A Vidékfejlesztési Minisztérium pályázatot hirdet a tanyafejlesztési Program keretében az alföldi tanyák, valamint tanyás térségek megőrzése és fejlesztése érdekében villany nélküli tanyák lakóépületének alapvető villamosenergia-ellátását biztosító egyéni fejlesztések támogatására.
Pályázat kódja: TP-4-2013
A pályázat célja: A tanyán élő, alap infrastruktúrával nem rendelkező lakosok számára szociális alapú támogatás a tanyák lakóépületének alapvető villamosenergia-ellátását biztosító egyéni fejlesztésekhez. Cél azon tanyai lakosok támogatása, akik tanyája villamosenergia-ellátással nem rendelkezik.
A támogatás forrása
A támogatás forrása a VM fejezeti kezelésű 20/03/05/00 Tanyafejlesztési Program előirányzat 50 millió Ft-os indikatív keretösszege.
A pályázat benyújtására jogosultak köre
Az a tanyán élő lakos jogosult, aki a jelen pályázati kiírásban meghatározott tanyás települések valamelyikén
- lakóhelye szerint a pályázat benyújtását megelőző időponttól kezdve életvitelszerűen, tanyán él, (a lakcímkártya és a személyazonosító igazolvány másolatával kell bizonyítani, amelyet a pályázathoz mellékelni kell),
- a tanya a körzeti földhivatali nyilvántartás szerint saját vagy házastársa, vagy testvére, vagy valamely egyenes ági leszármazottja, vagy egyenes ági felmenője tulajdonában van (30 napnál nem régebbi hiteles tulajdoni lap – szemle vagy teljes másolatával – vagy azok eredeti példányával kell bizonyítani, amelyet a pályázathoz mellékelni kell), és
- az ingatlan-nyilvántartásban feltüntetett tanyai lakóépület villamosenergia-ellátással nem rendelkezik (nyilatkozni kell róla, amelyet a pályázathoz mellékelni kell).
A pályázat során tanyás településnek tekinthetők: Bács-Kiskun megye, Békés megye Csongrád megye, Hajdú-Bihar megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye összes települése, továbbá Pest megye Ceglédi, Dabasi, Gyáli, Monori, Nagykátai, Nagykőrösi, Ráckevei, Szigetszentmiklósi, illetve Vecsési járásának települései.
A megítélhető támogatás mértéke
- A megítélhető támogatás maximális összege projektenként legfeljebb 5 millió forint. A pályázónak az igényelt támogatást a pályázati adatlapon forintban kell meghatározni.
- A támogatás mértéke az összes jogosult (elszámolható) költség – a támogatási keret lekötésének mértékétől, vagy a pályázó által az előírtnál nagyobb arányú saját forrás vállalásától, vagy pedig a pályázatban el nem számolható költségelemek szerepeltetésétől függően – legfeljebb 100%-a.
- A pályázatok elbírálása során az igényeltnél alacsonyabb összegű támogatás is megítélhető. Az igényeltnél alacsonyabb összegű támogatás megítélése esetén – pályázati céltól függően – a pályázónak lehetősége van a pályázati tartalmat az igényelt és az odaítélt támogatás különbségének megfelelően csökkenteni.
A pályázat benyújtása, befogadása
A pályázatokat 2013. július 8-tól legkésőbb 2013. augusztus 7-ig lehet benyújtani.
Letölthető dokumentumok
A pályázati dokumentáció elérhetősége, pályázati felvilágosítás
A pályázati dokumentáció tartalmazza a pályázati felhívást, a pályázati adatlapot, a nyilatkozati lapot, a kitöltési segédletet.
A pályázatokkal kapcsolatban felvilágosítás az alábbi elérhetőségeken kérhető:
Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet
1223 Budapest, Park u. 2.
Tel.: 1/362-8100; Fax.: 1/362-8104
Dr. Hiller Márta
E-mail: mtpi@nakvi.hu