A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. meghirdeti 2012. március 15-től a „Szülőföldön magyarul” pályázatot a nevelés, oktatási, valamint tankönyv és taneszköz támogatás, továbbá a felsőoktatásban tanulók hallgatói támogatás igénylésére a 2011/2012-es tanévre.
A pályázat célja: a szerbiai magyar nyelvű oktatás és nevelés támogatása.
A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás
Pályázók köre:
1. Nevelés, oktatási, valamint tankönyv és taneszköz támogatásban részesülhet:
- az a 2005. március 1-je és 2006. február 28-a között született gyermek, aki Szerbiában működő közoktatási intézményben magyar nyelvű kötelező iskolai előkészítő csoportba jár;
- az az általános és középiskolás tanuló, aki Szerbiában működő oktatási intézményben alap- vagy középfokú tanulmányait magyar nyelven folytatja, valamint az, aki magyar nyelvű anyanyelvápolásban részesül, mivel a lakóhelyéhez tartozó, napi bejárással elérhető oktatási intézményben nincs magyar nyelvű tagozat.
A támogatásra azok a pályázók jogosultak, akik 1993. szeptember 1-jén és az azt követő időszakban születtek. Azok a nappali tagozatos középiskolás tanulók, akik az 1993. szeptember 1-jét megelőző időszakban születtek, egyedi elbírálással részesülhetnek a támogatásban.
Anyanyelvápoló oktatásban résztvevők pályázatai egyedi elbírálásban részesülnek.
2. Hallgatói támogatásban részesülhet az a nappali tagozatos hallgató, aki Szerbiában működő felsőoktatási intézményben tanulmányait egészben vagy részben magyar nyelven folytatja.
Pályázatból kizárandók köre:
- aki nem tesz eleget a pályázati felhívás feltételeinek,
- aki alap-vagy középfokú oktatási intézménybe jár és a 2011/2012. tanév első félévében több mint 50 igazolatlan órát halmozott fel,
- az egyéb magyar nyelvű oktatásban részesülő tanuló, aki a 2011/2012. tanév első félévében a hivatalosan előírt magyar órák több mint 10%-ról igazolatlanul hiányzott,
- aki pályázatát (adatlap + mellékletek) a megadott határidőn túl, illetve hiányosan nyújtja be, és a felszólításban szereplő határidőn belül sem pótolja a hiányosságokat.
A fenti feltételek bármelyikének fennállásának esetén a pályázat érvénytelennek minősül.
Pályázható támogatás összege és jogcíme:
A. NEVELÉS, OKTATÁSI TÁMOGATÁS – Gyermekenként 20.000 Ft-nak megfelelő dinár összegű nevelés, oktatási támogatásban részesülhet a saját háztartásában kiskorú gyermeket/gyermekeket nevelő szülő/nevelő minden olyan gyermeke után, aki 2005. március 1-je és 2006. február 28-a között született, és Szerbiában működő közoktatási intézményben magyar nyelvű kötelező iskolai előkészítő csoportba jár, és minden olyan kiskorú után, aki alap- vagy középfokú oktatási intézménybe jár és magyar nyelven tanul.
B. TANKÖNYV- ÉS TANESZKÖZ TÁMOGATÁS – Gyermekenként 2.400 Ft-nak megfelelő dinár összegű tankönyv- és taneszköz támogatásban részesülhet a saját háztartásában kiskorú gyermeket/gyermekeket nevelő szülő/nevelő, minden olyan gyermeke után, aki 2005. március 1-je és 2006. február 28-a között született és Szerbiában működő közoktatási intézményben magyar nyelvű kötelező iskolai előkészítő csoportba jár, és minden olyan kiskorú után, aki alap- vagy középfokú oktatási intézménybe jár és magyar nyelven tanul. A támogatás célja: a tanszerellátottság javítása, ezért az elnyert összeg kizárólag erre a célra fordítható!
C. HALLGATÓI TÁMOGATÁS – Hallgatónként 2.800 Ft-nak megfelelő dinár összegű hallgatói támogatásban részesülhet az a nappali tagozatos hallgató, aki Szerbiában működő felsőoktatási intézményben tanulmányait egészben vagy részben magyar nyelven, nappali tagozaton folytatja.
Az A. és B. pontok alatt megjelölt támogatások együtt pályázhatók (egy pályázati csomagban).
A C. pont alatt megjelölt támogatási forma különálló pályázati csomagot alkot.
A támogatás (A. és B., illetve C.) a 2011/2012. tanévben egy alkalommal igényelhető. A fentiek szerinti jogosultságok igazolása, valamint az alábbi pályázati feltételek teljesítése esetén az A. és B. pontokban megjelölt támogatás egyidejűleg is elnyerhető.
Pályázati határidő:
Jelen pályázati felhívás alapján a 2011/2012-es tanévben igényelhető támogatásokra jelen pályázati felhívás megjelenésének napjától 2012. március 15-től április 30-ig terjedő időszakban folyamatosan lehet pályázni. A 2012. április 30-a utáni postai bélyegzővel beérkező pályázatok érvénytelenek.
Pályázás módja:
A pályázatokat kizárólag a Pályázati Iroda által kidolgozott adatlapon lehet benyújtani.
A. és B. pontokban megjelölt támogatásokra vonatkozó pályázati feltételek (a pályázati adatlapon és kitöltési útmutatón részletezve):
- megfelelően kitöltött pályázati adatlap
- kötelezően csatolandó mellékletek:
a) a pályázó szülő vagy nevelő szülő személyazonossági igazolványának fénymásolata;
b) a gyermek(ek) születési anyakönyvi kivonatának vagy személyazonossági igazolványának fénymásolata;
c) a gyermek iskolai előkészítő-, vagy iskolalátogatási igazolásának eredeti példánya, amely tartalmazza az adott osztály/tagozat/csoport tannyelvének megjelölését és az igazolatlan órák számát.
C. pontban megjelölt támogatásra vonatkozó pályázati feltételek (a pályázati adatlapon és kitöltési útmutatón részletezve):
- megfelelően kitöltött pályázati adatlap
- kötelezően csatolandó mellékletek:
a) a pályázó hallgató személyazonossági igazolványának fénymásolata
b) a hallgató egészben vagy részben magyar nyelven történő felsőfokú oktatásban való részvételét igazoló irat eredeti példánya.
Amennyiben a pályázat vagy a kötelezően csatolandó bármelyik melléklet hiánypótlásra szorul, akkor a Pályázó köteles az írásbeli értesítő kézhezvételétől számított 15 napon belül a kért adatokat vagy mellékleteket pótolni, ellenkező esetben a pályázat érvénytelennek minősül. Hiánypótlásra csak egyszer van lehetőség.
A lebonyolító szervezetek elérhetőségei:
SZABADKAI INFORMÁCIÓS IRODA
08:00 – 16:00
24000 Szabadka, Ptujska 1. (Ptuji utca 1.)
Tel.: 024 / 552 – 976
ZOMBORI INFORMÁCIÓS IRODA
07:00 – 15:00
25000 Zombor, Venac Petra Bojovica 13
Tel.: 025 / 442 – 910
ZENTAI INFORMÁCIÓS IRODA
07:00 – 15:00
24400 Zenta, Táncsics Mihály utca 2
Tel.: 024 / 811 – 727
NAGYBECSKEREKI INFORMÁCIÓS IRODA
07:00 – 15:00
23000 Nagybecskerek, Petefijeva 1
Tel.: 023 / 510 – 251
ÚJVIDÉKI INFORMÁCIÓS IRODA
07:00 – 15:00
21000 Újvidék, Svetozara Miletica 4
Tel.: 021 / 420 – 107
TEMERINI INFORMÁCIÓS IRODA
07:00 – 15:00
21235 Temerin, Novosadska 344
Tel.: 021 / 842 – 373
A pályázat benyújtásának módja:
1. személyesen a CMH irodákban
2. postai úton ajánlott levél formájában
Letölthető dokumentumok
Pályázati adatlap beszerzése: A formanyomtatványok az előző pontban feltüntetett irodák bármelyikében, illetve a www.cmh.org.rs honlapról tölthetők le.
Pályázat elbírálása, eljárási rend: A beérkezett pályázatokról a CMH ellenőrzés és feldolgozás után javaslatot tesz a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-nek, aki döntési javaslatát a Bethlen Gábor Alapról szóló 2010. évi CLXXXII. törvény alapján a Bizottság elé terjeszti.
Az elnyert támogatás folyósítása banki átutalással történik, az átutalás napján érvényes árfolyam szerint.
Azon pályázók, akik a 2011. évi pályázati időszakban nyitottak folyószámlát az OTP banknál, pozitív elbírálás esetén a 2012. évi pályázati időszakban is erre kapják a támogatást.
A 2012. évben először pályázóknak a pozitív elbírálásról szóló értesítés kézhezvételét követően szükséges lesz folyószámla nyitása az OTP banknál. Ennek menetéről szintén értesítést kapnak.
A támogatás utalásáról a CMH intézkedik.
További tájékoztatást kaphatnak a fentiekben feltüntetett CMH irodákban valamint Szerbiában megjelenő magyar nyelven írott és nyomtatott sajtóban és elektronikus médiában.
Adatvédelmi hozzájárulás: A pályázat beadásával a pályázó vállalja a támogatás tényének nyilvánosságra hozatalát, valamint az igénylőlapon szereplő személyes adatoknak az igénylés elbírálásával kapcsolatos kezelését a vonatkozó hatályos adatvédelmi jogszabályok szerint.
Forrás: http://www.bgazrt.hu/
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához pályázat (ERFA) – KEHOP Plusz-4.1.7-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához (KA) – Budapest
Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja! pályázat
Demján Sándor Tőkeprogram pályázat – kkv-k számára
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Demján Sándor „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
Társadalmi vállalkozások fejlesztésének támogatása
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
FLEX középiskolai ösztöndíj pályázat
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat