Az InfoPark Alapítvány és az ELTE pályázati felhívása hidat szeretne képezni az egyetem és a középiskolák között. Emellett hozzá kíván járulni a műszaki és természettudományi ismeretek élményszerű elsajátításához, és igyekszik felkelteni a jó képességű diákok érdeklődését az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) színvonalas természettudományos és műszaki képzése iránt.
E célok érdekében az InfoPark Alapítvány öt kategóriában hirdet pályázatot maximum 5 perces természettudományos kisfilm készítésére, amelyre az ELTE és BME tanszékeinek, intézeteinek, karainak oktatói által mentorált középiskolás diákok legfeljebb 3 fős csoportjai pályázhatnak, beleértve a magyar nyelvű képzésben résztvevő határon túli középiskolai tanulókat is.
Pályázati kategóriák:
1. Reális világ
Ebben a kategóriában érdekes jelenségek, kísérletek (esetleg újszerű vagy szokatlan) rácsodálkoztató bemutatását és/vagy rácsodálkoztató szakmai elemzését várják.
2. „Játékfilm”
Ebben a kategóriában érdekes asszociációt várnak el a pályaműtől. A helyesen bemutatott kísérletek, jelenségek magyarázat nélkül, aláfestésként csak megjelenítik, szimbolizálják a feldolgozott témát, eseményt.
3. Digitális (virtuális) világ
Ebben a kategóriában azoknak a számítógép által nyújtott lehetőségeknek, módszereknek a bemutatását várják, amelyek elősegítik a jelenségek, kísérletek, törvények szemléltetését, jobb megértését.
4. Animációk
Ebben a kategóriában az animációban rejlő lehetőségek bemutatását várják a jelenségek, kísérletek, törvények „fájdalommentes” befogadása és könnyebb megértése érdekében.
5. Használd a mobilod…
Ebben a kategóriában a mindennapi környezetben ellesett érdekes, szokatlan, meghökkentő jelenség megörökítését várják a hozzá tartozó magyarázattal együtt.
Az elbírálás során előnyben részesülnek azok a pályázók, akik a természettudományos tantárgyak (matematika, fizika, kémia, biológia, esetleg földrajz) kapcsolatát, egymásra épülését is megpróbálják megjeleníteni. A nyertes filmek kiválasztása szaktanári és filmes szakértők bevonásával történik. A legérdekesebb filmek készítői 2013. november 29. és december 1. között háromnapos szakmai, kulturális és szórakoztató programokkal fűszerezett rendezvényen vehetnek részt. A nyertesek tárgyjutalmát a TudásFeltöltés programot gondozó OTP Fáy Alapítvány ajánlotta fel. A szállásról és teljes ellátásról az InfoPark Alapítvány gondoskodik. A résztvevők a szakmai műhelybeszélgetések során belekóstolhatnak a filmkészítés rejtelmeibe.
Letölthető dokumentum
A filmet 2013. november 11-ig 1 példányban (CD vagy DVD lemezen) kell postán küldeni vagy személyesen az ELTE Pályázati és Innovációs Központban Jokán Anitának leadni (ELTE PIK, 1056 Budapest, Szerb u. 21–23. fszt. 17.).
További cikkek a rovatban
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
FLEX középiskolai ösztöndíj pályázat
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Kistelepülési üzletek támogatása – Munkáltatót terhelő közterhek megfizetéséhez nyújtott támogatás
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
One day in Józsefváros art open call
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj
Deák Ferenc Ösztöndíj
Nyári diákmunka pályázat
Művészeti program pályázat
Kukába az élelmiszerpazarlással plakáttervező pályázat
Nyílászáró felújítási pályázat magánszemélyek részére – Budapest Erzsébetváros
Pepita ösztöndíj egyetemi és főiskolai hallgatók
„Színpadra fel” – pályázat feltörekvő és hobbizenekarok számára