Megjelent az NKA Mozgókép Szakmai kollégium felhívása (1) filmterv fejlesztés (játékfilm-/tévéfilm-forgatókönyvírás), (2) Filmterv fejlesztés (Animációs film képes-forgatókönyv (story board) és figuratervek készítése), (3) Dokumentumfilmek befejezése, (4) Ismeretterjesztő filmek előkészítése, (5) Filmes rendezvények és nagyrendezvények szervezése és (6) Filmklubok támogatása pályázati témákban.
A kollégium nem kíván saját forrást és nevezési díjat előírni. A támogatás forrása a Magyar Köztársaság 2010. évi költségvetéséről szóló 2009. évi CXXX. törvény 1. sz. melléklete szerint: LXVII. Nemzeti Kulturális Alap fejezet.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás.
A Mozgókép Szakmai Kollégium pályázatot hirdet:
1. Filmterv fejlesztésre (játékfilm-/tévéfilm-forgatókönyvírás)
Altéma kódszáma: 1063
Pályázni lehet eredeti és adaptációs tervekkel, treatmenttel vagy máshol még nem pályáztatott első változatú forgatókönyvvel. (Treatment: elbeszélő jelenetsor, jelenetről jelenetre leírt történet, de a jelenetek még nem kidolgozottak, nincsenek párbeszédek. Hossza játékfilm esetén 20-25, tévéfilm esetén 8-15 oldal. Forgatókönyv első változat: végig írt forgatókönyv, melyben még lehetnek vázlatos, jelzésszerű részletek.)
Pályázhatnak:
- számlaképes magánszemélyek pénzügyi lebonyolítóval,
- jogi személyek, és jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok (a forgatókönyvíró engedélyének csatolásával!)
Elszámolható költségek:
- forgatókönyv-írói megbízási díj, honorárium
A pályázat kötelező tartalmi elemei:
- A treatment, illetve a forgatókönyv első változata (5 példányban, minden példányon jól olvashatóan feltüntetve a pályázó nevét és a mű címét.)
- a szinopszis: max. 2 oldal (5 példányban, minden példányon jól olvashatóan feltüntetve a forgatókönyv íróját és a mű címét.),
- a forgatókönyvíró/k/ rövid szakmai életrajza (5 példányban),
- szerzői jogok igazolása (csak adaptáció esetén).
(A szakmai önéletrajzot a szinopszist és a treatmentet és/vagy elsőváltozatú forgatókönyvet példányonként összetűzve kérjük beküldeni!)
Egy forgatókönyvíró csak egy témával pályázhat.
Rezsiköltség nem számolható el.
Megpályázható maximális összeg: 800 000 Ft.
A támogatás maximális mértéke: az elszámolható költségek 80%-a.
A megítélt támogatás 50%-ának utalása a szerződésben foglalt ütemezésnek megfelelő időpontban történik, a további támogatási összeg csak abban az esetben kerül utalásra, ha a pályázó /lebonyolító a támogatás első részletével maradéktalanul elszámolt és azt az Elszámoltatási Osztály elfogadta, valamint ha a Mozgókép Szakmai Kollégium a benyújtott forgatókönyvet a bírálat során megfelelő színvonalúnak találta és az utalást jóváhagyta.
A kidolgozott forgatókönyv beadási határideje: 2011. július 30.
A pályázati felhívás e) pontja alapján nyújtott támogatások jogalapja a mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény 12.§ (3) bekezdés a) pontja.
2. Filmterv fejlesztésére (Animációs film képes-forgatókönyv (story board) és figuratervek elkészítésére)
Altéma kódszáma: 1063
Pályázni lehet 5-10 perces, önálló animációs filmek, vagy filmsorozatok képes forgatókönyvének és figuraterveinek elkészítésére. Előnyt élveznek azok az alkotások, melyek magyar irodalmi alapötletre épülnek, gyermekeknek szólnak.
Pályázhatnak:
- számlaképes magánszemélyek pénzügyi lebonyolítóval,
- jogi személyek, és jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok (a forgatókönyvíró engedélyének csatolásával!)
Elszámolható költségek:
- forgatókönyv-írói megbízási díj, honorárium
A pályázat kötelező tartalmi elemei:
- a szinopszis (5 példányban, minden példányon jól olvashatóan feltüntetve a forgatókönyv íróját és a mű címét.),
- a vázlatos story board és a figuraterv, amiből következtetni lehet a film képi világára (5 példányban és digitális formában /jpg, pdf, doc/, minden példányon jól olvashatóan feltüntetve a forgatókönyv íróját és a mű címét.),
- a forgatókönyv-készítő szakmai önéletrajza,
- szerzői jogok igazolása (csak adaptáció esetén).
(A szinopszist, a story boardot , a figuratervet és a szakmai önéletrajzot példányonként összetűzve kérjük beküldeni!)
A megpályázható maximális összeg: 600 000 Ft
A támogatás maximális mértéke: az elszámolható költségek 80%-a.
Egy forgatókönyvíró csak egy témával pályázhat.
Rezsiköltség nem számolható el.
A megítélt támogatás 50%-ának utalása a szerződésben foglalt ütemezésnek megfelelő időpontban történik, a további támogatási összeg csak abban az esetben kerül utalásra, ha a pályázó/ lebonyolító a támogatás első részletével maradéktalanul elszámolt és azt az Elszámoltatási Osztály elfogadta, valamint ha a Mozgókép Szakmai Kollégium a benyújtott forgatókönyvet a bírálat során megfelelő színvonalúnak találta és az utalást jóváhagyta.
A kidolgozott forgatókönyv beadási határideje: 2011. július 30.
A pályázati felhívás e pontja alapján nyújtott támogatások jogalapja a mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény 12.§ (3) bekezdés a) pontja.
3. Dokumentumfilmek befejezésére
Altéma kódszáma: 1064
Pályázhatnak filmkészítők, minimum 50%-os elkészültségű dokumentumfilmekkel.
A pályázat kötelező tartalmi elemei:
- a film szinopszisa (5 példányban),
- a már leforgatott anyagból készült max. 25 perces demo anyag, vagy az abból készült válogatás DVD-, vagy Blu-ray-formátumban (5 példányban),
- a befejezési terv és annak részletes költségvetése (5 példányban),
- a film gyártási előzményeinek rövid összefoglalása,
- egy televíziós szándéknyilatkozat a film bemutatásáról,
- a mozgókép-szakmai hatóság (Kulturális Örökségvédelmi Hivatal Film- és Előadó-művészeti Iroda) által kiadott, a közvetlen állami támogatás igénybevételét lehetővé tevő határozat (a filmalkotás magyar részvételi arányok szerinti besorolására, illetve a kulturális tesztre irányuló eljárások) másolatát, ennek hiányában a mozgóképszakmai hatóság NKA-nak címzett igazolását arról, hogy a pályázó a fenti eljárások megindítását a mozgóképszakmai hatóságnál kezdeményezte,
- a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal Film- és Előadó-művészeti Iroda határozatának másolata a filmelőállító mozgóképszakmai szervezetek nyilvántartásába történő felvételéről,
- a filmes betétlap,
- a szerzői jogi jogosultaknak a megfilmesítéshez, valamint a filmalkotás terjesztéséhez való hozzájárulása, illetve az erről szóló szerződés,
- magyar részvételű koprodukciós filmalkotás esetén igazolás arról, hogy a magyar filmelőállító rendelkezik a filmalkotás első eredeti negatívjának vagy sokszorosításra alkalmas eredeti példányának tulajdonjogával, illetve jogosult arról bemutatásra alkalmas műpéldányt készíteni.
Elszámolható költségek:
- Forgatási költség (utazási költség, szállásköltség, fotózás költsége, kamerabérlet, rendező, operatõrök, hangmérnök, szerkesztő, technikus, tiszteletdíjára (járulékok nélkül), videó- és hangkazetták, fotó- és filmnyersanyag vásárlására, szállításra, laborköltségre),
- Utómunka költség (tiszteletdíj: vágó, vágóasszisztens; zene, hangkeverés, keverés, laborköltség).
A megpályázható maximális összeg: dokumentumfilmenként 3 millió forint.
A szakmai beszámoló elvárt tartalma: az elkészült dokumentumfilm 1 példánya DVD-, vagy Blu-ray- formátumban
Dokumentumfilmes pályázatot a produkciós vállalkozás – filmgyártó – adhat be a rendező ellenjegyzésével.
Ennél az altémánál (1064) egy filmgyártó cég összesen két pályázatot nyújthat be.
Reprezentációs költségekre támogatás nem igényelhető.
Rezsiköltség nem számolható el.
A mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény 15.§ (2) bekezdésének b) pontja alapján a támogatás kizárólag akkor folyósítható, ha a filmelőállító rendelkezik a filmalkotás – a támogatási igény összege nélkül számított – gyártási költségvetésének fedezetével.
Ehhez az altémához benyújtott pályázati adatlap, csak a témához rendelt betétlappal és a felhívásban meghatározott – a pályázathoz benyújtandó – mellékletekkel együtt érvényes!
A pályázati felhívás e pontja alapján nyújtott támogatások jogalapja a mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény 12.§ (3) bekezdés c) pontja.
4. Ismeretterjesztő filmek előkészítésére
Altéma kódszáma: 1070
Pályázni 30-55 perc hosszúságú filmek előkészítésére, szabad szerzői joggal rendelkező, korábban máshol még nem pályáztatott részletes, maximum 5 oldalas szinopszissal /témaleírás, vizuális koncepció/ lehet.
Pályázhatnak: A pályázatot a produkciós vállalkozás – filmgyártó – nyújthatja be a rendező ellenjegyzésével.
Elszámolható költségek:
- szakértői díj, archív anyag átírás, jogdíj,
- terepszemle költsége (utazás, szállás, fotózás),
- előforgatás költsége (kamera bérlet, operatőr, hangmérnök, technikus, tiszteletdíja, járulékok nélkül, videó- és hangkazetták, fotó- és filmnyersanyag vásárlása, szállítás)
- anyaggyűjtés.
A pályázat kötelező tartalmi elemei:
- a szinopszis, filmterv /témaleírás, vizuális koncepció/max. 5 oldalon (5 példányban, minden példányon jól olvashatóan feltüntetve a pályázó nevét és a mű címét)
- előkészítési terv (5 példányban, minden példányon jól olvashatóan feltüntetve a pályázó nevét és a mű címét),
- forgatókönyv író szakmai önéletrajza (5 példányban)
- előkészítési költségvetés (5 példányban, minden példányon jól olvashatóan feltüntetve a pályázó nevét és a mű címét)
Egy rendező a jelen pályázati eljárásban legfeljebb 2 (két) tudományos-ismeretterjesztő film tervének fejlesztésére pályázhat.
Reprezentációs költségekre támogatás nem igényelhető.
Rezsiköltség nem számolható el.
A támogatás maximális mértéke: az elszámolható költségek 80%-a.
A megpályázható maximális összeg: 300 ezer forint/ pályázat.
Az NKA Mozgókép Kollégiuma támogatni kívánja a társadalom számára nélkülözhetetlen tudományos ismereteket feldolgozó, kulturális értéket hordozó tudományos-ismeretterjesztő filmek terveinek fejlesztését, és egy következő pályázatban a támogatott tervek gyártását.
A szakmai beszámoló elvárt tartalma: részletes beszámoló a film előkészítésének állapotáról,
előforgatási költségek elszámolása esetén néhány perces bemutató DVD-n az előfelvétel anyagából, vagy előzetes hangfelvételből összeállított anyag leírva vagy rögzítve.
A pályázati felhívás e pontja alapján nyújtott támogatások jogalapja a mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény 12.§ (3) bekezdés b) pontja.
5. Filmes rendezvényekre és nagyrendezvényekre
Altéma kódszáma: 1007
- Támogatásban részesülhetnek a 2011. január 1.-2011. december 31-ig lebonyolításra kerülő – a filmművészeti értékek népszerűsítését és terjesztését szolgáló – országos, regionális, és határon túli magyar rendezvények (filmhét, fesztivál, szemle, bemutató stb.) szervezői.
- Részösszegű támogatásban részesülhetnek a 2011. január 1.-2012. december 31-ig lebonyolításra kerülő filmes nagyrendezvények,
- A 2012. évre tervezett – nem évenkénti gyakoriságú – nagyrendezvények előkészítésére pályázhatnak olyan, hagyományokkal és nemzetközi ismertséggel is rendelkező események, melyek teljes költségvetése meghaladja a 10 millió forintot.
Pályázhatnak: a fenti kritériumoknak megfelelő rendezvények szervezői.
Elbírálás szempontjai:
- a pályázati cél teljesítése,
- művészi és szakmai színvonala.
A pályázat elbírálása során előnyt élveznek:
- a többéves hagyományokkal bíró rendezvények,
- a kortárs hazai filmművészet alkotásait bemutató rendezvények,
- nemzeti filmhetek, nemzetiségi filmhetek
- azok a pályázók, akik jelentős külső vagy saját forrást tudnak biztosítani,
- a nagyszámú, jelentős filmművészeti értékek népszerűsítését és terjesztését szolgáló, megalapozott és kidolgozott koncepcióval bíró rendezvények.
Elszámolható költségek:
- meghívott művészek és a zsűri tiszteletdíj,
- (terem) bérleti díj,
- utazási költség,
- szállásköltség,
- kiadványok nyomdaköltsége,
- reklám- és propagandaköltség.
Pályázat kötelező tartalmi elemei:
- a pályázati cél megvalósításának részletes leírása,
- a projekt megvalósításának részletes költségvetése,
- nyilatkozat és dokumentáció a rendezvényre máshol elnyert állami támogatások összegéről,
- Annak a pályázónak, aki 2010-ben az NKA Mozgókép Szakmai Kollégiumától rendezvényre támogatást kapott, a pályázathoz csatolnia kell a támogatott rendezvény szakmai értékelését, különös tekintettel a résztvevők számára és a sajtóvisszhangjára.
A szakmai beszámolónak tartalmaznia kell: az esemény helyét, idejét, részletes programját, a rendezvény részletes leírását, fotódokumentációját, médiavisszhangját, látogatói és közreműködői létszámát.
Reprezentációs költségekre támogatás nem igényelhető.
Rezsiköltség nem számolható el.
A támogatás maximális mértéke: a teljes költségvetés 80%-a.
A tervezett keretösszeg összesen: 30 millió Ft.
A pályázati felhívás e pontja alapján nyújtott támogatások jogalapja a mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény 12.§ (3) bekezdés g) pontja.
6. Filmklubok támogatására
Altéma kódszáma: 1008
Támogatásban részesülhetnek a 2011. január 1.-2011. december 31. között lebonyolításra kerülő – a filmművészeti értékek megismertetését szolgáló, a filmről, mint saját nyelvvel rendelkező művészeti ágról történő gondolkodás és a filmet értő közönség kinevelése érdekében létrehozott – filmklubok szervezői, működtetői.
Pályázhatnak: a Filmklubok működtetői (csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal Film- és Előadó-művészeti Iroda által nyilvántartásba vett személy és szervezet.)
Elszámolható költségek:
- vetítőterem bérleti díj,
- megbízási díj, járulékok nélkül (előadók),
- reklám- és propagandaköltség,
- nyomdaköltség (műsorismertetők, kiadványok)
A pályázat kötelező tartalmi elemei:
- a filmirodai nyilvántartásba vételről szóló jogerős határozat másolata,
- a tevékenység részletes leírása, ideértve annak tervezett időbeni ütemezését,
Reprezentációs költségekre támogatás nem igényelhető.
Rezsiköltség nem számolható el.
Az elbírálás szempontjai:
A kollégium a pályázat elbírálása esetén megvizsgálja az adott tevékenység jelentőségét és várható filmszakmai hasznosulását, azok megfelelő indoklását, dokumentumokkal való alátámasztottságát. Előnyben részesíti azokat a pályázókat, akik az előző évekből a filmklub működtetésében megfelelő referenciával rendelkeznek, vagy a pályázati cél megvalósításához saját, illetve külső forrást is be tudnak vonni.
A támogatás maximális mértéke: a teljes költségvetés max. 80%-a.
A tervezett keretösszeg összesen: 5 millió Ft
A szakmai beszámoló elvárt tartalma: Részletes beszámoló a támogatott filmklubok megvalósult programjáról, előadóiról, látogatottságáról és a programhoz kapcsolódó kiadványok, reklámanyagok dokumentációja.
A pályázati felhívás e pontja alapján nyújtott támogatások jogalapja a mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény 12.§ (3) bekezdés d) pontja.
7. Gyermekfilmes szakkörök, fesztiválok támogatására
Altéma kódja: 1089
Támogatásban részesülhetnek a 2011. január 1.-2011. december 31. között, a 6-19 éves gyermekek számára indított filmszakkörök, ahol a gyerekek megtanulják a film nyelvén, képekben megfogalmazni érzéseiket, gondolataikat, és az őket körülvevő világot és a számukra szervezett gyermekfilm-fesztiválok, amelyekre a gyerekek által készített filmekkel lehet nevezni.
Pályázhatnak: a szakkörök és rendezvények szervezői.
Elbírálás szempontjai:
- a pályázati cél teljesítése,
- művészi és szakmai színvonala.
A pályázat elbírálása során előnyt élveznek:
- a többéves hagyományokkal bíró szakkörök, fesztiválok,
- versenyeken, fesztiválokon helyezést elért diákokat felkészítő szakkörök,
- azok a pályázók, akik jelentős külső vagy saját forrást tudnak biztosítani,
- megalapozott és kidolgozott koncepcióval bíró szakkörök, rendezvények.
Elszámolható költségek:
- meghívott előadó, szakkörvezető, zsűri tiszteletdíja,
- (terem)bérleti díj,
- utazási költség,
- szállásköltség,
- reklám- és propagandaköltség
Pályázat kötelező tartalmi elemei:
- a pályázati cél megvalósításának részletes leírása,
- a projekt megvalósításának részletes költségvetése,
- nyilatkozat és dokumentáció a rendezvényre máshol elnyert állami támogatások összegéről,
A szakmai beszámolónak tartalmaznia kell: az esemény helyét, idejét, részletes programját, a rendezvény részletes leírását, fotódokumentációját, médiavisszhangját, látogatói és közreműködői létszámát, 1 db DVD-n beküldött válogatást az elkészült, fesztivál esetén a díjnyertes filmekből.
Reprezentációs költségekre támogatás nem igényelhető.
Rezsiköltség nem számolható el.
A tervezett keretösszeg összesen: 3 millió Ft
A támogatás maximális mértéke: a teljes költségvetés 80%-a.
A pályázati felhívás e pontja alapján nyújtott támogatások jogalapja a mozgóképről szóló 2004. évi II. törvény 12.§ (3) bekezdés g) pontja.
A pályázatok 1 példányban
2011. január 10-ig beérkezően
nyújthatók be kizárólag postai úton az NKA Igazgatóságának levelezési címére.
(H – 1388 Budapest, Pf. 82).
A határidőn túl érkező pályázatok érvénytelenek.
Forrás: www.nka.hu
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához pályázat (ERFA) – KEHOP Plusz-4.1.7-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához (KA) – Budapest
Sérülékeny személyek számára komplex támogató szolgáltatások pályázat – MMIA Plusz-2.2.3-24
Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja! pályázat
Demján Sándor Tőkeprogram pályázat – kkv-k számára
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Demján Sándor „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
Társadalmi vállalkozások fejlesztésének támogatása
SozialMarie pályázat
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok