Örvendetesnek tartjuk, hogy napjainkban egyre több vállalat ismeri fel a sokszínű munkaerő alkalmazásában rejlő gazdasági előnyöket, és tesz erőfeszítéseket azért, hogy foglalkoztatási gyakorlatát befogadóvá tegye. Jelen felhívásunk egyaránt vonatkozik a nagyvállalatokra, valamint a kis- és középvállalkozásokra, intézményekre és arra ösztönzi az ország különböző régióiban működő szervezeteket, hogy osszák meg velünk, és a munkaerőpiac további szereplőivel a családbarát és/vagy a munka-magánélet egyensúlyát elősegítő foglalkoztatást célzó jó gyakorlataikat.
A beérkezett pályázatok feldolgozását, elemzését és egy szakmai bizottság általi értékelését követően az mtd Tanácsadói Közösség 2013. május 30-án tartandó III. Esélykonferenciáján (www.eselykonferencia.hu) díjazza a 3 legmagasabb pontszámot elérő foglalkoztatási jó gyakorlatot, továbbá színvonalas „Best practice” kiadványában és a rendezvény részét képző fotókiállítás keretében részletesen bemutatja az összes jó gyakorlatot. Mindezeken túlmenően, a legjobb gyakorlatokat beküldő pályázókat értékteremtő, családbarát szolgáltatók felajánlásaival ajándékozzuk meg.
Reméljük, hogy ezzel is hozzájárulhatunk a cégek közötti további párbeszédhez, eszmecseréhez a témában. A pályázati adatlap kitöltése egyben segítheti a cégeket az esélyegyenlőségi terveikkel kapcsolatos kérdések végiggondolásában is.
A PÁLYÁZAT TARTALMA
- a, komponens: a családbarát foglalkoztatási jó gyakorlatok szöveges bemutatása, az mtd Tanácsadói Közösség honlapjáról letölthető (www.mtdtanacsado.hu) pályázati adatlap alapján. Egy pályázó szervezetnek módjában áll több a munka-magánélet egyensúlyát támogató jó gyakorlatot, intézkedést bemutatni.
- b., komponens: a szövegesen bemutatott intézkedés („a” komponens) a lentebb megadott technikai feltételeknek megfelelő fotóval való alátámasztása. A pályázatot legalább egy fotóval „illusztrálva” áll módunkban befogadni. A fotó lehet „elvont”, de a pályázó vállalat által bemutatott intézkedéshez egyértelműen kapcsolódni kell.
Mindkét komponens beadása kötelező, a pályázatokat fotó nélkül nem tudjuk elfogadni!
A PÁLYÁZÓK KÖRE
A pályázatban az alábbi gazdálkodó szervezetek képviselőik, munkavállalóik útján vehetnek részt; mikro-, kis-, és közepes méretű vállalkozások, nagyvállalatok, állami, és/vagy önkormányzati, járási intézmények, nonprofit kft-k, rt-k vehetnek részt mérettől, alkalmazotti létszámtól függetlenül. A pályázat beadója és a fotó készítője lehet két különböző személy, de a pályázatban nevüket, a gazdálkodó szervezeten belüli tisztségüket meg kell adni.
A BEKÜLDENDŐ FOTÓ FORMAI ÉS TECHNIKAI KÖVETELMÉNYEI
File típus: jpg (a tömörítés ne legyen Adobe Photoshop jpg 8-nál nagyobb mértékű)
Minimális képfelbontás:3-3,5 megapixel (minimum 1,5 megabyte) Kérjük, hogy a képeket kicsinyítve 200-300 kilobyte méretben küldjék meg nekünk! A kiállításra kiválasztott képeket eredeti méretben is be fogjuk kérni!
Manipulált fotót nem áll módunkban elfogadni!
Manipulálásnak számít:
- képelemek kiretusálása/hozzáadása,
- digitális effektek vagy szűrők alkalmazása,
- a kép mondanivalójának módosítása.
A PÁLYÁZAT BEADÁSÁNAK MÓDJA
A pályázó tudomásul veszi, hogy a beküldött képek elkészítésével, vagy azok nyilvános bemutatásával (kiállításával, kiadványban való közzétételével) okozott esetleges személyiségi, vagy szerzői jogsértésekért minden felelősség a pályázót terheli, beleértve a jogsértéssel bekövetkező anyagi felelősséget is.
A pályázatban résztvevő a pályázati anyag megküldésével automatikusan elfogadja a pályázati feltételeket, és egyben hozzájárul, hogy a rendezők a pályázattal kapcsolatos publikációkban, rendezvényeken képeiket térítésmentesen felhasználják.
A kitöltött adatlapot és a fenti technikai feltételeknek megfelelő fotót kizárólag e-mailben az info@mtdtanacsado.hu címre küldhetik el nekünk.
Beküldési határidő: 2013. április 20.
További felvilágosítás: Németh Juditnál kérhető
e-mail: nemeth.judit@mtdtanacsado.hu vagy telefonon: (06-30) 201-1199 www.mtdtanacsado.hu, www.eselykonferencia.hu
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pécsi Kerámia Triennálé pályázat
RRF-MMSZA-1.0.0.3-23 – Közösségi Tanulóház modellprogram pályázat
Mintaiskola modellprogram pályázat
Bringasztráda program pályázat
Svájci Alap Bora pályázat
Pályázat történelmi emlékpark tervezésére, kialakítására ( építészeti eszközökkel)
Pályázat a Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola logójának megtervezésére
Pályázat sítanpályák építésére
Magyar Falu Program – Pályázat tanya- és falugondnoki busz beszerzése
Magyar Falu Program – Pályázat kommunális eszközök beszerzésére
Magyar Falu Program – Pályázat óvodai játszóudvar, közterületi játszóterek fejlesztésére
Magyar Falu Program – pályázat eszközbeszerzésre
Magyar Falu program – Temetők kisléptékű infrastrukturális fejlesztése pályázat
Pályázat bringaparkok kialakítására, felújítására
Magyar Falu Program – Pályázat önkormányzati tulajdonban lévő épületek fejlesztésére
Magyar Falu program – Pályázat óvoda épületének felújítására, korszerűsítésére, óvodai férőhelybővítésére
Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíj
SozialMarie Pályázat
Pályázat közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó, közösségfejlesztő ötletek megvalósítására
Kárpátok Civil Innovációs Díj
Pályázat civil szervezetek tagjai számára tanulmányutak támogatására