Az Alapítvány a Magyar Színházakért színművészek és rendezők számára írt ki pályázatot, minimum egy (1) hónapos, maximum négy (4) hónapos amely külföldi tanulmányutakra egy vagy több külhoni színháznál, társulatnál.
Az Alapítvány a Magyar Színházakért kiemelten fontosnak tartja, hogy a hazai színházi kultúra még jobban ismerje a nemzetközi tendenciákat, külföldi színházi műhelyek munkáit, szempontrendszereit, annak érdekében, hogy a honi színházi munkák során megfontolásra kerülhessenek a külföldön szerzett tapasztalatok.
A pályázat feltételei
Ki pályázhat? Olyan diplomával rendelkező magyar színművész vagy színházrendező, aki a pályázat beadásakor még nem érte el a negyvenöt (45) életévet.
Mire lehet pályázni? Külföldi tanulmányútra lehet pályázni minimum egy (1) hónapos, maximum négy (4) hónapos időtartamban egy vagy több külhoni színháznál, társulatnál.
A megpályázható összeg ötszázezer (500.000,-) forint pályázatonként. Az elnyert összeget olyan költségek fedezésére lehet fordítani, ami a tanulmányúttal szorosan és szervesen összefügg (például utazás, szállás, közlekedés). Az elnyert összeget az Alapítvány a Magyar Színházakért az utazás előtt biztosítja a nyertes pályázóknak.
A pályázat eredményhirdetését követő tizenkét (12) hónap alatt kell a külföldi tanulmányutat lebonyolítani.
Meddig kell benyújtani a pályázatot?
A pályázatokat 2020. február 29. 24:00-ig lehet érvényesen benyújtani az info@szinhazakert.hu e-mail címre. Az e-mailhez kell mellékelni ’pdf’ formátumban az összes IV. pontban rögzített dokumentumot.
Mit kell a pályázathoz benyújtani?
- Szakmai önéletrajz.
- Motivációs levél és nyilatkozat a pályázati feltételek elfogadásáról. Ezt a dokumentumot a pályázónak alá kell írnia.
- Konkrét terv, amely részletezi, hogy melyik országba, városba, színházhoz vagy társulathoz, mikor és mennyi időre, milyen céllal, milyen szakmai tervvel utazna el.
- Fogadó intézmény (színház vagy társulat) nyilatkozata angol nyelven arról, hogy a 3. pontban megjelölt feltételek mellett fogadják.
- Egy olyan támogató, konzulens, szakmai vezető nyilatkozata (angol vagy magyar nyelven), aki mindezt támogatja, opponálja, aki mindennek a megszervezéséhez, lebonyolításához segítséget nyújt.
Ki bírálja el a pályázatokat és mikor lesz az eredményhirdetés?
Az Alapítvány a Magyar Színházakért Kuratóriuma (Máté Gábor elnök és Kováts Adél, Cseke Péter, Horváth Csaba és Oberfrank Pál tagok) bírálják el a pályázatokat.
Alapítvány a Magyar Színházakért Kuratóriuma egy színművész és egy rendező pályázatát fogadhatja el nyertesnek.
Előnyben részesülnek azok a pályázók, akik még nem jártak külföldön a jelen pályázat tárgyának céljából, azaz nem dolgoztak, nem vettek részt tanulmányúton külföldi színházaknál, társulatoknál.
Minden pályázó 2020. március 31-éig kap értesítést e-mailen (arra a címre, amelyről a pályázatát beküldte) az Alapítvány a Magyar Színházakért Kuratóriumának döntéséről.
Az ünnepélyes eredményhirdetésre az Alapítvány a Magyar Színházakért Estjén kerül sor, amelynek időpontjáról és helyszínéről később adunk tájékoztatást.
További feltételek
A pályázat beadásával a pályázó úgy nyilatkozik, hogy a pályázati felhívást megismerte, annak feltételeit maradéktalanul elfogadta.
A pályázatokat magyar nyelven kell benyújtani (kivéve a fogadó intézmény nyilatkozatát és a támogató személy nyilatkozatát, amennyiben az nem magyar nyelven születik meg).
Az eredményhirdetést követően és elnyert összeg kifizetését megelőzően az Alapítvány a Magyar Színházakért szerződést köt a nyertes pályázóval.
A külföldi tanulmányút után egy (1) hónappal részletes beszámolót kell benyújtani az Alapítvány a Magyar Színházakért Kuratóriumának, bemutatva a tanulmányút lefolyását, a főbb eseményeket, tanulságokat, továbbá ebben a dokumentumban kell elszámolni az elnyert pályázati összeggel.
Amennyiben bármelyik nyertes pályázó nem teljesíti a pályázati felhívás bármely lényeges feltételét vagy az Alapítvány a Magyar Színházakért Kuratóriuma nem fogadja el a beszámolót, az elnyert összeg (az Alapítvány a Magyar Színházakért Kuratóriumának döntése függvényében teljes körűen vagy részletében) visszafizetendő.
Az Alapítvány a Magyar Színházakért a jelen pályázati felhívást bármikor indokolás nélkül visszavonhatja vagy módosíthatja. Továbbá az Alapítvány a Magyar Színházakért fenntartja a jogot, hogy a pályázati eljárást eredménytelennek vagy részben eredményesnek nyilvánítsa.
Minden pályázó maga viseli a pályázatának összeállításával és benyújtásával kapcsolatos költségeket.
További cikkek a rovatban
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához pályázat (ERFA) – KEHOP Plusz-4.1.7-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához (KA) – Budapest
Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja! pályázat
Demján Sándor Tőkeprogram pályázat – kkv-k számára
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Demján Sándor „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
FLEX középiskolai ösztöndíj pályázat
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A demokrácia ellenálló képességének kiadása pályázat