A konstrukció célja a hulladék anyagában történõ és energetikai hasznosításának elősegítése, a hulladékból származó másodnyersanyagoknak és termékeknek egyre nagyobb mértékű piaci megjelenítése, valamint nyers- és alapanyagként történő felhasználása, továbbá a hulladékégetéskor felszabaduló energia költséghatékony kinyerése és hasznosítása.
Támogatás formája: vissza nem térítendő
Forrás összege: 6 000 000 000 .- HUF
Beadás kezdete: 2010.03.01.
Beadási határidő: 2010.04.30.
Letölthető Pályázati dokumentáció
Csatolt dokumentumok letöltése egyben
Támogatás célja: A konstrukció célja a hulladék anyagában történő és energetikai hasznosításának elősegítése, a hulladékból származó másodnyersanyagoknak és termékeknek egyre nagyobb mértékű piaci megjelenítése, valamint nyers- és alapanyagként történő felhasználása, továbbá a hulladékégetéskor felszabaduló energia költséghatékony kinyerése és hasznosítása. A cél elérésének módja: a vállalkozások hulladék hasznosításra irányuló meglévő és új tevékenységeinek támogatása, a hulladékok jegyzékéről szóló 16/2001. (VII. 18.) KöM rendelet 01 és 03-20 főcsoportjaiba tartozó és elkülönítetten gyűjtött hulladék fajták anyagában történő hasznosításának elősegítése, beleértve a hulladékból készült piacképes termékek előállításának, piacra jutásának támogatását is, valamint a hulladék energiatartalmának kinyerésére és hasznosítására irányuló fejlesztések megvalósítása.
Kedvezményezettek köre: Jelen pályázati konstrukcióra pályázhatnak: kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok (kivéve nonprofit gazdasági társaságok), szövetkezetek, SZJA hatálya alá tartozó egyéni vállalkozók.
Támogatási feltételek/A támogatható tevékenységek köre: A Támogatható tevékenységek a hulladékok jegyzékérõl szóló 16/2001. (VII. 18.) KöM rendeletben a 01 és 03-20 fõcsoportokhoz tartozó EWC kódszámmal megjelölt hulladék fajták hasznosításának alábbi területeihez (a hulladékgazdálkodásról szóló 2000. évi XLIII. törvény (Hgt.) alapján) kapcsolódhatnak:
- A hulladék fűtőanyagként történő felhasználása vagy más módon energia előállítása (R1) hulladékhasznosítást szolgáló művelet estén: a más támogatási forrásokból nem támogatott olyan helyi vagy kistérségi létesítmények kialakítása, illetve technológiai korszerűsítése, melyek működésükhöz anyagukban gazdaságosan nem hasznosítható hulladék fajtákat használnak fel.
- A hulladék fajtáknak az R2-R11 hasznosítást szolgáló műveletek alkalmazásával megvalósuló hasznosítása, ami olyan nyers- és alapanyag, valamint termék létrejöttét eredményezik, amely piacképes és eladható.
- Az R12 hulladék-előkezelési művelet: átalakítás az R1-R11 műveletek valamelyikének elvégzése érdekében, melynek eredményeként olyan kevésbé veszélyes és/vagy kisebb mennyiségű (térfogatú, tömegű) és/vagy a továbbiakban könnyebben kezelhető hulladékáram(ok) képződnek, melyek a hulladék hasznosítását, másodlagos nyersanyagforrásként történő felhasználását elősegítik.
- Az R2-R12 hasznosítást szolgáló műveletekből származó másodnyersanyagok, alapanyagok és termékek piaci megjelenítése. 5. A D10 ártalmatlanítást szolgáló műveleteteket végző létesítményekben az energia kinyerése, beleértve a kinyert energia hasznosítását is (a technológiák BAT-nak megfelelő korszerűsítése, illetve kialakítása). A kinyert energia hasznosítása esetén a megtermelt hőenergia elektromos energia előállítására, valamint saját és egyéb hulladékhasznosításra történő felhasználására irányuló technológiái támogathatóak.
Támogatás mértéke (%): 50; 30% a nagyvállalatok esetében
Támogatás minimum összege: 25 000 000.- HUF
Támogatás maximum összege: 1 000 000 000.- HUF
Támogatható projektek száma: 20 – 40
Bővebb információ:
Kiíró szervezet: Neve: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Címe: 1077 Budapest, Wesselényi u. 20-22.
Tel.: (40) 638-638 (1) 474-9180
Fax.: (1) 474-9191
Honlap: www.nfu.hu
E-mail: nfu@nfu.gov.hu
Közreműködő szervezet: Neve: Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt
Címe: 1139 Budapest, Váci út 81-83.
Tel.: 40/200-617
Fax.: 1/4658-503
Honlap: www.magzrt.hu
E-mail: info@magzrt.hu
Forrás: NFÜ
További cikkek a rovatban
Lakótelepi zöldfelület-gondozási pályázat a Fővárosban
„Hátizsákban az erdő” pályázat óvodáknak
Tárolóval kiegészített lakossági háztartási méretű kiserőművek telepítésének támogatása pályázat (Napenergia Plusz Program)
Alkotói támogatás tudományos ismeretterjesztés és környezetkultúra területen, igényes művek szerzői számára
Pályázat ismeretterjesztő és környezetkultúra rendezvények megvalósítására
Lakossági azbesztmentesítés pályázat
Interreg VI-A IPA Magyarország-Szerbia Program I. pályázat
HUSK-2302 pályázat a természeti erőforrások védelmére, a helyi örökség megőrzésére és közös kockázatviselésre
A Föld bajnokai pályázat
Ösztöndíj művészek, civil társadalmi szereplők, tudósok, újságírók, valamint emberi jogi és környezetvédelmi aktivisták számára
Start ösztöndíj pályázat
Pályázat klímaügyi információterjesztés és intézkedések fejlesztésére
Védett: Európai Bauhaus-díj nem csak építészeknek
Környezetvédelemmel foglalkozó diplomások számára hirdetett ösztöndíj Németországban
Pályázat elektromos rásegítésű teherszállító kerékpárok, e-cargo biciklik beszerzésére
Pályázat új óvoda- és iskolakertek létrehozására és felkészítésük pedagógiai célú hasznosításra
Sensing the City – pályázat köztéri művészeti intervenciók megvalósítására
Pályázat a fenntartható fejlődéshez hozzájáruló terméket vagy szolgáltatást előállító hazai vállalkozások piacra jutását előmozdító tevékenységek finanszírozására
Közterületi Installációs pályázat
Vodafone Digitális Díj 2021
Pályázat társasházak, lakásszövetkezeti lakóépületek belső udvarainak zöldfelület fejlesztésére
Hasznosítsuk újra, használjuk többször! fotópályázat
Hármashatár-hegyi ötletpályázat
Meghatározatlan ideig szüneteltetik a Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú Hitelprogramot