Az alprogram célja: A felnőttoktatók szakmai (és nyelvi) fejlődése, valamint az intézmények közti együttműködés és tapasztalatcsere ösztönzése.
Pályázhatnak: felnőttoktatással foglalkozó szakemberek, felnőttoktatásba hosszabb-rövidebb kihagyás után visszatérők, felnőttoktatással kapcsolatos szakon végzett, vagy jelenleg is tanuló hallgatók, akik tanulmányaikból legalább két évet elvégeztek már, illetve mesterképzésre beiratkozott hallgatók.
Kiíró: Európai Bizottság
Pályázatkezelő: Tempus Közalapítvány
Beadási határidő: 2010. szeptember 15.
Az alprogram célja: A felnőttoktatók szakmai (és nyelvi) fejlődése, valamint az intézmények közti együttműködés és tapasztalatcsere ösztönzése.
Támogatható tevékenységek: A pályázattípus felnőtt tanulókkal foglalkozó tanárok, szakértők, tanácsadók, intézményvezetők továbbképzését teszi lehetővé konferencián való részvétel vagy egy külföldi felnőttoktatási intézményhez történő látogatás keretében.
Pályázati feltételek:
- A tanulmányút legalább 1 naptól legfeljebb 12 hétig tarthat.
- A pályázathoz a fogadó fél által kiadott fogadónyilatkozatot kell csatolni.
- Tanulmányutakon, melyek alapja egy egyénileg kidolgozott munkaprogram, legfeljebb két fő vehet részt azonos időpontban azonos munkaprogrammal.
Meghatározott programmal rendelkező kurzusok esetén (pl.: konferenciák) adott kurzusra, azonos időpontban egy intézményből legfeljebb egy fő utazhat.
- Felsőoktatási intézményekben dolgozó oktatók csak akkor pályázhatnak, ha kifejezetten a felnőttoktatás módszertanát kívánják tanulmányozni, és bizonyítottan folytatnak felnőttoktatói munkát a felsőoktatási képzésen kívül is. (Tehát pl. a diplomához vezető posztgraduális szinten történő oktatás nem minősül felnőttoktatásnak.)
- A felnőttek számára nyelvet oktatók, lektorátusi nyelvtanárok vagy a közoktatásban dolgozó tanárok nem pályázhatnak szakmódszertani kurzuson való részvételre.
- Egy személy legfeljebb 24 havonta kaphat Grundtvig felnőttoktatói mobilitás támogatást, de két támogatható minőségű, azonos pontszámú pályázat közül azt kell támogatni, amelyben a pályázó még nem részesült ilyen támogatásban, még akkor is, ha a 24 hónap már letelt a másik pályázó esetében.
- Pályázatíró szemináriumon való részvételre benyújtott pályázatok nem támogathatók.
- Egy pályázó a Grundtvig program különböző altípusaiban egyszerre csak abban az esetben adhat le több pályázatot, ha a kiutazások időtartamai nem esnek egybe, illetve minden kiutazás a magyarországi lakóhelytől kezdődik el.
Prioritások az adott évre vonatkozóan: Prioritást élveznek a két hétnél hosszabb tanulmányút megvalósítására irányuló pályázatok.
A továbbképzés helyszíne lehet:
- a 27 európai uniós tagország
- a 3 EFTA ország (Norvégia, Izland, Lichtenstein)
- Törökország
A támogatás mértéke: Támogatás utazásra, kurzusdíjra, megélhetésre, egyéb költségekre (pl. nyelvi felkészülés) igényelhető. A támogatási összeg felső határa 2 hetes kiutazás esetén 2000 euro, 2 hétnél hosszabb kiutazás esetén 4000 euro.
A pályázás menete: A pályázatokat Magyarországon a Tempus Közalapítványhoz, mint hazai nemzeti irodához kell benyújtani. A pályázatok bírálatát a nemzeti iroda által megbízott szakértők végzik, a nyertes pályázókkal a Tempus Közalapítvány köt szerződést, és a támogatás átutalását is a Tempus Közalapítvány végzi.
A pályázatok elkészítése egy internetes felület segítségével történik, a pályázatok on-line és nyomtatott verzióban is beérkeznek.
Letölthető dokumentumok:
On-line pályázati űrlap
Tájékoztató nyilatkozattételi kötelezettségről
A hivatalos pályázati dokumentumok teljes szövege a Tempus Közalapítvány honlapján (www.tka.hu) olvasható.
További információ:
Tempus Közalapítvány
1093 Budapest, Lónyay u. 31.
Infóvonal: (06 1) 237 13 20
E-mail: info@tpf.hu
Web: www.tka.hu
További cikkek a rovatban
Vidéki kis- és közepes vendéglátóipari vállalkozások versenyképességének növelése pályázat
Kisgyermeket nevelők munkaerőpiaci visszatérésének támogatása
GINOP-8.3.5-18 – Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú hitel ( 0%-os kamat)
Védett: Európai Bauhaus-díj nem csak építészeknek
MobilBalaton – Videópályázat fiataloknak
GINOP-3.1.6-20 – Digitális élményközpontok hálózatának továbbfejlesztése és központi minőségbiztosítása
Elindult az egyszer használatos műanyagok kiváltását támogató pályázat előminősítése
A mikro-, kis- és középvállalkozások üzletviteli folyamatainak megújítása és versenyképességének javítása a vállalkozói ismeretek bővítése révén a Közép-magyarországi régióban pályázat
Kertészeti üzemek korszerűsítése – a felhívás felfüggesztése
Borászati gép, technológiai berendezés beszerzésére irányuló támogatási kérelem
Kisgyermeket nevelő szülők munkaerőpiaci visszatérését ösztönző ösztöndíj
Új pályázat lebonyolító szervezethez kerültek az Otthon melege program pályázatai
Befektetés a jövőbe – kutatási-fejlesztési projektek támogatása
Tízezer eurót is kaphat legjobb női agrárinnovátor
Meghatározatlan ideig szüneteltetik a Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú Hitelprogramot
Európai Ifjúsági Foglalkoztatási program pályázatok
Pályázat a stratégiai partnerség a digitális oktatási készség fejlesztése érdekében a köznevelés, a szakképzés és a felsőoktatás területén.
Felelős Társadalomért Program – az egészségért (x)
Jön az új kertészeti beruházásokat segítő pályázat
Felfüggesztették a Külpiacra jutási támogatást
Energiahatékonysági fejlesztéseket kiszolgálni képes mikro-, kis- és középvállalkozások technológiafejlesztése és kapacitásbővítése pályázat
Az európai zenei export fejlesztésének és előmozdításának lépései
Az európai előadó-művészeti alkotások határokon átívelő terjesztésének platformja – pályázat
HoCare2.0 – pályázat az idősek otthoni ápolását, gondozását segítő okos megoldásokra