MINDENGYEREK KONFERENCIA PÁLYÁZATI FELHíVÁS Workshop tartására a KIHÍVÁSOK A MAGATARTÁSZAVAR KEZELÉSÉBEN – LEHETŐSÉGEK A PROBLÉMA POZITÍV MEGKÖZELÍTÉSÉRE című sávban.
Mottó: „Az önkontroll tanítható”
A 2011. évi MindenGyerek konferencián ebben a sokakat érintő témában kívánunk új szempontokat, bevált módszereket, gondolatébresztő esetelemzéseket, pozitív tartalmú megoldásmódokat bemutatni.
Az elmúlt években zajló társadalmi, gazdasági, oktatás- és szociálpolitikai változások számos ellentmondásos és bizonytalan helyzetet teremtettek a magatartási problémákkal küzdő gyerekek nevelésének, oktatásának, kezelésének lehetőségeiben. Miközben a problémák száma növekedett és a megjelenési formák változatosabbá váltak, aközben a zavart és zavaró, testi és lelki fájdalmat átélő és fájdalmat okozó gyerekek kezelésének eszközeiben nem születtek hasonló ütemben új, egyszerűen alkalmazható, eredményes és széles rétegeket elérő, átfogó módszerek.
Tapasztalataink szerint a helyi és egyéni kezdeményezések száma nagy, sikereik hangja azonban sok esetben nem töri át a magatartászavart, mint megoldhatatlan és kezelhetetlen problémát definiáló és átszövő hangzavart.
Célunk a MindenGyerek konferencián is felhívni a gyerekekkel foglalkozó szakemberek, szülők és gyerekek, illetve döntéshozók figyelmét arra, hogy a magatartászavar önmagában létező jelenség. A problémás viselkedés megjelenését nem kizárólag a gyerek vagy fiatal szociális helyzete, etnikai hovatartozása, tanulási nehézsége, pszichés vagy mentális állapota határozza meg.
A problémát okozó magatartási minták kezelésének vannak olyan módszerei, eszközei, lehetőségei, amelyek kizárólag a viselkedésre és a gyerekkel, fiatallal kialakítható bizalomteli, tiszteletteljes kapcsolatra épülnek. A konkrét viselkedés megragadása és a változásba vetett pozitív hit biztosítja ezen megközelítések sikerességét, és azt, hogy ezek a kezdeményezések nem vesznek el az összetett problémahalmaz kezelésében.
Célunk, hogy a mindennapi köz-beszéd, a társadalmi párbeszéd, a pedagógia és a média szóhasználatát olyannyira jellemző büntető és tiltó, negatív jelentéstartalmú szavak és gondolatok jellegét megváltoztassuk.
Az új utak a büntetés helyett a gyerekek érzelmi szükségleteinek feltárása irányába mutatnak. A gyerek viselkedésére adott megszokott reakciók helyett mutassuk meg és tárjuk fel a gyerekek szükségleteire való válaszadás korrektív, gyógyító hatását.
A MindenGyerek konferencia „Magatartászavar” sávjának kurátora, a Pressley Rideg Magyarország Alapítvány olyan partnereket, előadókat keres, akik munkájuk és mindennapjaik során a fenti célok és értékek mentén haladnak és vállalják, hogy gondolataikat, módszereiket, eredményeiket lendületes és konstruktív módon, a tehetetlenség érzését maguk mögött hagyva mutatják be a MindenGyerek résztvevőinek.
A téma szerteágazó jellege miatt arra kérünk minden jelentkező előadót, hogy az alábbi három terület valamelyikébe illessze be a workshopját:
A magatartászavar, mint jelenség meghatározása (elmélet)
Mi a magatartászavar? A workshopok célja ebben a sávban, hogy definiálják a magatartászavart, elválasszák a tanulási, pszichés, mentális betegségektől, zavaroktól; a társadalmi jelenségek, szociális vagy etnikai hovatartozás lehetséges viselkedésre gyakorolt hatásaitól. Meghatározzák a hatékony kezelések mögött rejlő elméleti hátteret. Célja továbbá ennek a területnek a magyarországi és külföldi szakirodalom áttekintése, illetve a magatartászavarral kapcsolatos megközelítések változásának bemutatása.
Pozitív válaszok a magatartászavar kezelésében (módszerek, gyakorlat)
A gyakorlatban már alkalmazott innovatív, pozitív pedagógiai vagy pszichológiai vagy szociológiai, társadalomtudományi elméleten alapuló módszerek, eszközök bemutatása. Várunk egyéni és csoportos módszereket bemutató előadókat, akik kitérnek a módszer, eszköz bevezetésének körülményeire, a sikeres bevezetés kritériumaira és konkrét javaslatokat, ötleteket mutatnak be a résztvevőknek, felhívják a figyelmet a nehézségekre, lehetséges buktatókra, a továbblépés lehetőségeire.
Határterületek szerepe a magatartászavar pozitív kezelésében
A workshopok célja ezen a területen a pedagógia, pszichológia-pszichiátria és gyermekvédelem határterületein dolgozó szakemberek és szakmák (pl: büntetés végrehajtás, jog, egészségügy, szülők közössége, ifjúságszociológia) magatartászavarral kapcsolatos ismereteinek, a szakterületen folyó munkának támogató jellegű bemutatása. A különböző határterületek megjelenése biztosítja azt, hogy a magatartászavarnak, mint önálló problémának a megjelenéséről és kezelési lehetőségeiről alkothassanak a résztvevők egységes képet.
A workshop javaslatokat a workshop szervezőbizottsága fogja elbírálni a következő kritériumok alapján
- A workshop megfelel a megjelölt témának (a fenti három téma közül az egyiknek) és a magatartászavar szakterületének, illetve a pályázati kiírás szemléletének.
- A workshop javaslat világos és jól megfogalmazott.
- A workshop a résztvevők számára kézzelfogható eredményeket és készségeket nyújt.
- A workshop formája és az alkalmazott módszerek megfelelnek a javasolt témának.
- A workshop témája hiánypótló.
- Az előadó rendelkezik a megfelelő képesítéssel és/vagy gyakorlattal a javasolt témában.
Minden workshop 90 perc hosszúságú lesz.
Javasoljuk, hogy a workshopba építsenek be gyakorlati, módszertani elemeket vagy kutatási eredményeket is!
Kérjük a kitöltött jelentkezési lapot legkésőbb 2010. október 18-ig küldje vissza!
A jelentkezés elfogadását legkésőbb 2010. november 17-ig visszaigazoljuk.
A kitöltött jelentkezési lapot kérjük küldje
Rózsa Mónika részére az
mrozsa@pressleyridge.org email címre
vagy a (1) 785-4242 faxszámra!
Letölthető dokumentum
Bátorság Köre meghívó
Bátorság Köre – jelentkezési lap
Forrás: http://www.pressleyridge.org
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához pályázat (ERFA) – KEHOP Plusz-4.1.7-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához (KA) – Budapest
Sérülékeny személyek számára komplex támogató szolgáltatások pályázat – MMIA Plusz-2.2.3-24
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Társadalmi vállalkozások fejlesztésének támogatása
SozialMarie pályázat
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A demokrácia ellenálló képességének kiadása pályázat
A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra