A Budapest Film Kft országos forgatókönyvíró pályázatot ír ki a fiatal tehetségek felkutatásának szándékával.
A jelentkezés határideje: 2013. március 24. vasárnap éjfél
A NEVEZÉS SZABÁLYAI
A pályázatra 18-35 év közötti szerző vagy szerzőpárok műveit várjuk. Szerzőpárok a Kiíróval szemben egy pályázónak számítanak és kötelesek maguk közül képviselőt választani, aki a pályázat során a szerzőpár nevében eljár.
Egy szerző, vagy szerzőpár egy művel pályázhat.
A pályázatra nem jelentkezhetnek a Budapest Film Kft. munkavállalói, munkavégzésre irányuló szerződéssel rendelkező munkatársai, mindezek közeli hozzátartozói, valamint a pályázatok elbírálásában részt vevő bírák, mentorok és producerek, illetve azok közeli hozzátartozói.
A pályázatra nem adhatóak be olyan pályaművek, amelyeket korábban a szerző vagy szerzőpáros már benyújtott a Budapest Film Kft. által kiírt forgatókönyvíró pályázatra.
A jelentkezéssel egyidejűleg a pályázók elfogadják jelen pályázati feltételeket és kijelentik, hogy a benyújtott művek az ő kizárólagos szerzői alkotásaik, illetve szerzőpárok esetén közösen nyújtják be a pályázatot. Adaptáció esetén rendelkeznek a mű eredeti jogosultjának felhatalmazásával és ezt csatolták a jelentkezéshez.
A jelentkezési dokumentáció kötelező elemei:
- Kitöltött adatlap,
- Pályamű:
- Szinopszis,
- Treatment,
- Dialóg Jelenet.
Jelentkezni kizárólag elektronikus úton a www.bufi.hu honlapon keresztül lehet az adatlap kitöltésével és a pályamű feltöltésével. A jelentkezés akkor érvényes, ha legkésőbb a jelentkezési határidő napján a jelentkezési dokumentáció minden kötelező eleme elektronikusan be lett nyújtva. A jelentkezési dokumentáció postai úton való megküldése érvénytelen.
A jelen szabályzat esetleges módosításait a Kiíró írásban közli és azonnal közzéteszi a Pályázat weboldalán. A Kiíró fenntartja a jogot, hogy a jelen szabályzatot bármikor módosítsa a pályázat időtartama alatt. A szabályzat valamennyi módosítása a pályázat weboldalán (www.bufi.hu) való közzététel időpontjától érvényes.
A pályázó hozzájárul, hogy Kiíró az eredményhirdetések, illetve pályázat fődíjának átadása során kép-, hang- és filmfelvételt készíthet (együttesen: felvétel), továbbá a felvételt publikálhatja tömegtájékoztatási médiában.
A PÁLYAMŰ FORMAI ÉS TARTALMI KÖVETELMÉNYEI
A pályázat I. fordulójában nem kész forgatókönyveket, hanem – az alább meghatározott formában és tartalommal – fantáziadús, szellemes filmötletet várunk a jelentkezőktől.
A mű magyar nyelven íródjon és a történet helyszíne Magyarország legyen. Témáját és műfaját tekintve a pályázat szabad kezet biztosít a forgatókönyvíróknak, vagyis bármilyen műfajjal szabadon lehet pályázni.
A pályázatra eredeti műveket, illetve adaptációkat várunk. Nem lehet pályázni már eladott, vételi jog alatt álló, illetve olyan művekkel, amelyek jogai nem szabadok.
A pályaműnek tartalmaznia kell:
- Szinopszis: a történet ismertetése, összefoglalása minimum 1/2, maximum 1 oldalban (a legfontosabb rész, javasoljuk kellő gondossággal kidolgozni),
- Treatment: a történet részletes felvázolása maximum 5 oldalnyi terjedelemben,
- Dialóg Jelenet: egy legalább 2 szereplős jelenet részletes kidolgozása párbeszédekkel, maximum 3 oldalnyi terjedelemben.
Tipográfiai követelmények: TIMES NEW ROMAN betűtípus, 12-es betűméret, 1,5-es sorköz, 2,5 cm-es margók. Formátum: Doc, RTF, Docx, PDF
A fedőlap kizárólag a következő információkat tartalmazhatja: Író(k) neve, a mű címe.
Kizárólag a pályázati felhívásban meghatározott szabályoknak megfelelő formában és tartalommal, határidőben benyújtott anyagokat bíráljuk el.
AZ ÉRTÉKELÉS ELVEI, FORDULÓK
A benyújtott érvényes műveket a Kiíró által felkért bírálóbizottság bírálja el. Az elbírálás legfontosabb szempontjai különösen az alábbiak:
Koncepció/ötlet; íráskészség/stílus; dialógus; történet eredetisége; az ötlet megvalósíthatósága.
A megszokottól eltérő, bátor történetválasztás és az egyedi hangvétel előnyt élvez az elbírálás során. A zsűri döntése ellen kifogásnak helye nincs.
Első forduló – A 15 legjobb pályamű kiválasztása
A beérkezett érvényes pályaművek közül a legjobban sikerült 15 pályázatot a Budapest Film Kft. által felkért bírálóbizottság választja ki. A döntésben a későbbi mentorok is részt vesznek.
Második forduló – Pitch
Az első fordulón túljutó 15 pályázat alkotói meghívást kapnak a 2013. májusában megrendezésre kerülő pitch fórumra.
A pitch célja, hogy az élvonalbeli és nemzetközileg is elismert filmes szakemberek – forgatókönyvírók, rendezők, producerek – illetve a közreműködő mentorok közelebbről is megismerjék a pályaműveket. A kiválasztott pályázóknak lehetőségük nyílik, hogy ismertessék filmötletüket és felkeltsék a jelen lévő filmes szakemberek érdeklődését.
A pitch keretein belül a pályázók a beszélgetés és pályaművük alapján értékelésre kerülnek, amelynek nyomán a legjobb 5 továbbjut a harmadik fordulóba. Az eredményeket a pitch lezárásaként még a helyszínen kihirdeti a zsűri.
Harmadik forduló – Forgatókönyvek megírása
A pitch-et követően, az 5 kiválasztott alkotó mellé a Kiíró kisorsolja a mentorokat, vagyis tapasztalt, hivatásos forgatókönyvíró szakembereket, akik segítik a végleges forgatókönyvek megalkotását. A pályázóknak a leadási határidőig a treatment-ből kiindulva egy kész forgatókönyvet kell megírniuk a mentorok segítségével.
A mentorok csupán szakmai segítséget, iránymutatást nyújthatnak a pályázóknak, az írás folyamatában nem vesznek részt. Az elkészült forgatókönyv teljes egészében a pályázó szellemi terméke.
A kész forgatókönyvek leadási időpontja: 2013. szeptember 30.
A nyertes kiválasztása
Az elkészült forgatókönyvek közül az erre az alkalomra felkért, neves személyiségekből álló zsűri választja ki a nyertest. A döntőbe került 5 művet minden zsűritag elolvassa és a már ismertetett elbírálási szempontok alapján pontozással döntenek.
A Budapest Film Kft. a legjobbnak ítélt alkotást 500.000,- Forint készpénzzel jutalmazza.
További információk a www.bufi.hu weboldalon.
Kérdéseket a script@budapestfilm.hu email címre várjuk.
Forrás: http://bufi.hu
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – pályázat eszközbeszerzésre
Magyar Falu program – Temetők kisléptékű infrastrukturális fejlesztése pályázat
Pályázat bringaparkok kialakítására, felújítására
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
Pályázat közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó, közösségfejlesztő ötletek megvalósítására
Buborék – Hosszú Hétvége képzőművészeti pályázat
Richter Anna díj
Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogram
Pályázat mászótermek építésére
Pályázat görparkok kialakítására
A MARA-program kutatói ösztöndíj pályázata
ŐSZ&TÉL – Telki és környéke fényképen fotópályázat
Rezidenciaprogramok támogatása fogadó szervezetek számára