Az Ismeretterjesztés és Környezetkultúra Kollégium nyílt pályázatot hirdet vissza nem térítendő támogatásra a 2011. szeptember 1. és 2012. szeptember 1. közötti időszakra, gyerekkönyvek (hagyományos és elektronikus kiadványként) történő megjelentetésére.
Felhasználható keretösszeg: 23 millió Ft
A támogatás forrása a Magyar Köztársaság 2011. évi költségvetéséről szóló 2010. évi CLXIX. törvény 1. sz. melléklete szerint: LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet. A kifizetés módja vegyes finanszírozás, a támogatási szerződés szerinti kifizetési ütemezésben. A meghirdetésre kerülő témában a kollégium nevezési díj, illetőleg önrész kötelezettséget nem ír elő.
Altéma kódszáma: 2521
Az Ismeretterjesztés és Környezetkultúra Szakmai Kollégium támogatni kívánja a hagyományos és elektronikus úton megjelentetni kívánt, a természet és a társadalom alapvető kérdéseivel a korosztály ismereteinek megfelelő szinten foglalkozó gyerekkönyvek és kiadványok megjelentetését. Tisztán szépirodalmi művek támogatása a szakmai kollégiumnak nem áll módjában. Egy pályázó legfeljebb 1 (egy) mű megjelentetésére nyújthat be pályázatot. A hagyományos (1.), illetőleg az elektronikus (2.) pályázati cél külön pályázatnak számít.
A pályázatok elbírálásának szempontjai:
A pályázatok elbírálásakor a kollégium szakmai szempontként azt veszi figyelembe, hogy a pályázott mű mennyiben járul hozzá a minőségi, magyar nyelvű gyerekkönyvkiadáshoz. A kollégium előnyben részesíti az olyan eredeti, új kiadványok, ígéretes alkotók első munkáinak a megjelentetését, amelyek szókincsük, tartalmuk, illusztrációik, igényes szerkesztésük, tipográfiájuk révén szakszerű és hiteles ismeretekkel gazdagítják a gyerekeket. A szakmai kollégiumi bírálat során előnyben részesül a szaklektori jelentést is benyújtó pályamunka. A szakmai kollégium kiemelten támogatja a fenti szempontoknak megfelelő pályamunkák közül azokat, melyek tartalmasan és színvonalas kivitel révén szolgálják a gyerekek érdeklődésének felkeltését a természettudományi és műszaki ismeretek, valamint az anyanyelvi és a környezetkultúra iránt.
A pályázatot kiadók nyújthatják be a szerzővel, a fordítóval, vagy a szerkesztővel, az illusztrátorral kötött felhasználói szerződés másolatát mellékelve. A támogatást elnyert pályázó kötelessége a munka végeztével szakmai beszámolóként benyújtani az elkészült könyv, kiadvány vagy információhordozó egy példányát.
Támogatás kizárólag az alábbi jogcímekre kérhető.
1. Hagyományos megjelentetés esetén előírt jogcímek:
- szerzői (írói, illusztrátori, fotográfusi) honorárium
- szerzői jogdíjak és közlési díjak
- fordítói, lektorálási honorárium
- szerkesztői (főszerkesztői, olvasószerkesztői, tervezőszerkesztői, képszerkesztői) honorárium, nyomdai előkészítés (szövegbegépelés vagy képszkennelés); kiadványszerkesztés (szedés, tördelés), képfeldolgozás (szerkesztés, optimalizálás), korrektúra
- nyomdaköltség (levilágítás, papírköltség, montírozás, nyomás, hajtogatás, körbevágás, csomagolás)
Amennyiben a pályázó saját nyomdával rendelkezik, és a kiadványt a saját nyomdájában kívánja elkészíteni, úgy a nyomdaköltségek közül csak a kiadvány megjelentetéséhez szükséges anyagok (papír, festék) számlával igazolható megvételéhez kérhető támogatás. Ebből az is következik, hogy a pályázó az egyéb nyomdai kiadások jogcímekre nem igényelhet támogatást kivéve, ha külső nyomdai szolgáltatást vesz igénybe.
A pályázathoz mellékelni kell:
- a mű és a szerző(k) legfeljebb 5 (öt)oldalas bemutatását,
- egy nyomdai árajánlatot, valamint
- a könyvkiadási betétlapot.
Egy pályázat maximum. 1 millió forint támogatásban részesülhet.
A pályázat szakmai részeként a megjelent kiadványt, valamint a könyvszakmai betétlapot kell benyújtani. A Szakmai beszámoló betétlapon szereplő megvalósult könyvészeti és számszaki adatokról a pályázó az elszámoláskor nyilatkozni köteles.
2. Elektronikus hordozón vagy internetes kiadványként történő megjelentetés esetén előírt támogatásai jogcímek:
- szerzői (írói, illusztrátori, fotográfusi, filmkészítői) honorárium
- szerzői jogdíjak és közlési díjak
- fordítói, lektorálási honorárium
- szerkesztői (főszerkesztői, olvasószerkesztői, tervezőszerkesztői, kép-, ill. hangszerkesztői) honorárium
- előkészítési munkák (szöveg- és képbevitel: írás, szkennelés), képfeldolgozás (szerkesztés, optimalizálás), korrektúra
- gyártási, valamint borító-előállítási és csomagolási költség
- az adathordozó anyagköltsége
Internetes kiadványként történő megjelentetés esetén, a pályázathoz csatolnia kell:
A meglévő honlap
- hozzáférhető web-címét,
- a honlapról készült utolsó printeket.
Egy pályázat maximum. 500.000 Ft támogatásban részesülhet.
A támogatás személyi kifizetések járulékaira, főfoglalkozásúak munkabéreire és annak járulékaira, valamint rezsiköltségre egyik típusú támogatás esetén sem igényelhető és nem számolható el!
Pályázati adatlapot elkészíteni a www.nka.hu portál („pályáztatás” cím alatt található) „adatlapok kitöltése” címszónál lehet. („minta” pályázati adatlap a portálon a „pályáztatás” cím alatt található az „aktuális pályázati felhívások” címszónál. Ez az adatlap tájékoztatásra szolgál, pályázatként benyújtani nem lehet.)
A pályázattal kapcsolatos hiánypótlás lehetőségét és feltételeit az NKA Ügyrendje szabályozza, amely megtalálható az NKA portálon jogszabályok menüpont alatt.
A pályázatok 1 eredeti példányban 2011. szeptember 1-jéig beérkezően nyújthatók be kizárólag postai úton az NKA Igazgatóságának levelezési címére. (H – 1388 Budapest, Pf. 82).
A határidőn túl érkező pályázatok érvénytelenek.
Pályázattal kapcsolatban felvilágosítást telefonon a (36-1) 327-4444 számon kaphatnak. A pályázat elbírálása legkésőbb a beérkezési határidőt követő 60 napon belül történik. A döntésről a pályázó a döntést követő legkésőbb 20 napon belül postai úton értesítést kap.
Forrás: www.nka.hu
További cikkek a rovatban
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A demokrácia ellenálló képességének kiadása pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
One day in Józsefváros art open call
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj
Deák Ferenc Ösztöndíj
Művészeti program pályázat
Kukába az élelmiszerpazarlással plakáttervező pályázat
Nyílászáró felújítási pályázat magánszemélyek részére – Budapest Erzsébetváros
Pályázat médiaművészeti projektfinanszírozásra
eidolon ösztöndíj – fotográfiai ösztöndíj
„Színpadra fel” – pályázat feltörekvő és hobbizenekarok számára