A HM Közgazdasági és Pénzügyi Ügynökség Tudományos Tanácsa pályázatot hirdet az alábbi témákban:
1. A pénzügyi- számviteli szaktevékenység jövőbeli megszervezése és végrehajtása a Nemzeti Katonai Stratégia tükrében, különös tekintettel a védelmi gazdálkodási rendszer működtetésének új kihívásaira:
– a téma alapvetően arra keresi a választ, hogy a jelentősen megváltozott nemzetgazdasági környezet, és az államháztartás átalakítási kényszere, milyen elvi lehetőségeket biztosít a védelmi gazdálkodás pénzügyi- számviteli biztosítási rendszerének fejlesztésére.
– a kutatásnak ki kell térnie a jelenlegi makrogazdasági környezet és az államháztartás lényegi összefüggéseire, illetve ezzel összefüggésben a védelmi gazdálkodást támogató pénzügyi- számviteli rendszer esetleges továbbfejlesztési lehetőségeire, a gyorsan változó környezeti hatásokat jól kezelő, arra mindinkább rugalmasan reagáló szakmai és szervezeti követelményrendszerre.
2. A védelmi gazdálkodás új környezeti kihívásai, avagy a hatékony költségfelhasználás megvalósításának módszertani lehetőségei:
– hatékonysággal való foglalkozás nem újkeletű, ugyanakkor a társadalmi- gazdasági fejlődés időről-időre előtérbe helyezi és különböző hangsúlyokkal fogalmazza meg, mint követelményt.
– a gazdaságban tapasztalt, jelenünket meghatározó és az elkövetkező 4-5 év erőforrás és költség védelmi gazdálkodási célú felhasználását súlyosan befolyásoló konvergencia és világgazdasági hatások enyhítésének lehetséges hatékonyság alapú megvalósítása időszerű kérdés.
– a döntések optimalizálása, a hatékonyság elemzése a katonai gazdálkodásban, a katonai gazdasági döntések megalapozásának korszerű módszerei és problémái feltárása jelen korunkra szükségszerűvé vált.
A téma feldolgozása során szükséges:
– áttekinteni a vezető elméleti megközelítéseket a témát érintően, így a haszonlehetőség, a határhaszon – határköltség és ár, valamint a fogyasztói és termelői többlet logikákat, figyelemmel érvényesülésükre a védelmi gazdálkodásban.
– elemezni a hatékonyság meglétét, érvényesülését, többoldalúan bizonyítani, bemutatni a védelmi gazdálkodás érintettségét.
– olyan módszertani útmutató kialakítása, amely kellő tudományos megalapozottsággal, a védelmi gazdálkodás gyakorlati kérdéseire is választ adva, megfelelően általános és konkrét leírását biztosítja a hatékony erőforrás és költség felhasználás megvalósulásának.
3. Új irányok a védelmi gazdálkodás pénzügyi- gazdasági belső ellenőrzésének rendszerében, a korszerű és hatékony módszertani lehetőségek feltárása és megvalósítási javaslata, az államháztartási követelmények figyelembevételével:
A téma tartalmának meghatározásakor a gazdálkodásban alkalmazott informatikai lehetőségek és a hagyományosnak tekinthető belsőellenőrzési módszerek vizsgálata hangsúlyos, amely megalapozhat egy nem vezetői szintű, de munkafolyamatba épített, kellőképpen automatizált, egységes belsőellenőrzési rendszert (AEBR).
A pályázat kiírásának célja: A Magyar Honvédség Pénzügyi és Számviteli Szervezetének működési tapasztalatainak széleskörű feltárása, a katonai közgazdasági és pénzügyi tevékenység elemzése és a továbbfejlesztés lehetőségeinek bemutatása, azok tudományos igényű megfogalmazása, összegezése. Mindezek alapján a működés feltételeinek további javítása érdekében vélemények, javaslatok kialakítása, megfogalmazása a védelmi gazdálkodás szintjei, közgazdasági és pénzügyi tartalmú feladatai magas színvonalú végrehajtása. Az új gazdasági- környezeti kihívásainak, valamint az államháztartási rendszer követelményeinek való hatékony és eredményes megfelelés.
Pályázati feltételek: Pályázni kizárólag a fenti témákból írt olyan tanulmánnyal lehet, amely mű a szerző eredeti munkája, amivel más pályázaton nem indult és a munka eddig még semmilyen formában nem jelent meg. A tanulmány átfogóan irányulhat a védelmi gazdálkodás közgazdasági és pénzügyi területe egészére vagy funkcionális területeire, illetve azokon belül egy-egy szakmai probléma elméleti kutatásokon, gyakorlati tapasztalatokon alapuló feldolgozására.
A pályamű terjedelme: Az elkészítésre kerülő pályamű terjedelme maximum 100 ezer, minimum 40 ezer karakter lehet (szóközzel), ami a maximum esetében kb. 40-50, a minimum esetében pedig 20 gépelt A/4-es oldal lehet ábrákkal, vázlatokkal együtt. A műveket kettő gépelt és egy elektronikus formában kell elkészíteni.
A pályamű szövegének formai követelményei:
Betűtípus; Times New Roman;
Betűstílus; Normál;
Betűméret; 14;
Sorközök távolsága; 1,5.
A pályázatok benyújtásának módja: A pályázók a pályaműveket jeligével ellátva, zárt A/4-es borítékban – a borítékon belül külön lezárt kis boríték tartalmazza a szerző nevét, címét, elérhetőségét (telefon, e-mail, egyéb) – a következő címre küldjék, illetve juttassák el:
Honvédelmi Minisztérium Közgazdasági és Pénzügyi Ügynökség
Tudományos Tanács
1135 Budapest, Lehel utca 35-37
Budapest, 1885. Pf. 25
A pályaművek beérkezésének határideje: 2009. szeptember 01.
A pályaművek értékelésének szempontjai:
a téma feldolgozási színvonala;
a választott téma időszerűsége, fontossága;
a dolgozat szerkesztése, stílusa;
az eredmények, ajánlások/javaslatok megfogalmazása;
alkalmazhatóság az MH gazdálkodási rendszerére;
a téma irodalmában való jártasság, az irodalom felhasználása.
A benyújtott pályaműveket két egymástól független szakértő bírálja el alapvetően a fenti szempontok figyelembe vételével kialakított pontszámok alapján.
Díjazás: A pályázatot kiíró szervezet tagjaiból felkérésre kerülő szakmai bizottság első, második, harmadik díj, valamint különdíj(ak) odaítélésére tesz javaslatot a HM KPÜ vezérigazgató részére.
A díjak átadása: A díjak átadására a 2009. évi KPÜ Katonai Pénzügy Napja ünnepségsorozat keretében kerül sor. A díjazott és az arra érdemes nem díjazott pályázatok publikálásra kerülnek a Költségvetés Pénzügy Számvitel című ISSN 1789-3062 szakmai kiadványban.
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja! pályázat
Demján Sándor Tőkeprogram pályázat – kkv-k számára
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Demján Sándor „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Kistelepülési üzletek támogatása – Munkáltatót terhelő közterhek megfizetéséhez nyújtott támogatás
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
One day in Józsefváros art open call
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj
Deák Ferenc Ösztöndíj