A szolgáltatás minőségének- és biztonságának a javítását szolgálja a Borsod-Abaúj-Zemplén megye nyolcvanegy települését érintő projekt, amelynek a műszaki előkészítése a sikeres elbírálása után az idén elkezdődött.
A Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretében benyújtott pályázatot az első fordulóban támogatásra méltónak tartották, így zöld utat kapott az Észak-Magyarországi Régió településein élő lakosság egészséges ivóvízzel való ellátásának biztosítását szolgáló program. Az elnyert 111 millió forint támogatás 19 millió forint önrésszel kiegészítve a konkrét beruházások elkezdéséig szükséges feladatok elvégzésére nyújt fedezetet. Ezek közé tartozik többek között a műszaki tervek elkészítése, a szükséges engedélyek beszerzése, a lakosság tájékoztatása és a közbeszerzési eljárások lefolytatása.
Az érintett önkormányzatok Szerencs gesztorságával és a szolgáltató GW-Borsodvíz Kft. közreműködésével készítik elő a településeken az ivóvíz minőségének a javítására és az elöregedett vezetékrendszerek rekonstrukciójára szolgáló terveket. A projekt révén nyolc kistérségben (Abaúj-Hegyközi, Edelényi, Encsi, Sárospataki, Szerencsi, Szikszói, Tiszaújvárosi, Tokaji) összesen 103 ezer ember életkörülményeiben történik majd kedvező változás. Az előkészítő munkák felügyeletére március 4-én megalakult a kistérségek képviselőiből az Irányító Bizottság, amely tanácsadással is segíti a menedzsmentet.
A testületben a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség KEOP Irányító Hatósága, valamint a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KVVM), valamint a KVVM Fejlesztési Igazgatósága képviselői megfigyelőként vesznek részt. A teljes beruházási költség meghaladja a 4,2 milliárd forintot. Az ivóvíz kutaknál a beavatkozások szükség szerint elsősorban ammónium-, mangán- és arzénmentesítést szolgálják az európai uniós előírások teljesítése, vagyis a lakosság egészségének a megőrzése céljából.
Emellett összesen 88 kilométer hosszúságban új ivóvíz távvezetékeket építenek, 25 kilométeren végeznek hálózatrekonstrukciót és 371 méternyi vizet szállító csőnek történik meg a tisztítása. A konkrét beruházások a pályázat második fordulójának az elbírálását követően a tervek szerint 2011 áprilisában indulnak és várhatóan 2014 tavaszán fejeződnek be.
(mti)
További cikkek a rovatban
Lakótelepi zöldfelület-gondozási pályázat a Fővárosban
„Hátizsákban az erdő” pályázat óvodáknak
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Alkotói támogatás tudományos ismeretterjesztés és környezetkultúra területen, igényes művek szerzői számára
Pályázat ismeretterjesztő és környezetkultúra rendezvények megvalósítására
Lakossági azbesztmentesítés pályázat
Interreg VI-A IPA Magyarország-Szerbia Program I. pályázat
HUSK-2302 pályázat a természeti erőforrások védelmére, a helyi örökség megőrzésére és közös kockázatviselésre
A Föld bajnokai pályázat
Ösztöndíj művészek, civil társadalmi szereplők, tudósok, újságírók, valamint emberi jogi és környezetvédelmi aktivisták számára
Start ösztöndíj pályázat
Pályázat klímaügyi információterjesztés és intézkedések fejlesztésére
Védett: Európai Bauhaus-díj nem csak építészeknek
Környezetvédelemmel foglalkozó diplomások számára hirdetett ösztöndíj Németországban
Pályázat elektromos rásegítésű teherszállító kerékpárok, e-cargo biciklik beszerzésére
Pályázat új óvoda- és iskolakertek létrehozására és felkészítésük pedagógiai célú hasznosításra
KTÜ-KP-1-2021/1 – Kistelepülési üzletek támogatása pályázat eredmények
Sensing the City – pályázat köztéri művészeti intervenciók megvalósítására
Pályázat a fenntartható fejlődéshez hozzájáruló terméket vagy szolgáltatást előállító hazai vállalkozások piacra jutását előmozdító tevékenységek finanszírozására
Közterületi Installációs pályázat
Vodafone Digitális Díj 2021
Pályázat társasházak, lakásszövetkezeti lakóépületek belső udvarainak zöldfelület fejlesztésére
Hasznosítsuk újra, használjuk többször! fotópályázat
Hármashatár-hegyi ötletpályázat