A pályázati felhívás tárgya olyan pályázatok társfinanszírozása, melyek a program által definiált alábbi átfogó célkitűzés megvalósításához hatékonyan hozzájárulnak: „A határmenti régió olyan területet képviseljen Európa térképén, amely kulturális, egészségügyi és természeti szempontból is kiváló élet- és munkakörülményeket biztosít.”
Hivatkozási szám: 4300-125/2010
Pályázati felhívás: E pályázati felhívást az Irányító Hatóság teszi közzé szlovéniai és magyarországi jogosult pályázók részére.
A pályázati felhívás tárgya: A pályázati felhívás tárgya olyan pályázatok társfinanszírozása, melyek a program által definiált alábbi átfogó célkitűzés megvalósításához hatékonyan hozzájárulnak: „A határmenti régió olyan területet képviseljen Európa térképén, amely kulturális, egészségügyi és természeti szempontból is kiváló élet- és munkakörülményeket biztosít.” E pályázati felhívás tárgya olyan projektek társfinanszírozása az Európai Regionális Fejlesztési Alapból, amelyek illeszkednek a Szlovénia-Magyarország Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 1. és 2. prioritásán belüli alábbi tevékenységi területekhez:
1. prioritási tengely: Az együttműködési terület vonzerejének növelése
Tevékenységi területek:
- Közös idegenforgalmi desztináció fejlesztése
- Kultúra megőrzése és fejlesztése
- Határon átnyúló közlekedési kapcsolatok javítása
2. prioritási tengely: Fenntartható fejlődés
Tevékenységi területek:
- Területfejlesztési együttműködés
- Megelőző egészségápolás
- Környezetvédelem- és gazdálkodás
- Hatékony energiafelhasználás
Az egyes prioritási tengelyek tevékenységi területeiről, azok célkitűzéseiről és fő tevékenységeiről az Operatív Program 6. fejezete tartalmaz részletes információt. Ahhoz, hogy a pályázatok illeszkedjenek a programhoz, elengedhetetlen az egyes prioritási tengelyek és a kapcsolódó tevékenységi területek leírásának elolvasása és figyelembe vétele.
Minden pályázat kizárólag egy prioritási tengelyre nyújtható be akkor is, ha a projekt egyes tevékenységei, a másik prioritási tengely tevékenységeihez is illeszkednek. Lényeges, hogy a projekt tevékenységeinek többsége tükrözze a kiválasztott prioritási tengelyt.
A tevékenységeknek határon átnyúló hatást kell kifejteniük a program jogosult támogatási területére.
A projektpartnereknek az alábbi határon átnyúló együttműködési kritériumok közül legalább kettőt teljesíteniük kell (melyek közül az egyik kötelező módon a közös finanszírozás kell legyen): közös fejlesztés, közös végrehajtás, közös alkalmazottak és közös finanszírozás.
A rendelkezésre álló források, a társfinanszírozás aránya és a projektek mérete:
E pályázati felhívás keretében 14.699.991,54 euró összegű, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból (ERFA) származó forrás áll rendelkezésre.
A rendelkezésre álló források az alábbi módon oszlanak meg a prioritási tengelyek között:
Csak az elszámolható költségek támogathatók a program keretében. Az Európai Regionális Fejlesztési Alapból (ERFA) származó közösségi hozzájárulás mértéke egy-egy pályázat esetében legfeljebb 85% lehet, míg legalább 15%-nak más nemzeti/regionális/helyi közpénzből történő finanszírozási forrásból kell származnia, amelyből az egyes partnerek által kötelezően biztosítandó saját önerő mértéke minimum 5%, kivételt képeznek ez alól a magyar központi költségvetési szervek.
A programban való részvételre azon projektek jogosultak, melyek esetében az igényelt ERFA támogatás meghaladja az 50.000,00 eurót és – rendszerint – nem éri el a 2.000.000,00 eurót.
A programterület
A Szlovénia-Magyarország Határon Átnyúló Együttműködés Operatív Program 2007-2013 programterülete a következő NUTS III szintű területi egységeket foglalja magában:
- a Szlovén Köztársaság területén: Pomurje és Podravje (20%) statisztikai régiók a Magyar Köztársaság területén: Vas megye és Zala megye
A támogatásra jogosult pályázók és partnerek:
A két prioritás kedvezményezettjeinek meg kell felelniük az alábbi feltételeknek:
- Általában véve non-profit közjogi vagy magánjogi személyek, amelyek a közérdek vagy egy olyan érdek igényeinek kielégítése céljából alakultak, amely széleskörű szükségleteket elégít ki, és amelyek a következő csoportok egyikéhez tartoznak:
- Regionális és helyi közhatóságok;
- Az állam vagy helyi hatóság/önkormányzat által alapított köztestületek (alapítványok, közintézmények, ügynökségek), úgymint: kutató és fejlesztő intézetek, oktatási és képzési intézmények, egészségügyi intézmények, természeti és kulturális örökségvédelmi intézmények, helyi és regionális fejlesztési ügynökségek stb.;
- Civil szervezetek, pl. egyesületek és alapítványok;
- Kamarák (kereskedelmi, agrár, kézműves és ipari), jogi személyként bejegyzett non-profit csoportosulások;
- Működtetési célú non-profit magánjogi jogi személyek (társaságok), pl. társaságként bejegyzett helyi és regionális fejlesztési ügynökségek, helyi idegenforgalmi szervezetek, képzési szervezetek, stb.;
- Gazdasági fejlődést elősegítő közintézmények, állami társaságok, valamint más, túlnyomórészt állami vagy helyi hatósági felügyelet alatt álló jogi személyek.
Tekintettel a közutak kezelésére vonatkozó szigorú nemzeti szabályozásra magyar oldalon, és az 1. prioritási tengely „Határon átnyúló közlekedési kapcsolatok javítása” intézkedés megfelelő és kiegyensúlyozott végrehajtására, a Nemzeti Infrastruktúrafejlesztő Zrt. – közcélú, ill. általános közszükséglet kielégítésére irányuló jellege folytán – jogosult pályázó lehet, a következő feltételek együttes teljesítése mellett:
- a megcélzott tevékenységek a „Határon átnyúló közlekedési kapcsolatok javítása” intézkedés keretében támogathatók (1. Prioritási tengely);
- a kedvezményezett fő tevékenysége összhangban van a projekt tervezett tevékenységeivel;
- a projekt tervezett tevékenységeit más non-profit szervezet, helyi önkormányzat nem tudja megvalósítani;
- a tervezett tevékenységek non-profit jellegűek, bevételt nem generálnak.
- Szlovéniában és Magyarországon működnek;
- A kellőképp indokolt kivételeket leszámítva a támogatásra jogosult területen rendelkeznek bejegyzett székhellyel vagy fiókkal;
- Megfelelő jogi, pénzügyi és működési kapacitással rendelkeznek a programban való részvételhez.
A projektpartnerek között legalább egy szlovén és egy magyar partnernek kell lennie. A projektpartnerek létszámának nincs felső határa.
A társfinanszírozás időbeli jogosultsága
A költségek elszámolhatóságának (a számlák kifizetésének) legkorábbi időpontja a Közös Monitoring Bizottság támogatásról szóló döntésének időpontja.
A projekt lezárásának időpontja a projektpartnerek utolsó kifizetési kérelmének teljesítése, de legkésőbb 2015. március 31-e, mely időpontig minden projektnek le kell zárulnia.
A projekt megvalósításának időtartama
A programban való részvételre azon projektek jogosultak, melyek végrehajtásának időtartama legfeljebb 36 hónap.
A projektek kidolgozásának támogatása:
Kérjük, hogy a projekt összeállítása előtt a jelen felhíváshoz kapcsolódó valamennyi releváns dokumentumot olvassa el. A projekt megfelelő minőségű előkészítése érdekében erősen ajánlott valamennyi pályázó számára a Közös Technikai Titkársággal és/vagy az Információs Ponttal való személyes kapcsolatfelvétel. A pályázati felhívás időtartama alatt kérdéseiket e-mailben is feltehetik a következő címekre:
Government Office for Local Self-Government and Regional Policy Unit for Managing of Cross-border Programmes Maribor Joint Technical Secretariat for OP SI – HU 2007-2013
Svetozarevska 6
SI-2000 Maribor
(Szlovén Önkormányzati és Területfejlesztési Kormányhivatal maribori székhelyű Határon Átnyúló Programokat Irányító Hatósága Szlovénia-Magyarország 2007-2013 Közös Szakmai Titkárság Cím: Svetozarevska 6, SI-2000 Maribor)
Kapcsolattartó: Anita Plevnik (szlovén nyelvű információ);
e-mail: jts-si-hu.svlr@gov.si
vagy telefonon: +386 2229 42 34 (hivatali órák: kedd, szerda, csütörtök 9.00 – 12.00 óra között)
Információs Pont:
VÁTI Szombathelyi Területi Iroda
Cím: 9700 Szombathely, Selyemrét u. 2.
Kapcsolattartó: Halinka Péter (magyar nyelvű információ)
fax. +36 94/500-139
e-mail: phalinka@vati.hu
tel. +36 94/500-138 (hivatali órák: kedd, szerda, csütörtök: 13.00 – 16.00 óra között)
A Közös Technikai Titkárság és az Információs Pont támogatja a potenciális pályázókat a programról szóló információval, és a pályázatok elkészítésében történő segítségnyújtással.
A tervezett tájékoztató workshopok időpontjáról, valamint a gyakori kérdésekről és válaszokról tájékozódhatnak a www.si-hu.eu honlapon, vagy vegyék fel közvetlenül a kapcsolatot a Közös Technikai Titkársággal (KTT) vagy az Információs Ponttal.
A pályázatok benyújtása:
Egy Vezető Partner több pályázatot is benyújthat. A pályázatok a pályázati felhívás teljes időtartama alatt bármikor benyújthatók.
A pályázati dokumentáció hozzáférhető a www.si-hu.eu honlapon.
Jelen pályázati felhívásban a pályázatok beérkezési határideje 2010. szeptember 30-a 15h 30,
Beadási cím:
Služba Vlade Republike Slovenije za lokalno samoupravo in regionalno politiko
Oddelek za upravljanje čezmejnih programov Maribor
Skupni tehnični sekretariat Slovenija – Madžarska 2007-2013
Svetozarevska 6
SI-2000 Maribor
A pályázatokat csak a fent megjelölt címre lehet benyújtani.
A pályázatokat a Vezető Partnernek nyomtatott és elektronikus formában is be kell benyújtania.
Letölthető dokumentumok
2.Pályázati Felhívás_SI-HU_OP_2007-2013 (241.1k)
OP_SI-HU_2007-2013 (1.9M)
GyVK_OP_SI-HU_2007-2013 (859.7k)
Pályázati_Formanyomtatvány_OP_SI-HU_2007-2013 (13M)
Támogatási_Szerződés_OP_SI-HU_2007-2013 (146.2k)
Partnerségi_Megállapodás_OP_SI-HU2007-2013 (168.2k)
Cimke (31k)
További cikkek a rovatban
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
FLEX középiskolai ösztöndíj pályázat
A demokrácia ellenálló képességének kiadása pályázat
A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Pályázat az élelmiszer-pazarlás mérésének javítására és az élelmiszer-pazarlás megelőzésének előmozdítására
Pályázat médiaművészeti projektfinanszírozásra
eidolon ösztöndíj – fotográfiai ösztöndíj
Filmes pályázat a 21. Verzió Filmfesztiválra
Pályázat népismereti filmszemlére
MaDok-filmek – filmes pályázat
Deloitte fotópályázat
Innovation Lab 2024 pályázat
Pályázat szabadúszó művészek, művészeti menedzserek, művészeti kollektívák és szervezetek támogatására
Pályázat nonprofit szervezetek működésének támogatására
Pályázat balatoni szolgálati lakások kialakítására önkormányzatok számára
Pályázat sportfotósok számára
Lakótelepi zöldfelület-gondozási pályázat a Fővárosban
TOP_Plusz-4.1.1-23 – Egészséges utcák program – pályázat fővárosi önkormányzatok részére
SM06 Geotermikus energiaforrások táv- és településfűtéshez pályázat
Bicikli- és rollerpályázat fiataloknak