Az Oktatásért Közalapítvány Tehetséggondozói Alkuratóriumának, NTP-OKA-XVI. kódszámú Fogyatékkal élő gyermekek oktatását végző intézmények és tehetséggondozó szervezetek közötti együttműködést segítő pályázata.
A pályázat előzménye: Az 1120/2009. Kormányhatározat V.4. pontja, melyben foglaltaknak megfelelően a Nemzeti Tehetség Program végrehajtásának 2009/2010 évi cselekvési programjának megvalósítása érdekében az Oktatásért Közalapítvány pályázatot ír ki a magyarországi fogyatékossággal élő fiatalok állami, önkormányzati és civil fenntartású intézményeivel, érdekvédelmi és az érintetteket tömörítő szervezeteivel együttműködésben kidolgozott programokra.
Pályázat célja: Jelen pályázat célja a tehetségsegítő szervezetek folyamatos együttműködésének rendszerének kialakítása a fogyatékossággal élő fiatalokkal kapcsolatot tartó állami és civil fenntartású intézményekkel és szervezetekkel. További cél az együttműködés keretében a fogyatékossággal élő (sajátos nevelési igényű) fiatalok tehetségsegítő szolgáltatásokhoz történő hozzáférésének javítása céljából a 2010/2011-es tanév második félévében újonnan induló, illetve már működő, fogyatékossággal élő fiatalok számára létrehozott tehetségműhelyek munkájának támogatása.
Rendelkezésre álló forrás: Jelen pályázat meghirdetésekor a tervezett pályázati keret összesen 26 millió Ft,
A pályázók köre
Hazai jogi személyiséggel rendelkező speciális pedagógiai, gyógypedagógiai nevelési-oktatási intézmények, ill. konduktív pedagógiai intézmények, illetve azon közoktatási intézmények, amelyeknek ilyen csoportja, tagozata, osztálya van (lásd 1993. évi LXXIX. Törvény 30.§ (2) bekezdés). A Pályázó a pályázat során valamely Tehetségponttal[1] kell együttműködnie.
Egy pályázó egy pályázatot nyújthat be.
A pályázat leírása
- Együttműködés rendszerének kidolgozása: Ki kell dolgozni a Pályázó intézmény és a Tehetségpont közötti szakmai együttműködés szabályait, rendszerét, amely többek között tartalmazza, hogy a Tehetségpont miben segíti a Pályázó intézményében folyó tehetséggondozó munkát. Amennyiben a Pályázó maga Tehetségpont, ebben az esetben a Tehetségműhely[2] és a gyógypedagógia osztály/tagozat/tagintézmény közötti együttműködést kell leírni.
- Módszertan és projekt kidolgozás: A pályázat céljának megfelelően a Pályázónak együttműködési megállapodást kell kötnie egy Tehetségponttal (amennyiben a Pályázó maga Tehetségpont, ez nem szükséges) a sajátos nevelési igényű (fogyatékkal élő) gyerekek/fiatalok részére készülő tehetséggondozó tematika, módszertan kidolgozása céljából. A Pályázó a Tehetségponttal közösen kell kidolgozza a módszertant. A módszertannak az alapvetéseken túl konkrét legalább 30 órás tehetségfejlesztő projektet kell tartalmaznia.
- Tehetséggondozó műhely kialakítása: A Pályázónak be kell mutatnia a részletes, sajátos nevelési igényű (fogyatékkal élő) gyerekek/fiatalok részére készült tehetséggondozó műhely, vagyis a legalább 30 órás tehetséggondozó projektet annak tárgyi és személyi feltételeivel együtt, amelyre vonatkozó kritériumokat a kiírás VI. pontja tartalmazza. A Pályázónak vállalnia kell az együttműködő szervezettel együtt, hogy támogatás esetén a 2010/2011-es tanév második félévében a tehetséggondozó műhelyt elindítja és a projektet megvalósítja.
A Tehetséggondozó műhely tartalmi követelményei
- A Pályázó szervezet rövid bemutatása. Az együttműködő szervezet rövid bemutatása, különös tekintettel eddigi tehetséggondozó munkájára.
- A fogyatékkal élő gyerekek/fiatalok részére készült tehetséggondozó műhely tehetségazonosító munkájának, a célzott tehetségígéretek körének, a beválogatás módszereinek, az egyéni fejlesztési tervek módszertanának bemutatása.
- A tehetséggondozó munkába bevonni kívánt tanulók összefogó jellemzése (életkoruk, fogyatékosságuk, milyen területen/területeken tartják tehetségígéretnek).
- Tehetségműhely minimum 30 órás programjának, céljának, eszközeinek, módszereinek és időkeret felosztásának (óraterv), valamint a megvalósítás helyszínének, körülményeinek részletes bemutatása.
- Tehetségműhely Munkaterve (havi lebontású ütemterv)
- A tehetséggondozást végző, abba bevonni kívánt szakemberek bemutatása.
- Az elvárható eredmények, azok mérésének leírása.
- A fenntarthatóságra, a programban résztvevők további követésére, segítésére vonatkozó tervek.
A támogatás területei, támogatandó tevékenységek köre
- Személyi kiadások (szabályrendszer kidolgozása, beválogató/azonosító munka segítése/végzése, foglalkozások vezetése, monitoring vizsgálatok, esetmegbeszélések, a foglalkozások tematikájának kidolgozása/összeállítása, műhelyvezetők, programvezetők, szabadidő-szervezők honorálására).
- Szolgáltatások költsége (pl. tanulók, szakemberek utazása, szakemberek/előadók díjazása, múzeumbelépők, strandbelépők, bérleti díjak, stb.)
- A Pályázó által igénybevett szolgáltatás (pl. egyéni tanácsadás, tanulók pszichológiai vizsgálata/mérése a program befejezését követően, terembérleti díjhoz hozzájárulás, stb.)
- Dologi kiadások, amelyek a foglalkozások megtartását garantálják.
- A foglalkozásokhoz, szabadidős tevékenységekhez szükséges anyagok vásárlása
- A foglalkozások, szabadidős tevékenységekhez megtartásához szükséges kis tárgyi eszközök beszerzése. A Támogató csak indokolt esetben támogatja 100 ezer forintot meghaladó tárgyi eszköz vásárlását.
- Fejlesztő játékok, eszközök vásárlása.
- A tervezett program megvalósításához szükséges anyagköltségek.
A Pályázat kiírója támogatja továbbá az olyan kiadásokat is, amelyek hitelt érdemlően szorosan a pályázati programhoz kapcsolódnak.
Pénzügyi feltételek
- Az együttműködés szabályaira, rendszerére vonatkozó részletes megállapodás, illetve a módszertan, projekt kidolgozásra igényelhető maximális támogatás: 300.000,- Ft.
- Legalább 30 órás projekt megvalósításának, a tehetséggondozó műhely kialakításának költségeire igényelhető maximális támogatás: 2.000.000,- Ft.
A támogatás vissza nem térítendő pénzbeli támogatás, amelyet előfinanszírozással, tételes utólagos elszámolás mellett nyújt a közalapítvány.
A támogatás összege a pályázat elszámolható összes költségének 100%-a, önrész nem szükséges.
A pályázatban csak a támogatási időszakot terhelő költségekre vonatkozó számlák számolhatók el!
A támogatás bruttó összeg, az ÁFA-t tartalmazza.
A pályázat formai követelményei
- Hiánytalanul kitöltött, vezető, képviselő által aláírt, lepecsételt pályázati adatlap (megadott formátum).
- A költségvetési táblázat hiánytalan, részletes kitöltése értelmezhető szöveges magyarázattal (megadott formátum).
- Pályázati Program a V. és VI. pontjaiban leírtak szerint az alábbi címekkel:
- Együttműködési megállapodás
- Együttműködés részletes szabályrendszere
- Pályázó szervezet bemutatása
- Együttműködő szervezet bemutatása
- A tehetséggondozó műhely tehetségazonosító munkája, módszertana
- A tehetséggondozó munkába bevonni kívánt tanulók összefogó jellemzése
- A tehetséggondozó műhely 30 órás programja
- A tehetséggondozást végző szakemberek bemutatása
- A várható eredmények, azok mérésének leírása
- A fenntarthatóságra, a műhelyben résztvevők további követésére, segítésére vonatkozó tervek
- A tehetségműhely Munkaterve
- A tehetséggondozást végző szakemberek önéletrajza
- A pályázó szervezet, és az együttműködő szervezet alapító okiratának fénymásolata, a vezetők aláírásával, bélyegzőjével hitelesítve.
- A pályázó szervezet és az együttműködő szervezet aláírási címpéldányának fénymásolata, a vezetők aláírásával, bélyegzőjével hitelesítve.
- Pályázati díj befizetését igazoló átutalási bizonylat másolata.
A pályázatok benyújtásának határideje: 2010. december 17. (postai bélyegző végső dátuma)
A pályázatok bírálatának tervezett határideje: 2011. január 31.
A pályázatok megvalósításának ideje: 2011. január 1. – 2011. június 31.
A pályázatok elbírálásának szempontjai:
- Mennyiben felel meg a pályázati program a tartalmi követelményeknek a program szakszerűsége, kidolgozottsága.
- A tehetséggondozással megcélzott fogyatékossággal élő személyek bevonására, integrációjára irányuló tevékenységek, a nyújtandó tehetségsegítő szolgáltatások megalapozottsága, szakmai tartalma.
- A költségvetés realitása, érthetősége, alátámasztottsága.
- A program megvalósításában, sikerében közreműködő szakemberek szakmai felkészültsége.
- A pályázati program kellően szolgálja-e a pályázat célját.
A pályázat elutasíthatásra kerülhet, amennyiben:
- Nem felel meg a pályázati kiírásnak.
- A pályázat során hamis adatot közölnek.
- Határidő után kerül benyújtásra.
- Az adatlap kitöltése hiányos.
- Mellékletek hiányoznak.
- A pályázónak lejárt határidejű köztartozása van.
- A pályázó már lejárt határidejű korábbi pályázati elszámolási kötelezettségét nem teljesítette.
Pályázati díj: A pályázónak pályázati díjat kell fizetnie az Oktatásért Közalapítvány Magyar Államkincstárnál vezetett számlaszámra történő befizetéssel, száma: 10032000-00288602-00000024. A pályázati díj 8000 Ft.
Kérjük, az átutalás megjegyzés rovatában tüntessék fel a pályázat kódszámát (NTP-OKA-XVI).
A pályázati díj teljesítését igazoló bankszámlakivonat másolatát csatolni kell a pályázati adatlaphoz. A pályázati díj befizetéséről a közalapítvány utólag számlát küld az adatlapon megadott névre, címre.
A pályázat benyújtásának módja, helye:
A pályázatot kizárólag postai úton, magyar nyelven, 1 eredeti és 2 másolati példányban, példányonként összefűzve kell egy borítékban benyújtani az alábbi címre:
Oktatásért Közalapítvány
Budapest
Rumbach Sebestyén utca 19-21.
1075
Személyes benyújtásra nincs lehetőség!
Kérjük, a borítékon tüntessék fel: NTP-OKA-XVI. „Fogyatékkal élő gyermekek oktatását végző intézmények és tehetséggondozó szervezetek közötti együttműködést segítő pályázat”.
A pályázattal kapcsolatos további információ Orsós Szilviától a 061-235-8055-as számon, illetve a szilvia.orsos@oktatasert.hu címen kapható.
Web: http://www.oktatasert.hu/
Letölthető dokumentumok
NTP-OKA_XVI_palyazati_adatlap.doc | |
NTP-OKA-XVI_Palyazati_felhivas.doc | |
NTP-OKA-XVI_koltsegvetes.xls |
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Sérülékeny személyek számára komplex támogató szolgáltatások pályázat – MMIA Plusz-2.2.3-24
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Társadalmi vállalkozások fejlesztésének támogatása
A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat
Pályázat az élelmiszer-pazarlás mérésének javítására és az élelmiszer-pazarlás megelőzésének előmozdítására
GINOP plusz-3.2.1-21 Képzés- és bértámogatás pályázat cégeknek
„Hátizsákban az erdő” pályázat óvodáknak
Műhelyiskola modellprogram pályázat – RRF-MMSZA-1.0.0.2-23
Kamasztanoda modellprogram – RRF-MMSZA-1.0.0.4-23
Településfásítási Program IV. ütem
Visegrad grants – a visegrádi országok területén működő szervezetek együttműködési projektjeinek támogatása pályázat
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
RRF-MMSZA-1.0.0.3-23 – Közösségi Tanulóház modellprogram pályázat
Mintaiskola modellprogram pályázat
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Richter Anna díj
Interreg VI-A – Magyarország-Szlovákia-Románia-Ukrajna Program – Pályázat határon átnyúló együttműködésekre
Sporttámogatás pályázat szociálisan rászoruló intézmények számára
Nemek közötti egyenlőségi index az EU tagállamaiban: Politikai kontextus és statisztikai elemzés pályázat
Közös gyerek és nyugdíjas napközi létrehozása pályázat
Csoóri Sándor program – Pályázat a népi kultúra közösségteremtő műfajainak támogatására