A Svájci-Magyar Együttműködési Program keretein belül lezárult a Kutatás és Fejlesztés – Tudás alapú gazdaság témában kiírt pályázati felhívásra benyújtott projekttervezetek első (előválogatási) fordulójának hazai értékelési-kiválasztási szakasza.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a Svájci-Magyar Együttműködési Program 7/2. prioritási területének pályázati felhívását 2008. november 3.-án hirdette meg. A projekttervezetek benyújtására 2009. január 30-ig volt lehetőség.
Összesen 4,5 millió svájci frank támogatási összegre lehetett pályázni az alábbi két területen:
- Közös kutatási projektek és az alkalmazott kutatás területén kezdeményezett intézményi együttműködési projektek környezeti technológia (ideértve az energiaügyet) és egészségügy/élettudomány területén – maximálisan 3 millió svájci frank nyújtható támogatással.
- Kutatóévek, akadémiai csereprogramok a társadalomtudományok terén – maximálisan 1,5 millió svájci frank nyújtható támogatással.
A közös kutatási projektek magyar szakemberek számára biztosítanak lehetőséget arra, hogy svájci kollégáikkal együtt folytassanak kutatási tevékenységet. A tevékenység célja a partnerországok kiemelkedő kutatócsoportjainak erősítése, munkakörülményeik javítása.
Az intézményi együttműködési projektek a kutatási és felsőoktatási tevékenységek intézményi aspektusainak fejlesztését és modernizációját kívánják elősegíteni. A kutatási és oktatási tevékenységek kereteinek bővítése által a résztvevő magyar intézmények nemzetközi tudományos körökben is növelhetik vonzerejüket és versenyképességüket.
Magyarországi székhelyű jogi személyiséggel bíró oktatási intézmények és kutatóintézetek nyújthattak be pályázatot projektgazdaként, feltéve, hogy a svájci együttműködő partnerrel közös szándéknyilatkozatot írtak alá.
A pályázatok elbírálása kétfordulós eljárás keretében történik. A beérkezett projektkoncepciók értékelésére először Magyarországon került sor, az Értékelő Bizottság 2008. május 18.-án ült össze hogy – a két független értékelő által adott pontszámokat is fegyelembe véve – felállítsa a végső rangsort. Az Értékelő Bizottság által kidolgozásra javasolt projekttervezeteket – illetve azok angol nyelvű változatát – a Program hazai Nemzeti Koordinációs Egysége, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség küldi meg a svájci bírálóknak, akik 3 hónapon belül hoznak döntést. Az Értékelő Bizottság által kiválasztott projekttervezetek listája az alábbi hivatkozásra kattintva érhető el: SH/7/2 projektlista
Amennyiben a pályázat sikeresen továbbjut az első fordulón, a végleges projekttervezet kidolgozására kerülhet sor, amelynek már tartalmaznia kell az összes igazolást/meghatalmazást és egyéb kapcsolódó háttéranyagot. Az első fordulóban elért pozitív eredmény nem jelent automatikus sikert a második fordulóban.
(nfü)
Kapcsolódó dokumentumok
Svájci-Magyar Együttműködési Program 7/2. prioritási terület – kidolgozásra javasolt projekttervezetek listája
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Pályázat az élelmiszer-pazarlás mérésének javítására és az élelmiszer-pazarlás megelőzésének előmozdítására
Barbara Huber Kutatói Ösztöndíj
VI. EUniWell magvető finanszírozási projekt – pályázat egyetemi és társadalmi jóllétet növelő projektek megvalósítására
Fernand Braudel ösztöndíjak vezető kutatók számára
A MARA-program kutatói ösztöndíj pályázata
A budapesti romák története – kutatói ösztöndíj
UTAK Program – Terepmunka pályázat
Nemek közötti egyenlőségi index az EU tagállamaiban: Politikai kontextus és statisztikai elemzés pályázat
A Fókuszterületi innovációs projektek támogatása pályázat
Családi emlék-mentés – pályázat XX. századi dokumentumanyagok felkutatására
Steirischer Herbst kutatói ösztöndíj
L’ORÉAL-UNESCO A Nőkért és a Tudományért Magyar Ösztöndíj pályázat
re:constitution ösztöndíjak
Koreai kutatói ösztöndíj
Rezidencia program Párizsba – pályázat női és nem bináris művészek, fotósok és videóművészek kutatására
Határtalan tudás esszépályázat
Kutatási tevékenységre fordítható támogatás befogadóintézmények és kutatók számára
Kutatási, innovációs ötletek megvalósítása pályázat
Ösztöndíj tehetségek támogatására 7 és 35 éves korosztályban
Pályázat kulturális szakembereknek
Védett: Nemzetközi rezidencia pályázat Franciaországba a kultúrában dolgozóknak
Környezetvédelemmel foglalkozó diplomások számára hirdetett ösztöndíj Németországban
Védett: Óceánokról szóló művészeti alkotások díja