A Nemzeti Erőforrás Minisztérium pályázatot hirdet a 2011. évi Minősített Közművelődési Intézmény Cím elnyerésére. A Minősített Közművelődési Intézmény Cím azoknak a közművelődési intézményeknek adományozható, amelyek a közművelődés minőségfejlesztésének alkalmazásával kiemelkedő teljesítményt nyújtanak.
A Minősített Közművelődési Intézmény Címet igazoló okiratot a Nemzeti Erőforrás Minisztérium minisztere 2012 januárjában a Magyar Kultúra Napja alkalmából adja át.
A cím viselésére három évig jogosult az intézmény, a tényt jogosult dokumentumain is feltüntetni.
A pályázat célja: A pályázat célja – a 10/2010. (III. 11.) OKM rendelet alapján – a közművelődési tevékenységet végző intézmények minőségorientált működésre ösztönzése és a közművelődési minőségfejlesztés területén 2010. január 1-jétől elért eredmény elismerése.
A pályázat benyújtására jogosultak köre: Pályázatot nyújthat be bármely, Magyarország területén működő, közművelődési feladatokat ellátó – a muzeális intézményekről, a nyilvános könyvtári ellátásról és a közművelődésről szóló 1997. évi CXL. törvény hatálya alá tartozó – intézmény.
A pályázat elbírálásának szempontjai
- A pályázati anyag határidőre történő beérkezése.
- A pályázó jogosultsági megfelelése.
- A pályázat formai megfelelése.
- Az intézményi önértékelés követelményeinek teljesülése:
- az intézmény által végzett valamennyi közművelődési tevékenység megfelel a közművelődési feladatellátásra vonatkozó legfontosabb jogszabályi követelményeknek (a közművelődési intézmény működését szabályozó fontosabb jogszabályok ellenőrző kérdéslistáján nincs nemleges válasz);
- az intézmény valamennyi közművelődési tevékenysége megfelel a minimális szakmai elvárásoknak (a közművelődési tevékenység alapkövetelményeinek ellenőrző kérdéslistáján nincs nemleges válasz);
- az intézmény valamennyi pályázott közművelődési tevékenységében érvényesülnek a minőségfejlesztési alapelvek (partnerközpontúság, az egymástól való tanulás és a folyamatos fejlesztés). Az intézmény azon tevékenységével pályázhat a címre, amelynél az önértékelés során legalább 60%-os eredményt ért el (Értékelőlap közművelődési intézmény minőségfejlesztő munkájáról);
- az intézmény legalább 30%-os eredményt ért el a vezetés, a stratégiai tervezés, valamint az emberi erőforrások menedzselése területén (Értékelőlap a szervezeti adottságokról).
- Az intézményi önértékelési adatok megalapozottságának és a minősítési követelmények teljesülésének helyszíni szemlén megállapított eredménye.
A PÁLYÁZAT EGÉSZÉRE VONATKOZÓ TUDNIVALÓK
Pályázattal kapcsolatos felvilágosítás
A pályázattal kapcsolatos ügyviteli, koordinációs, szervezési, lebonyolítási, nyilvántartási feladatokat a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus (továbbiakban MMIKL) a Szakmai Minősítő Testület Titkárságán (továbbiakban Titkárság) keresztül látja el. Az MMIKL a pályázat feltételeiről régiónként általános tájékoztatókat tart, melynek időpontjai és helyszínei a www.erikanet.hu honlapon jelennek meg. A honlapon megtalálható a pályázat teljes dokumentációja.
Felvilágosítás kérhető a 06 1/225-6024-es telefonon.
A pályázat benyújtásának feltételei
Előjelentkezés
A pályázati szándékot az Előjelentkezési lap kitöltésével és a minősítési eljárásért fizetendő díj befizetését igazoló bizonylat másolatával, legkésőbb 2011. május 15-ei postai feladási dátummal, kell jelezni a Szakmai Minősítő Testületnek címzett, az MMIKL címére küldött levélben (1011 Budapest, Corvin tér 8.).
A minősítési eljárásért fizetendő díj összege a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 69. §-ában foglalt illetménypótlék számítási alapjának ötszöröse, azaz 100 000 Ft, melyet az MMIKL MNB 10032000-01425334-00000000 számlaszámára kell átutalni. A díj tartalmazza intézményenként egy fő részvételét a pályázat benyújtására felkészítő képzésen, konzultációs lehetőséget a pályázat beadásáig, továbbá az elektronikus pályázati segédanyagot (CD).
Azoknak az intézményeknek, melyek az Előjelentkezési lapon jelezték az 1 fő képviselő részvételi szándékot a pályázati felkészítő képzésen, az MMIKL egynapos felkészítő képzést tart, melynek idejéről és helyéről a jelentkezőket értesíti. A felkészítő képzések időpontja és helyszíne a regisztrált jelentkezők számától és regionális elhelyezkedésétől függően kerül meghatározásra.
Pályázat benyújtása
A pályázatokat a www.erikanet.hu honlapon on-line kell benyújtani. A kitöltő felület tartalmazza az Előjelentkezési lapot. A csatolni kívánt dokumentumokat pdf formátumban kell feltölteni. Több oldalas dokumentumot egy fájlként kell szkennelni.
A pályázat véglegesen mentett formátumát nyomtatva, összefűzve, egy példányban, postai úton kell benyújtani – a Szakmai Minősítő Testületnek címzett, az MMIKL címére küldött levélben. Az adathordozók közötti eltérés esetén a Testület a nyomtatott példányt tekinti hitelesnek.
A pályázat postára adásának határideje: 2011. szeptember 10.
A borítékon fel kell tüntetni: Minősített Közművelődési Intézmény Cím elnyerésére benyújtott pályázat 2011.
A pályázat tartalmi és formai követelményei
Dokumentumok
|
Megjegyzés |
1. Címlap | Kötelező csatolni
Tartalma Az intézmény neve Minősített Közművelődési Intézmény Cím elnyerésére benyújtott pályázat 2011. felirat |
2. Tartalomjegyzék | Kötelező csatolni – max. 1 oldal |
3. Jelentkezési lap | Kötelező csatolni |
4. Általános ismertető | Kötelező csatolni – max. 14 500 karakter
Tartalma: Rövid intézményi történet Működési és szervezeti felépítés Szolgáltatások köre Partnerkapcsolatok Társadalmi környezet |
5. Szervezeti önértékelési dokumentumok | |
5.1. A közművelődési intézmény működését szabályozó fontosabb jogszabályok ellenőrző kérdéslistája | Kötelező csatolni
Tartalma 100%-os megfelelés, nemleges válasz nem adható |
5.2. Értékelőlap a szervezeti adottságokról
Vezetés Stratégiai tervezés Emberi erőforrások menedzselése |
Kötelező csatolni
Tartalma Legalább 30%-os megfelelés Legalább 30%-os megfelelés Legalább 30%-os megfelelés |
5.3. Tevékenységenként az 5.3.1. és 5.3.2. pontok szerinti dokumentum kitöltése
5.3.1. A közművelődési tevékenység alapkövetelményeinek ellenőrző kérdéslistája 5.3.2. Tevékenységenként kapcsolódó Értékelőlap közművelődési intézmény minőségfejlesztő munkájáról. |
Kötelező mindazokra a tevékenységekre kitölteni mindkét dokumentumot, amelyekkel a címre pályázik, illetve amelyeket végez az intézmény (minimum 1- maximum 12 tevékenység).
Tartalma: Minden tevékenységnél 100%-os megfelelés, nemleges válasz nem adható. A címre pályázott tevékenység(ek)nél 60%-os, a végzett további tevékenységnél 30%-os megfelelés. |
6. Az intézmény szervezeti felépítési ábrája | Csatolható |
7. A pályázat szakmai megalapozását szolgáló adatok, ábrák és egyéb fontos információk (pl. ISO 9001 és más tanúsítványok, illetve oklevelek másolata, az utóbbi 5 évben nyertes pályázatok felsorolása stb.) |
Csatolható (max. 40 000 karakter, vagy 10 A/4 oldal). |
A pályázat beadását követően hiánypótlásra nincs lehetőség.
ELJÁRÁSI SZABÁLYOK
A pályázat visszavonása
Annak a pályázó intézménynek, amelynek a pályázatát formailag és tartalmilag a Szakmai Minősítő Testület elfogadta, de a helyszíni szemlét megelőzően 30 nappal pályázatát visszavonja, a minősítés díjának 75%-át az MMIKL visszautalja.
A pályázat befogadásáról, a pályázat érvénytelenségéről, valamint a befogadott pályázatok helyszíni szemléjének időpontjáról a pályázó intézmények 2011. szeptember 30-ig értesítést kapnak.
A pályázatok érvénytelensége
Érvénytelen a pályázat, ha
- az előjelentkezési lap postai feladási dátuma későbbi, mint 2011. május 15.
- hiányzik a minősítési eljárásért fizetendő díj befizetését igazoló bizonylat másolata,
- a pályázó nem jogosult a pályázaton részvételre,
- a pályázat formai nemmegfelelősége,
- az intézményi önértékelés eredménye nem felel meg a pályázati kiírási feltételeknek,
- az on-line pályázat kitöltése hiányos,
- on-line pályázat végleges mentése 2011. szeptember 9-én 24.00 óráig nem történt meg,
- a pályázat nem tartalmaz minden kötelezően előírt dokumentumot,
- a kinyomtatott pályázat nem fűzött formában került feladásra.
Az érvénytelen pályázatot benyújtó intézményeket a Szakmai Minősítő Testület a pályázatból kizárja, melyről értesítést küld.
A pályázatból való kizárás esetén az intézmény számára a minősítési díj 50%-a kerül visszafizetésre.
A befogadott pályázatok értékelésének folyamata
Helyszíni szemle
A helyszíni szemle célja a pályázatban bemutatott intézményi önértékelési adatok megalapozottságának ellenőrzése, a minősítési követelmények teljesítésének értékelése, a pályázott tevékenységek keretében modellértékűnek tekinthető módszerek, eljárások feltárása. A Szakmai Minősítő Testület dönt az értékelő szakértők felkéréséről. A helyszíni szemle menetéről, időpontjáról a Titkárság értesíti a pályázó intézményt a szemle tervének megküldésével.
A helyszíni szemléről értékelő jelentés és javaslat készül, mely tartalmazza a Minősített Közművelődési Intézmény Cím odaítélését, vagy a pályázat elutasítását.
A pályázónak a szemle lefolytatásával kapcsolatban nincsenek költségei.
Értékelés
A Szakmai Minősítő Testület, az értékelésre felkért szakértők véleményét figyelembe véve, javaslatot tesz a miniszternek a Cím viselésére jogosult intézményekre.
Döntés
A miniszter a Szakmai Minősítő Testület előterjesztése alapján dönt a Minősített Közművelődési Intézmény Cím odaítéléséről.
A Minősített Közművelődési Intézmény Cím visszavonása
A Minősített Közművelődési Intézmény Címet elnyert intézményeknél, ha helyszíni ellenőrzés alapján megállapítható, hogy az érintett intézmény nem felel meg a pályázat benyújtásakor érvényes pályázati kiírásban foglaltaknak, a Szakmai Minősítő Testület javaslatot tehet a miniszternek a Cím visszavonására [10/2010. (III. 11.) OKM rendelet 11. § (6)].
Forrás: http://www.kormany.hu/
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Sérülékeny személyek számára komplex támogató szolgáltatások pályázat – MMIA Plusz-2.2.3-24
„Hátizsákban az erdő” pályázat óvodáknak
Településfásítási Program IV. ütem
Visegrad grants – a visegrádi országok területén működő szervezetek együttműködési projektjeinek támogatása pályázat
Mintaiskola modellprogram pályázat
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Sporttámogatás pályázat szociálisan rászoruló intézmények számára
Nemek közötti egyenlőségi index az EU tagállamaiban: Politikai kontextus és statisztikai elemzés pályázat
Közös gyerek és nyugdíjas napközi létrehozása pályázat
Csoóri Sándor program – Pályázat a népi kultúra közösségteremtő műfajainak támogatására
Pályázat óvodai komposztálók és magaságyások létesítésére, a komposztálás kultúrájának erősítésére
Pályázat (pénzügyi támogatás) alternatív vitarendezéssel foglalkozó szervezetek számára
Fogyatékos személyek helyi, regionális és országos szervezeteinek szakmai programjainak támogatása pályázat
Interreg VI-A IPA Magyarország-Szerbia Program I. pályázat
HUSK-2302 pályázat a természeti erőforrások védelmére, a helyi örökség megőrzésére és közös kockázatviselésre
A Föld bajnokai pályázat
Sportból a legtöbbet! 2023” tornaterem és kültéri sportpálya felújítás pályázat
Európai Kulturális Terek pályázat
Roma kulturális-, művészeti és közösségi célú pályázatok
Amerikai-magyar kapcsolatok ápolása pályázat szervezetek számára
Támogatás az Ukrajnából menekülő lakosság segítésére irányuló, szervezetek által végzett tevékenységekre