A „Parlagfűmentes Magyarországért” Tárcaközi Bizottság (TB) és a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) a 2009. évi országos parlagfű mentesítési program keretében pályázati felhívást tesz közzé. Jelen pályázati felhívással lehetőséget kívánunk nyújtani a civil szervezeteknek ahhoz, hogy a parlagfű mentesítés keretében a fertőzött területek felderítésében, a mentesítés ellenőrzésben, valamint az ismeretterjesztésben, a lakosság tájékoztatásában eredményesebbek lehessenek.
1.) A pályázat célja:
Az allergia a negyedik legfontosabb nem-fertőző betegséggé vált világszerte. Az érintettek aránya az iparosodott fogyasztói társadalomban eléri a 30%-ot. Hazánkban közel 2,5 millió ember szenved allergiás megbetegedésben. A legtöbb tünetet kiváltó hazai allergének közül első helyen a parlagfű áll.
Az allergiás megbetegedésben szenvedő lakosok tüneteinek és az újabb megbetegedések, valamint a levegőben nagy tömegben előforduló és a gondozatlan környezetből származó allergiát okozó pollenek számának csökkentése társadalmi szintű összefogást igénylő feladat és érdek.
Jelen pályázati felhívással lehetőséget kívánunk nyújtani a civil szervezeteknek ahhoz, hogy a parlagfű mentesítés keretében a fertőzött területek felderítésében, a mentesítés ellenőrzésben, valamint az ismeretterjesztésben, a lakosság tájékoztatásában eredményesebbek lehessenek.
2.) A kitűzött cél megvalósítására a támogatás az alábbi célokra igényelhető:
- Felderítés
- Ellenőrzés
- Ismeretterjesztés, tájékoztatás (elsősorban a parlagfű-mentesítés módjairól és az allergiás megbetegedések megelőzésének lehetőségeiről)
- Parlagfű mentesítés
3.) Pályázat támogatásának feltétele:
- Együttműködési megállapodás legalább egy települési önkormányzattal a parlagfű mentesítési munkában. A megállapodás pontosan meghatározza a civil szervezet tevékenységét éppúgy, mint az önkormányzat hatósági tevékenységén túli szerepvállalását, illetve az együttműködés eredményességének kritériumait.
- Az államháztartás bármely alrendszerével szemben a pályázónak nincs 30 napot meghaladó, lejárt és ki nem egyenlített köztartozása és ezt igazolásokkal bizonyítja a szerződés aláírásakor.
- A pályázó minden lejárt határidejű pályázatával elszámolt az államháztartás minden alrendszere felé
4.) A támogatás jellege és mértéke:
A támogatás jellege: vissza nem térítendő támogatás.
A támogatás mértéke: a sikeres pályázók 50-500 ezer forint összegű támogatásban részesülhetnek.
A támogatási összeget, a szerződéskötést követő 30 napon belül az FVM utalja át a nyertes pályázók számlájára. A sikeres pályázóknak az elnyert összeg felhasználásáról 2009. október 15-ig kell pénzügyi és szakmai beszámolót benyújtaniuk az FVM részére.
A nyertes pályázók kötelesek az elnyert összegből megvalósított felderítési, ellenőrzési, ismeretterjesztési, illetve mentesítő tevékenységeket és azok eredményeit 2009. október 01-ig dokumentálni, és ezt a szakmai és pénzügyi beszámoló részeként az FVM rendelkezésére bocsátani.
5.) A rendelkezésre álló összeg mértéke és forrása:
A pályázat támogatására rendelkezésre álló keretösszeg 17 000 000 Ft, melynek forrása: XII. Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium fejezet, 10. cím, 2. alcím, 10. jogcímcsoport, 2 jogcím „Parlagfűmentes Magyarországért” Tárcaközi Bizottság által elfogadott programok végrehajtásának támogatása” elnevezésű fejezeti kezelésű előirányzat 2009. évi kerete.
6.) Az elbírálás szempontjai:
Előnyt jelent az önerő biztosítása, de ez nem feltétele a pályázatnak.
7.) A pályázat összeállítása:
- Pályázati adatlap
- Pályamű: a pályázó által teljesíteni kívánt feladat leírása, feladat teljesítési módjának-módszerének leírása, az alkalmazni kívánt módszer választásának indoklása, az elérni kívánt cél megfogalmazása, pontos terv a kivitelezésre, terv az emberi erőforrás biztosítására.
- Nyilatkozat
- Aláírási címpéldány
- Együttműködési megállapodás
Pályázati díj nincs!
8.) A pályázat benyújtása és határideje: 2009. május 20.
A pályázatokat a felsorolt mellékletekkel együtt, egy eredeti és két másolati példányban kell benyújtani, (a három példányt egy borítékban kizárólag postai úton, ajánlott küldeményként) a következő címre: „CIVIL PÁLYÁZAT” 2115. Vácszentlászló Pf.: 15.
A pályázati dokumentáció a www.parlagfu.hu; www.fvm.hu honlapról tölthető le.
Kérjük, hogy a pályázatot a mellékletekkel együtt folyamatos oldalszámozással lássák el, és igazodjanak a „Pályázat összeállítása” című fejezet sorrendjéhez.
Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy az aláírás vagy a pecsét hiánya, valamint bármelyik nyilatkozat, melléklet hiánya, formai hibának számít. A formai hibák pótlására nincs lehetőség, a formai hibás pályázatok érdemi elbírálásra nem kerülnek.
A postai feladás dátuma legkésőbb a beadási határidő napja lehet. A határidő után postára adott pályázatok nem kerülnek elbírására.
Pályázatot nem áll módunkban visszaküldeni.
9.) A támogatás odaítélése:
A benyújtott pályázatokat a „Parlagfűmentes Magyarországért” Tárcaközi Bizottság és az FVM által felkért bírálóbizottság értékeli. A támogatási igényt a benyújtási határidőtől számított legfeljebb 30 napon belül bírálják el és a döntésről a nyertes pályázókat a döntést követően 15 napon belül írásban tájékoztatja és egyidejűleg a szerződéstervezetet megküldi a Regionális Közigazgatási Hivatal. A nyertes pályázók listája a www.parlagfu.hu honlapon, valamint a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium honlapján (www.fvm.hu) is megjelenik. A támogatásban nem részesülő pályázók külön értesítést nem kapnak.
A nyertes pályázókat a szerződéskötésről a pályázat elbírálásának eredményével egy időben tájékoztatjuk.
Eredményhirdetés: 2009. június 20.
További cikkek a rovatban
LMBTQI pályázat civil szervezetek és informális csoportok számára
RRF-MMSZA-1.0.0.3-23 – Közösségi Tanulóház modellprogram pályázat
Mintaiskola modellprogram pályázat
Pályázat sítanpályák építésére
Pályázat bringaparkok kialakítására, felújítására
SozialMarie Pályázat
Pályázat közösségfejlesztő, infrastrukturális és környezetvédelmi, valamint a helyi lakosság egészségtudatosságát célzó, közösségfejlesztő ötletek megvalósítására
Kárpátok Civil Innovációs Díj
Pályázat civil szervezetek tagjai számára tanulmányutak támogatására
Pályázat helyi vagy országos közügyekkel, társadalmi problémákra irányuló kezdeményezések támogatására
Pályázat görparkok kialakítására
Rezidenciaprogramok támogatása fogadó szervezetek számára
Pályázat modellprogramok támogatására (ROMA-PROGRAM-23)
Pályázat régiós hálózatosodás kialakítására (ROMA-HÁLÓZAT-23)
Új európai kulturális terek – ötletpályázat
Országos Futópálya-építési Program pályázat
STAFÉTA pályázat a tehetséggondozás és a független előadó-művészet támogatása érdekében
Élmény- és Szabadidősport Program pályázat
Pályázat szociális gazdaságban tevékenykedő kkv-k fejlődésének ösztönzésére
Civil szervezetek működésének biztosítására vagy szakmai programjának megvalósítására és működésének biztosítására
Pályázat a militarizmus és a háború elleni feminista aktivizmus támogatására
Culture Moves Europe / Egyéni mobilitási program pályázat 2024
Aktív turizmus fejlesztése TOP_Plusz-6.1.4-23 pályázat
MRG “MARIO” program pályázat kisebbségi érdekvédelem fókuszú civil szervezetek számára