A Magyar Public Relations Szövetség idén is meghirdeti „Az Év PR-szakdolgozata” című pályázatát. A szövetség ezúttal is azon hazai és határon túli kommunikáció szakos vagy public relations szakirányos végzős hallgatók jelentkezését várja, akik magyar nyelven megírt szakdolgozatukat 2011-ben védték vagy védik meg és témaként hangsúlyosan a public relations valamely szakterületét (CSR, hírnév-menedzsment, kockázatkezelés, válságkezelés, kríziskommunikáció, issue management stb.) dolgozták fel.
A Szövetség ettől az esztendőtől új hagyományt kíván teremteni azzal, hogy az immár harmadszorra kiírásra kerülő PR-szakdolgozat pályázat keretén belül egy külön tematikus vonalat is elindít. Tekintettel arra, hogy a társadalom és a világ figyelme tavaly októberben minden idők egyik legnagyobb hazai tragédiájára, a kolontári vörös-iszapkatasztrófára irányult, melynek kommunikációja mindmáig rengeteg kérdést és tanulságot hagyott maga után, a Szövetség úgy döntött, az idei tematikus vonal fókuszának e tragédia kommunikációs vetületeinek vizsgálatát, elemzését és feldolgozását jelöli ki. Így tehát, aki dolgozatát e témában írta, és munkáját a 2011-es esztendőben sikeresen meg is védte, az a tematikus kategóriában külön is versenyezhet az idei PR-szakdolgozat pályázaton. A tematikus kategóriára történő nevezési szándékot a nevezési lapon külön kell jelezni.
A PR-szakdolgozat pályázat célja:
A kommunikáció vagy PR-szakos nappali, levelezős és a szakirányú továbbképzésben résztvevő hallgatók számára bemutatkozási lehetőség biztosítása a szakmában (ezáltal elhelyezkedési lehetőségeik javítása is), valamint az új vagy jelentős kutatási-elemzési tevékenységek, színvonalas publikációk közreadása. Szeretnénk, ha a pályázat jótékonyan ösztönözné a diplomamunkák szakmai minőségének általános javulását.
A pályázatra kétféleképpen is lehet nevezni:
- vagy a pályázatot író hallgató nevezi be saját munkáját,
- vagy a dolgozat készülését figyelemmel kísérő belső konzulens, vagy opponens tanár kezdeményezi annak nevezését.
A jelentkezési lap mindkét esetben más tartalmú, nevezéskor kérjük, figyeljenek erre!
A benevezett szakdolgozatokat az MPRSZ által felkért, a szakterület elismert szakembereiből álló kétszintű bíráló bizottság, a nagyobb létszámú ELŐZSŰRI, majd a szűkebb körű ZSŰRI bírálja el. Az utóbbi már csak a döntőbe jutott munkákat értékeli és rangsorolja. A legjobbnak ítélt dolgozatokat a szövetség saját honlapján (www.mprsz.hu) megjelenteti, szerzőit pedig oklevéllel jutalmazza, és számukra a Szövetségben egy éves időtartamra díjmentesen teljes jogú tagságot biztosít.
A legkiválóbb szakdolgozatok az általános és a tematikus kategóriában egyaránt „Az Év PR-szakdolgozata 2011.” elismerő címet nyerik el.
Természetesen a „bizalmas” minősítésű szakdolgozatok készítői is pályázhatnak! A pályázónak ez esetben csatolnia kell egy hozzájáruló nyilatkozatot a titkosítást kérő fél részéről, hogy a bíráló bizottság elolvashatja a szakdolgozatot. Az MPRSZ lehetőséget biztosít a titkosítást kérő fél (gazdálkodó szervezet) számára, hogy képviselője részt vegyen az bírálat folyamatában.
Formai követelményként minden dolgozat esetében az adott oktatási intézmény szakdolgozati követelményrendszerét fogadjuk el.
A pályázat benyújtásának módja:
Egy példányban, valamennyi dokumentumot elektronikus formában (CD vagy DVD lemezen, PDF formátumban). Ez alól egyetlen kivétel a hallgatói nevezési lap, amelyet eredeti példányban aláírva ÉS szkennelve egyaránt csatolni kell. A pályázati kiírásban megjelölt kötelező mellékletek és adatok hiánya a nevezés automatikus érvénytelenségét eredményezi, így a dolgozat nem vehet részt a versenyben.
Letölthető dokumentumok
Hallgatói Jelentkezési lap letöltése
Oktatói előnevezési lap letöltése
Pályázat benyújtásának határideje: 2011. szeptember 30.
Helye: MPRSZ Titkárság (1064 Budapest, Vörösmarty u. 47/a.)
Eredményhirdetés: 2011. december
Az érdeklődőknek esetleges további kérdéseik esetén információt nyújt a pályázati projekt vezetője: Morva Gábor (morva.gabor@mprsz.hu, tel.: 06 30 330 3000)
Forrás: www.mprsz.hu
További cikkek a rovatban
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
FLEX középiskolai ösztöndíj pályázat
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj
Deák Ferenc Ösztöndíj
Nyári diákmunka pályázat
Kukába az élelmiszerpazarlással plakáttervező pályázat
Pepita ösztöndíj egyetemi és főiskolai hallgatók
Pályázat népismereti filmszemlére
ART-RAVALÓ pályázat művészeti projektben való részvételre
Előhívott értékek – épített örökségünk a fiatalok szemével- fotópályázat diákoknak
VI. EUniWell magvető finanszírozási projekt – pályázat egyetemi és társadalmi jóllétet növelő projektek megvalósítására
Nagyelőadó pályázat
Nosztalgia autóbusz-dekorációs pályázat
Apáczai ösztöndíjprogram
Pannónia ösztöndíj
FAO-AM ösztöndíjprogram pályázat
France Excellence Hongrie ösztöndíjak mesterszakra és mérnökképzésékre a 2024/2025-ös tanévben