A NESsT és a Citibank 2011-ben ismét meghirdeti közös társadalmi vállalkozásfejlesztő programját az üzleti szektorban tevékenykedő társadalmi kisvállalkozások számára. Az üzletviteli képzést és finanszírozást nyújtó programban 10 sikeresen pályázó kisvállalkozás vehet részt, amelyek a jelen pályázati felhívásban szereplő kritériumok alapján nyújtják be pályázatukat.
A pályázat benyújtási határideje: 2011. november 14.
Beküldési cím: ahorvath@nesst.org
A sikeres pályázók ingyenesen vehetnek részt a fejenként egymillió forintot meghaladó értékű képzésben, míg a két legsikeresebb üzleti tervet elkészítő vállalkozás egyenként 10 000 dollár anyagi támogatásban részesül társadalmi vállalkozása beindításához vagy fejlesztéséhez.
A NESsT-Citibank Társadalmi Vállalkozásfejlesztő Pályázatot az üzleti szektorban a NESsT-nek a nonprofit társadalmi vállalkozások fejlesztése területén immár több mint 10 éve végzett tevékenységére építve hirdetjük meg. Elsőként 2008-ban indítottuk el az üzleti szektorban tevékenykedő társadalmi vállalkozásokat megcélzó vállalkozásfejlesztési programunkat, melynek sikerét a résztvevők visszajelzései és eredményei azóta is tanúsítják.
A program a Citi Alapítvány támogatása és a Citibank dolgozóinak önkéntes munkája révén valósulhat meg.
1. Mit takar a társadalmi vállalkozás fogalma az üzleti szektorban?
A NESsT meghatározása alapján az a vállalkozás minősül társadalmi vállalkozásnak az üzleti szektorban, amely:
- Termékei előállítása, értékesítése, illetve szolgáltatásai nyújtása során valamely égető társadalmi probléma megoldását is célozza, és üzleti tevékenysége szerves részét képezi a társadalmi célkitűzés. Az üzleti szektorban tevékenykedik; a profitcél és a társadalmi cél közti egyensúly megteremtésére törekszik, szem előtt tartva mind a pénzügyi fenntarthatóságot, mind a társadalmi hatást.
- Helyi közösségek fejlesztéséhez járul hozzá például hátrányos helyzetű munkavállalók foglalkoztatása, egészségügyi, szociális és oktatási szolgáltatásokhoz való hozzásegítés, csökkentett energia- és erőforrás-felhasználás, természetvédelmi tevékenység, a víz vagy a levegő minőségének javítása révén.
Ki pályázhat?
Olyan egyéni vállalkozói igazolvánnyal rendelkezők, vagy korlátolt felelősségű társaságként (kft), illetve betéti társaságként (bt) bejegyzett kisvállalkozások vagy szociális szövetkezetek jelentkezését várjuk, akik/amelyek pénzügyi eredményük és társadalmi hatásuk növelése érdekében szívesen részt vennének ingyenes szakmai képzést és tanácsadást, illetve finanszírozást is nyújtó programunkban.
A programban való részvétel feltételei:
- A vállalkozás vagy a kidolgozandó ötlet megfelel a társadalmi vállalkozás fenti meghatározásának.
- A vállalkozás foglalkoztatottainak száma minimum 1 és maximum 100 fő, az éves bevétel pedig nem haladja meg az 1 millió eurót.
- A vállalkozás már megalakult, és gazdasági tevékenységet folytat.
A fenti feltételeket teljesítő pályázók közül az alábbi szempontok alapján választjuk ki a programba bekerülő 10 vállalkozást:
- A vállalkozás rendelkezik növekedési potenciállal és ez által bővíti azok körét, akiken tevékenysége segít, illetve egy mások számára példaértékű üzleti modellt alkalmaz.
- A vállalkozás számára hozzáadott értéket jelent a NESsT tanácsadás.
- Előnyben részesítjük azokat a vállalkozásokat, illetve üzleti ötleteket, amelyek hátrányos helyzetű embereknek teremtenek munkahelyet.
3. A program alkotóelemei
A tízhónapos program a részt vevő társadalmi vállalkozások számára kétnapos modulokból álló tanfolyamsorozatból és személyre szabott tanácsadásból áll. A program célja, hogy a vállalkozások olyan üzleti tervet készítsenek, amely hozzásegíti őket vállalkozásuk fejlesztéséhez, fokozva ezáltal pénzügyi eredményességüket és társadalmi hatásukat. A képzési program az alábbi három modult tartalmazza:
- Piackutatás és marketing
- Működés és menedzsment
- Pénzügyi és kockázatelemzés, valamint a társadalmi célok elérése
A program több, egymásra épülő lépcsőből áll, amelyek eredményeként a vállalkozók a tréningek és a személyes tanácsadások segítségével elkészítik megalapozott üzleti tervüket az elkövetkező három évre:
2011. november 14. | Pályázatok benyújtásának határideje |
2011. november 25. | A 10 sikeres pályázó kiválasztása |
2011. december 8-9. | Piackutatás és marketing tréning |
2011. december – 2012. január | Konzultáció személyesen, telefonon, e-mailben |
2012. január 20. | A piackutatás és a marketing terv benyújtási határideje (feltétele a következő tréningen való részvételnek) |
2012. február 9-10. | Működés és menedzsment tréning |
2012. február | Konzultáció személyesen, telefonon, e-mailben |
2012. február 27. | A működés és menedzsment terv benyújtási határideje |
2012. március 22. | A marketing és működési terv bemutatása egy szakértőkből álló panelnek, melyen a Citibank önkéntes szakértői és a NESsT munkatársai vannak jelen. Ezt követően kiválasztjuk azt a hat legerősebb üzleti tervet, melyek részt vesznek a program további szakaszában. |
2012. április 19-20. | Pénzügyi, kockázatkezelési és társadalmi célok elérése tréning |
2012. április-május | Konzultáció személyesen, telefonon, e-mailben |
2012. május 25. | A kész üzleti tervek leadási határideje |
2012. június – július | Az üzleti tervek értékelése a Citibank önkénteseinek és a NESsT munkatársainak részvételével, részletes írásbeli szakértői javaslatok eljuttatása a résztvevők számára |
2012. július 5. | Az üzleti terv bemutatása egy szakértőkből álló panelnek, melyen a Citibank önkéntes szakértői és a NESsT munkatársai vannak jelen; a két díjazott kiválasztása |
2012. szeptember | Támogatási szerződéskötés a díjazottakkal |
(A NESsT fenntartja az időpontok változtatási jogát.)
A program keretében a két legsikeresebb tervet elkészítő üzleti vállalkozás egyenként 10 000 dollár összegű vissza nem térítendő támogatásban részesül az üzleti tervben megfogalmazott céljai megvalósításához, melyet a NESsT és a Citibank befektetési bizottsága ítél oda.
4. Mit nyer az Ön vállalkozása a részvétellel?
- Ingyenes menedzsment és üzleti tervezési képzést és személyre szabott tanácsadást, melynek piaci értéke több mint egymillió forint.
- Tőkét: a NESsT és a Citibank 10 000 dollár összegű díjjal jutalmazza a két legjobb üzleti tervet készítő vállalkozást.
- Lehetőséget üzleti mentorokkal való kapcsolatépítésre a Citibank, illetve a NESsT Üzleti Tanácsadói Hálózata révén, melynek tagjai az üzleti világ elismert szakemberei.
- Promóciós lehetőséget a NESsT marketingcsatornáin keresztül.
5. Hogyan lehet jelentkezni?
Letölthető dokumentum
Amennyiben a programunk felkeltette érdeklődését, kérjük, küldje el a honlapunkról (http://www.nesst.org/?portfolio=citi-sme-iii-competition) letölthető Pályázati anyagot kitöltve legkésőbb 2011. november 14-ig Horváth Annának az ahorvath@nesst.org e-mail címre. A beküldött pályázati anyagok alapján kiválasztott vállalkozások meghívást nyernek az első, decemberi képzési modulra.
Ha bármilyen további kérdése van, forduljon hozzánk bizalommal. (Horváth Anna: ahorvath@nesst.org; 30/619 33 69).
A NESsT-ről
A NESsT olyan hosszútávon fenntartható társadalmi vállalkozások fejlesztésével foglalkozik, amelyek a feltörekvő gazdaságok legfontosabb társadalmi kihívásaira keresik a megoldásokat. 1997-es budapesti alapítása óta a NESsT közel 2.000 társadalmi vállalkozásnak nyújtott pénzügyi támogatást és üzletviteli tanácsadást, illetve mentori támogatást a világ 40 országában. A NESsT portfóliója jelenleg a következő tíz országban működik: Csehország, Horvátország, Magyarország, Románia, Szlovákia, Argentína, Brazília, Chile, Ecuador és Peru. Bővebben: www.nesst.org.
A Citiről
A Citi vezető globális pénzügyi szolgáltatóként körülbelül 200 millió lakossági, vállalati, állami és intézményi ügyfelet szolgál ki világszerte több mint 160 országban és közigazgatási területen. A Citi a pénzügyi termékek és szolgáltatások széles skáláját kínálja ügyfelei számára, beleértve a lakossági banki szolgáltatásokat, a hiteleket, a vállalati és a befektetési szolgáltatásokat, az értékpapír-kereskedelmet, illetve a tranzakciós szolgáltatásokat és a vagyonkezelést.
További információ: www.citigroup.com | Twitter: @Citi | YouTube: www.youtube.com/citi | Blog: http://new.citi.com | Facebook: www.facebook.com/citi | LinkedIn: www.linkedin.com/company/citi
A Citi Alapítványról
A Citi Alapítvány világszerte elkötelezetten támogatja a hátrányos helyzetű egyének és családok gazdasági lehetőségeinek bővítését, illetve a pénzügyi eszközökhöz való hozzáférésüket, hogy segítséget nyújtson életszínvonaluk növeléséhez. A Citi Alapítvány globális támogatási stratégiájában kiemelkedő szerepet kap a mikrofinanszírozás, a vállalkozásfejlesztés, a fiatalok oktatása és önfenntartásra való felkészítése, a pénzügyi oktatás és képzés, valamint a pénzügyi eszközökhöz való hozzáférés biztosítása. A Citi Alapítvány a mikrofinanszírozás, valamint a vállalkozásfejlesztés területén működő partnereivel együtt támogatja a környezetvédelmi programok és innovációk megvalósítását. További információ a www.citifoundation.com címen található.
Forrás: http://www.nesst.org
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Vállalati digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/B-24
Digitális termék-innovációs fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/A-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához pályázat (ERFA) – KEHOP Plusz-4.1.7-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához (KA) – Budapest
Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja! pályázat
Demján Sándor Tőkeprogram pályázat – kkv-k számára
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Demján Sándor „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
KKV-k digitalizációjának támogatása kombinált hiteltermék keretében (hitel és vissza nem térítendő támogatás)
Mikro- és kisvállalkozások támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban, illetve a Szabad Vállalkozási Zónákban
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Elektromos gépjármű töltőállomások telepítése pályázat
KKV-k innovációs képességének támogatása ( GINOP Plusz 2.1.3-24)
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok