialakításra kerülő mentorirodáiba, a projekt időtartamára, heti 40 órás munkavégzésre.
A Cselekvő közösségek projektről
A Cselekvő közösségek projekt a Szabadtéri Néprajzi Múzeum konzorciumi vezetésével, a Nemzeti Művelődési Intézet és az Országos Széchényi Könyvtár konzorciumi tagok közreműködésével valósul meg. A projekt 2016. szeptember 16-ától 36 hónapon át, 2019. szeptember 15-ig tart.
A Cselekvő közösségek projekt a közösségek és ezeken keresztül az egyének önálló cselekvési szándékát és képességét kívánja erősíteni, továbbá a közösségi, együttélési konfliktusokat szándékozik oldani, elsősorban szakmai-módszertani támogatás folyamatos biztosításával. A projekt kulturális intézmények társadalmiasított működését segíti elő azzal, hogy képessé teszi a civil szervezeteket, az önkormányzatokat és helyi kulturális intézményeket az aktivitásukban megerősített közösségek és kezdeményezéseik befogadására, támogatására, a közösségi aktivitás fenntartására.
A projekt szorosan kapcsolódik a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében megjelenő közösségfejlesztési célú pályázati felhívásokhoz: a közösségfejlesztő mentorhálózat elsősorban az e pályázatok keretében támogatást elnyerő települések, szervezetek, továbbá ezen településeken működő kulturális intézmények számára nyújt szakmai-módszertani támogatást.
A megfogalmazott célokat a következő módon kívánja elérni:
- Szakmai-módszertani támogatást nyújt a múzeumoknak, könyvtáraknak és közösségi művelődési intézményeknek.
- Elősegíti az intézmények közötti együttműködést.
- Közösségfejlesztő mentorhálózatot hoz létre és működtet.
- Képzéseket, továbbképzéseket, szakmai műhelyeket, konferenciákat és tanulmányutakat szervez a helyi szintű szervezeteket, intézményeket képviselő szakemberek, hivatali tisztségviselők számára.
- A kulturális intézmények számára kutatásokon alapuló, kulturális közösségfejlesztő tevékenységre vonatkozó modelleket dolgoz ki.
- Tudományos és ismeretterjesztő kiadványokat jelentet meg.
Feladatok:
- Közösségfejlesztő mentorálás, szakmai-módszertani támogatás, tanácsadás és helyszíni jelenlét biztosítása kulturális területen. A közösségfejlesztő, helyi civil részvételt ösztönző kulturális tevékenységek generálása érdekében népszerűsíti a Cselekvő közösségek projekt keretében kidolgozott kulturális közösségfejlesztési, önkéntességi, társadalmiasított intézményi működési módszertanokat, valamint mérési, értékelési modellt, illetve ezek tartalmát megismerteti települési szinten.
- A feladatköre tekintetében érintett települési szereplők (humánszolgáltató – különös figyelemmel a kulturális – intézmények és azokban dolgozó szakemberek, önszerveződő közösségek, lakosokat képviselő szervezet, település vezetői stb.) részére kiajánlja a Cselekvő közösségek projekt keretében kidolgozott képzéseket, a szervezett konferenciákat, tanulmányutakat.
- Szakmai műhelyeket, találkozókat, nyilvános beszélgetéseket, interjúkat, felméréseket szervez, valamint támogatja ezek szervezését települési szinten a kulturális szakemberek, kulturális intézmények munkatársai, a helyi lakosság, polgárok közösségei, civil szervezetek és települési vezetők részére és bevonásával.
- Ösztönzi az általa mentorált település lakosságának részvételét a helyi társadalmi, közösségi, kulturális folyamatokban, bátorítja a civil társadalmi kezdeményezéseket, kapcsolatokat szervez a lakossággal, civil szervezetekkel, kulturális intézményekkel, településvezetőkkel, partnerekkel.
- Létrehozza a helyi közösségek számára fontos, rendezett információkat és tartalmakat, közreműködik a lakossági, közösségi kezdeményezések rögzítésében, a formális előterjesztések készítésében, dokumentálja a közösségi munkát.
- Részt vesz a projekt keretében megvalósuló központi, regionális és helyi rendezvényeken, konferenciákon, közreműködik azok megvalósításában.
- Kapcsolatot épít és ápol a helyi sajtóval.
- Közreműködik a Cselekvő közösségek projekt keretében szervezett kutatásokban.
Elvárások:
- Felsőfokú végzettség
- Minimum 3 év kulturális területen (közművelődési, múzeumi, könyvtári) vagy közösségfejlesztésben szerzett tapasztalat
- A kulturális ágazat átfogó ismerete
- B kategóriás jogosítvány, vezetési gyakorlat
- MsOffice programok használata
- Jó kommunikációs, együttműködő és szervező készség
- Pontos, igényes, precíz munkavégzés, problémamegoldó képesség, proaktivitás
- Büntetlen előélet
Előny:
- kulturális területen szerzett végzettség, mentori tapasztalat
- szakmai ajánlás (múzeumi, könyvtári, közművelődési vagy közösségfejlesztést végző intézménytől, szervezettől, magánszemélytől)
- idegen nyelv aktív ismerete
- saját gépjármű
Amit kínálunk:
- Teljes munkaidőben történő, határozott idejű projektmunka, közalkalmazotti kinevezés keretében, 12 hónapos szerződéssel, a meghosszabbítás lehetőségével
- Versenyképes jövedelem
- Munkával kapcsolatos telefon- és mobilnethasználat, utazási költségek térítése
- Bentlakásos kulturális közösségfejlesztő mentori képzés, szupervízió, folyamatos tanácsadás, önképzés lehetősége
- A munkavégzés helyszínei: megyei mentoriroda, időszakos feladatok a projekt központjában, Szentendrén, a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban, illetve Budapesten, a konzorciumi partnerek székhelyein, valamint külső helyszíneken, elsősorban a munkavégzés helyét jelentő megyében lévő településeken.
A munkavégzés várható kezdete: 2017. január, amely a mentorálási feladatok megkezdését megelőzően a munkavégzésre felkészítő bentlakásos képzéssel indul.
A Cselekvő közösségek projekt időtartama: 2016. szeptember 16. – 2019. szeptember 15.
Felhívjuk a jelentkezők figyelmét, hogy a közszférában alkalmazandó nyugdíjpolitikai elvekről szóló 1700/2012. (XII. 29.) Korm. határozat 1.6. pontja értelmében a Szabadtéri Néprajzi Múzeum – mint minisztérium irányítása alá tartozó költségvetési szerv – nem létesíthet közalkalmazotti jogviszonyt olyan személlyel, aki a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte és az öregségi teljes nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt megszerezte. Tekintettel arra, hogy elsődleges szempont a projekt teljes időtartamára vonatkozó foglalkoztatás, kérjük, hogy csak abban az esetben nyújtsák be jelentkezésüket, ha a 2019. szeptember 15-ig az öregségi nyugdíjkorhatárt nem töltik be és az öregségi teljes nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt nem szerzik meg.
Pályázat részeként benyújtandó íratok, igazolások:
- aláírt magyar nyelvű Europass típusú önéletrajz,
- motivációs levél,
- végzettséget, képzettséget igazoló dokumentumok
- szakmai ajánlás.
A pályázat benyújtásának határideje: 2016. október 25.
A pályázat benyújtásának módja:
Elektronikus úton a csk.mentorhalozat@sznm.hu címre, valamint postai úton, 1 példányban a Szabadtéri Néprajzi Múzeum – Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ: Szentendre, 2000 Sztaravodai út Pf. 63 címre. Kérjük, az elektronikus levél tárgyában tüntessék fel, hogy melyik megyére pályáznak, illetve a borítékra írják rá:
„Jelentkezés [választott megye megnevezése] megyei kulturális közösségfejlesztő mentor” munkakörre.
További Információ: SZNM-MOKK Róznerné Lipcsey Zsuzsanna, tel: 06 26/502576,csk.mentorhalozat@sznm.hu
További cikkek a rovatban
Art Jam faszobrászati szimpózium
Országos Futópálya-építési Program
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához pályázat (ERFA) – KEHOP Plusz-4.1.7-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához (KA) – Budapest
Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja! pályázat
Demján Sándor Tőkeprogram pályázat – kkv-k számára
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Demján Sándor „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat