Budapest Főváros Közgyűlése Gazdasági Bizottsága pályázatot hirdet „a helyi demokrácia 20 éve” témakörhöz kapcsolódó, 2010-ben Budapesten megvalósuló, nemzetközi illetve országos jelentőségű ünnepi programok marketingjének és megrendezésének támogatására.
A pályázat célja:
A rendszerváltás évfordulója kapcsán a helyi demokrácia fejlődését, jelentős momentumait bemutató olyan kulturális, művészeti, nemzetközi közönséget is vonzó rendezvények létrehozása, melyek méltó emléket állítanak az elmúlt húsz év jellegzetes történéseinek.
Támogatható tevékenységek
1. a rendezvény értékesítését, népszerűsítését célzó marketing,
2. a rendezvény infrastruktúrájának, műszaki, technikai feltételeinek biztosítása,
3. a fellépő előadóművészek díjazása.
Nem támogatható tevékenységek
- olyan program megrendezése, mely valamely költségvetési intézmény, szervezet kötelező alapfeladata és ez az alapító okiratában szerepel,
- a szervezet és székhely/telephely/iroda működésével, személyzettel kapcsolatos költségei, infrastruktúra-, eszközfejlesztéssel és beruházással kapcsolatos kiadások,
- szerzői jogdíjak,
- étkeztetések, fogadások költségeinek megfizetése.
A pályázat pénzügyi forrása
A fővárosi Idegenforgalmi célú bizottsági keret. A támogatásra fordítható tervezett keretösszeg: 20 millió forint.
A pályázók köre:
Magyarországon bejegyzett vállalkozások, önkormányzatok és más költségvetési szervek illetve azok intézményei, non-profit és szakmai szervezetek, melyek tevékenységükből eredően a program gazdái.
Konzorcium keretében is benyújtható pályázat, ebben az esetben a konzorciumi együttműködési megállapodást csatolni kell a pályázathoz.
Nem részesíthetők támogatásban az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 87. és 88. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló 2006. december 15-i 1998/2006/EK bizottsági rendelet (HL L 379/5, 2006. 12. 28., továbbiakban: 1998/2006/EK rendelet) 1. cikke szerinti kizárt ágazatokban működő vállalkozások.
A pályázó kötelezettségei:
1. A rendezvénynek a pályázatban foglaltak szerinti lebonyolítása.
2. A rendezvényt megelőzően a pályázó köteles
- minimum kétnyelvű (magyar és egy idegen nyelvű) nyomtatott promóciós/reklámanyagot készíteni és ezeken feltüntetni
- Budapest Főváros Közgyűlése Gazdasági Bizottságát, mint támogatót,
- a Főváros emblémáját (elérhető a Városarculati Tanácsnoki Irodán – telefon: 327-1508),
- max. 1 oldal terjedelemben általános városmarketing célú megjelenési lehetőséget biztosítani a BTH – Budapesti Turisztikai Szolgáltató Non-profit Kft-vel (továbbiakban: BTH Kft.) történt egyeztetés alapján a szerződésben megadottak szerint.
A Pályázó internetes honlapjáról kinyomtatott anyagok nem helyettesíthetik az itt igényelt promóciós eszközöket!
- a promóciós anyagokból minimum 200 példányt eljuttatni a BTH Kft. központi irodájába (1056. Budapest, Március 15. tér 7.) a Tourinform irodákban történő terjesztés céljából.
- az eseményről a pályázati formanyomtatványhoz mellékelt minta szerinti híranyagot összeállítani és továbbítani a BTH Kft. számára a budapesti turisztikai eseménynaptárban és az internetes honlapon való megjelenés érdekében.
- a rendezvény helyszínén térítésmentesen lehetőséget biztosítani budapesti turisztikai információs stand működtetésére a BTH Kft-vel történt előzetes egyeztetés alapján. Amennyiben a Kft. nem tart erre igényt, úgy a pályázónak gondoskodnia kell a budapesti információs és promóciós kiadványok terjesztéséről.
3. A program értékelése céljából a pályázó szakmai beszámolót és hatástanulmányt készít/készítettet a szerződéshez mellékelt mintában megadott minimum szempontok szerint.
4. Amennyiben a program bérelt helyszínen vagy közterületen kerül megrendezésre, a pályázó köteles csatolni a pályázathoz, de legkésőbb a támogatási szerződés megkötésig a bérleti szerződést vagy a közterület-használati hozzájárulást valamint a szükséges egyéb hatósági engedélyeket.
Pénzügyi feltételek:
A támogatás jellege: visszatérítési kötelezettség nélküli, önkormányzati forrásból származó csekély összegű (de minimis) támogatás, mely az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 87. és 88. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló 2006. december 15-i 1998/2006/EK bizottsági rendelet (HL L 379/5, 2006. 12. 28.) szabályainak betartásával nyújtható.
A támogatás mértéke:
A rendezvény összköltségének legfeljebb 20%-a, de nem több mint a maximális támogatási összeg, mely
- országos jelentőségű rendezvények esetében: maximum 3 millió forint,
- nemzetközi jelentőségű rendezvények esetében: maximum 6 millió forint,
figyelembe véve a hivatkozott EK rendelet azon feltételét is, miszerint egy adott vállalkozásnak bármely forrásból származó, minden egyes új, csekély összegű jogcímen odaítélt támogatás (pénzbeli és nem pénzbeli is) értéke, a részére az adott pénzügyi évben (2010) valamint az azt megelőző két pénzügyi év alatt (2008., 2009.) odaítélt csekély összegű támogatásokkal együtt nem haladhatja meg a 200 000 eurónak megfelelő összeghatárt, a közúti szállítás területén működő vállalkozás esetében pedig a 100 000 eurónak megfelelő összeghatárt.
A támogatásról döntő Gazdasági Bizottság jogosult a pályázó által igényelt összegnél kevesebb támogatást is jóváhagyni, melynek elfogadását a Pályázó a szerződés aláírásával jelez.
A támogatás a program megvalósítása után, a felhasználás pénzügyi és szakmai dokumentációjának elfogadása esetén kerül átutalásra.
Formai megfelelés feltételei
- A kitöltött és minden oldalon cégszerűen aláírt formanyomtatvány és minden előírt melléklet (lásd. a formanyomtatvány tartalomjegyzék címszava alatt) határidőre történő beküldése a lent megjelölt címre.
- Pályázat kizárólag géppel kitöltött pályázati formanyomtatványon nyújtható be 4 (négy) példányban és 1 (egy) számítógépes adathordozón. A nyomtatott példányok közül 1 (egy) eredeti és teljes mellékletsort tartalmazó, 3 (három) csak a formanyomtatvány másolati példányai. Valamennyi példányt egy borítékon belül kell elhelyezni!
- Formai hiánypótlásra egy alkalommal, a beadási határidőt követő 5 munkanapon belül van lehetőség. Kivételt képez a közterület-használati hozzájárulás valamint a szükséges hatósági engedélyek benyújtása, melynek határideje legkésőbb a szerződéskötés időpontja.
Nem támogatható a pályázat, amennyiben
- a rendezvény témája nem illeszkedik a meghirdetett pályázati célhoz,
- a turisztikai vonzerő nem kellő mértékben alátámasztott,
- a rendezvény helyi jelentőségű,
- a pályázó konferencia, kongresszus szervezéséhez kér támogatást,
- a támogatás összege az adott pályázó részére korábban odaítélt csekély összegű támogatásokkal együtt három pénzügyi év vonatkozásában meghaladja a 200 000 eurónak megfelelő összeghatárt, a közúti szállítás területén működő vállalkozás esetében pedig a 100 000 eurónak megfelelő összeghatárt.
A pályázó Budapest Főváros Önkormányzata egyéb támogatási kereteiből ugyanarra a programra további támogatást nem igényelhet, pályázatot nem nyújthat be. Ezt a tényt a pályázatban nyilatkozatával igazolja.
A támogatás odaítélésénél előnyt élveznek
1. a nemzetközi szintű, célcsoportok/célországok szerinti marketinget tervező pályázatok,
2. azok a rendezvények, amelyek esetében a jegyek előértékesítése szervezett formában működik.
Eljárásrend
- A pályázatok értékelését a Főpolgármesteri Hivatal, valamint felkért bíráló bizottság végzi.
- A rendezvények támogatásáról a Főpolgármesteri Hivatal által tett javaslat alapján a Gazdasági Bizottság dönt.
- Az elbírálás várható ideje a pályázat benyújtási határidejét követő 75 nap.
- A pályázókat az eredményről a Főpolgármesteri Hivatal írásban értesíti, a nyertes pályázók jegyzékét és a támogatás összegét a Főpolgármesteri Hivatal internetes honlapján (www.budapest.hu) és a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium által működtetett www.kozpenzpalyazat.gov.hu honlapon közzéteszi.
- Szerződéskötés: a támogatást nyert programok rendezőivel az Idegenforgalmi célú bizottsági keret terhére a Fővárosi Közgyűlés Gazdasági Bizottsága köt támogatási szerződést.
A Gazdasági Bizottság fenntartja a jogot a pályázat eredménytelenné nyilvánítására.
A döntés ellen fellebbezésnek helye nincs.
Adminisztratív információk
1. A dokumentumok letölthetők a http://www.budapest.hu. honlapról, az Aktuális Pályázatok menüpont alatt. Nyomtatott formában átvehetők a Főpolgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Irodáján (Bp. V. ker., Bárczy István u.1-3.)
2. A pályázat benyújtásának módja
Postai ajánlott küldeményként az alábbi címre:
Budapest Főváros Önkormányzata Főpolgármesteri Hivatal
Kereskedelmi, Turisztikai és Fogyasztói Érdekvédelmi Ügyosztály,
1052 Budapest V., ker. Városház u. 9-11.
Futárszolgálattal küldött pályázatok a fenti címzéssel az alábbi címre adhatók le:
Főpolgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Iroda:1052. Budapest, Bárczy István u. 1−3.
ügyfélfogadás: H:8.00-18.00; K-SZ-Cs: 8.00-16.30; P: 8.00-14.00
A borítékon kérjük feltüntetni: „Fővárosi turisztikai rendezvény pályázat – évforduló – 2010.”
3. A pályázatok beadásának határideje: 2010. január 25.
4. Információ: Budapest Főváros Önkormányzata – Főpolgármesteri Hivatal, Kereskedelmi, Turisztikai és Fogyasztói Érdekvédelmi Ügyosztály, telefon: 327-1098, 327-1214, fax: 327-1890, e-mail: tothgy@budapest.hu
A felhívás letölthető mellékletei:
LETÖLTHETŐ PÁLYÁZAT ÖSSZESÍTŐ ADATLAP
LETÖLTHETŐ TÁMOGATÁSI SZERZŐDÉS
(letölthetők a http://www.budapest.hu honlapról a fentiek szerint)
Forrás: http://www.budapest.hu
További cikkek a rovatban
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A demokrácia ellenálló képességének kiadása pályázat
Pályázat szabadúszó művészek, művészeti menedzserek, művészeti kollektívák és szervezetek támogatására
Elkezdődött a LEADER pályázatok társadalmasítása
In the Field kultúrális ösztöndíj pályázat
Budapest Nagyregény művészeti pályázat
Pályázati felhívás a Bánkitó fesztiválon való részvételre
Petőfi Nagylemez program pályázat
Pályázat közép-európai és balkáni színházi, tánc-, zenei és cirkuszi projektek megvalósítására
Visegrad grants – a visegrádi országok területén működő szervezetek együttműködési projektjeinek támogatása pályázat
Rezidenciaprogramok támogatása fogadó szervezetek számára
Új európai kulturális terek – ötletpályázat
STAFÉTA pályázat a tehetséggondozás és a független előadó-művészet támogatása érdekében
Pályázat határon túli magyar színházak és táncegyüttesek részére, kiemelt művészeti célok megvalósítására
Pályázat kulturális fesztiválok megrendezésének támogatására
Pályázat a NordArt 2024 kortárs művészeti kiállításon való bemutatkozásra (Kunstwerk Carlshütte)
Culture Moves Europe / Egyéni mobilitási program pályázat 2024
Innovatív eszközök és üzleti modellek pályázat audiovizuális fejlesztésekre
Aktív turizmus fejlesztése TOP_Plusz-6.1.4-23 pályázat
Interreg VI-A – Magyarország-Szlovákia-Románia-Ukrajna Program – Pályázat határon átnyúló együttműködésekre
Katona Kiss Ferenc és neje Túri Júlia képzőművészeti alapítvány ösztöndíj pályázat
Összesen négyszáz millió forintot oszt ki a Kormány külhoni lovas szervezetek számára
Pályázat lovas sportok, lovas hagyományőrzés, lovas turizmus, lovas terápia, lovas rendezvények támogatására