A Nemzeti Demokratikus Intézet (NDI) egy nonprofit, nem pártszervezet, amely a demokratikus intézmények világszerte történő támogatására és megerősítésére törekszik a polgárok részvétele, a kormány nyitottsága és elszámoltathatósága révén.
A „Roma közösségek aktiválása és változás generálása” az NDI új, 18 hónapos programja Magyarországon, Romániában és Szlovákiában, melynek célja a részvételi fejlesztési módszerek és készségek bevezetése a különböző roma közösségekben. Az NDI a kiválasztott roma közösségi aktivistákat felkészíti arra, hogy rajtuk keresztül hozzásegítsék a közösség tagjait az egyéni és kollektív identitás feltárására és annak kifejezésére az oktatás, a technológia ismeretek és a művészetek felhasználásával. A közösségek ezt követően felhasználják ezeket a készségeket, hogy mozgósítsák a közösség erőfeszítéseit és petíciókkal és más helyi kezdeményezésekkel vegyék rá a helyi önkormányzatokat a problémák megoldására irányuló tevékenységekben való részvételre, és a szélesebb körű változások elérésének érdekében, gyakoribb és tartósabb közösségi konzultációkat szerveznek, több romát helyeznek döntéshozatali pozíciókba, valamint a költségvetési forrásokról és annak átláthatóbb elosztásáról tájékoztatják a közösségeket. A program magában foglalja két célzott készségfejlesztő műhely megszervezését, folyamatos támogatást valamint regionális és határokon átnyúló részvételi lehetőségeket.
Pályázók
Az NDI olyan közösségeket keres, amelyek a romákkal kapcsolatos fenntartható aktivizmus és a részvételen alapuló megközelítések mellett szeretnék elkötelezni magukat; és ezen keresztül szeretnének részt venni művészeti, technikai vagy egyéb közösségi programok kidolgozásában. A program részeként a pályázóknak törekedniük kell arra, hogy támogassák a helyi roma közösségeket, hogy jobban képviseljék az egyenlő jogok megvalósulását a helyi szintű érdekképviselet során.
Az NDI olyan 1-3 fős csoportokat keres, akik már részt vettek a közösségükben életében, és látható hatással voltak a közösségeik életére, és arra törekszenek, hogy ezt a támogatást továbbfejlesszék e programon keresztül.
A pályázók: a roma közösségeket támogató 1-3 fős aktivista csoportja
Képzettségi követelmény: nincs
Pályázatuk részeként a pályázók kötelezettséget vállalnak arra, hogy részt vesznek két, többnapos workshopon, ahol megtanulják, hogyan működjenek együtt a részvételi közösségfejlesztési módszertanokkal, folyamatosan vegyenek részt helyi közösségeikben a helyi kezdeményezésekkel és az NDI-vel való együttműködésben, és osszák meg a tudást az általuk képviselt közösségekben.
Mit kínálunk:
● két többnapos workshopot a részvételen alapú közösségfejlesztési módszertanról, eszközöket és gyakorlati lehetőséget;
● kisösszegű közvetlen pénzügyi támogatást, amely fedezi a közösségi találkozók vagy események költségeit, vagy egyéb olyan tevékenységeket, amelyek segítik a program célját (pl. frissítők, terembérlés, stb.);
● határokon átnyúló cserék lehetőségeit a másik két ország résztvevőivel;
● az egyes országok aktivistáinak egy-egy kiválasztott csoportjának lehetőséget arra, hogy regionális vezetői konferencián vegyen részt a másik két országbeli társaikkal;
● folyamatos képzést / mentorálást a program teljes időtartama alatt;
● lehetőséget arra, hogy a részvételen alapuló közösségfejlesztési szakemberek nemzetközi hálózatához kapcsolódjanak, különösen a Romániában és Szlovákiában a hasonló közösségekkel dolgozó programok résztvevőivel.
Letölthető dokumentum
NDI_Pályázati felhívás_DRLprogram
Pályázatok beadásának határideje: 2017. december 10.
Pályázatok elbírálásának várható határideje: 2017. december 15.
További cikkek a rovatban
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
One day in Józsefváros art open call
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj
Deák Ferenc Ösztöndíj
Művészeti program pályázat
Kukába az élelmiszerpazarlással plakáttervező pályázat
Nyílászáró felújítási pályázat magánszemélyek részére – Budapest Erzsébetváros
Pályázat médiaművészeti projektfinanszírozásra
eidolon ösztöndíj – fotográfiai ösztöndíj
„Színpadra fel” – pályázat feltörekvő és hobbizenekarok számára
A Budapesti A Bethlen téri színház fogadótereinek megújítása és energetikai korszerűsítése – építészeti ötletpályázat
„Le a kalappal” – Pályázat utcazenész formációk számára
„A jövő zenészei” – pályázat fiatal zenészek bemutatkozására