A pályázati kiírás a TÁMOP 4.2.2.B-10/1 „A tudományos képzési műhelyek támogatása és a tehetséggondozás rendszerének kialakítása az Óbudai Egyetemen” Jánossy Ferenc Szakkollégiumot érintő alprojektjében szereplő részprogram megvalósítása céljából. A Jánossy Ferenc Szakkollégium két nyelvtanfolyamából egy vagy mindkét kurzusának vezetésére lehet pályázni.
Pályázati határidő: 2012. február 5. (vasárnap) 23:59 (e-mail elküldése szerint, a be nem érkező, vagy félrecímzett e-mail-eket határidő után nem köteles a pályázat kiírója elfogadni)
Pályázat leadása: elektronikus formában a jfszk.jfszk@gmail.com e-mail címre történik, a pályázati anyag dokumentumainak az e-mail-hez mellékletként történő csatolásával.
Kurzusvezető juttatásai:
- kurzusonként 260 000 Forint (számlaképes esetben ÁFÁ-val együtt értendő; munkabéres megbízási szerződés esetén a munkaadói, munkavállalói és egyéb bért érintő levonásokkal csökkentett összeg)
- a kurzusvezetői oklevél a Szakkollégiumtól: „Patronáló Tanár” címmel
Időintervallum:
- 2012. február 13-től 2012. május 19-ig
- 10 héten keresztül heti 2×3óra (45 perces tanórák) összesen 60 óra teljesítése elvárt, melytől történő eltérés jogát (kisebb óraszám irányában) indokolt esetben a Szakkollégium magának fenntartja! (Oktatási szünetek, egyéb szakmailag indokolt körülmények esetén.) Eltérő gyakoriság és foglalkozásonkénti időterjedelemre is tehető javaslat.
Pályázható kurzusok:
A Szakkollégium két féle kurzust indít:
- általános középfokú nyelvvizsgára felkészítő, felkészülést támogató angol nyelvtanfolyam
- üzleti szakmai nyelvvizsgára (LCCI) felkészítő angol nyelvtanfolyam szinteken. Ezek közül egyik, vagy mindkettő vállalása is lehetséges a pályázó részéről. A kurzuson kis létszámú (4-8 fős) hallgatói csoport vesz részt.
Elvárás:
A kurzusvezetőnek biztosítani kell
- a kurzusra belépő hallgatói tudás, kompetenciák (egyéni szintű) felmérését és
- kilépő egyéni hallgatói tudás, kompetenciák lemérését.
- egyénenkénti tudásfejlesztés támogatása biztosítása – kurzus folyamán szóban, személyre szabottan, a kurzus végén a kilépési mérés értékelését egy szöveges tanácsadással, javaslattal – írásban is ki kell egészíteni a kurzust követően (ez utóbbi feltétele a kurzusvezetés elfogadásának). (Az egyéni záró-vélemény formáját, összetételét a Szakkollégium a vezető oktató számára elkészíti – melyet előzetesen vele egyeztetett – így űrlap alapján csupán az egyéni javaslatok, tanulási és fejlesztési tanácsok rögzítésére lesz szükség.)
- biztosítania kell az elsajátításra kitűzött szókincs angol-magyar szószedetét (ezt elegendő a kurzus alatt folyamatosan a részvevők rendelkezésére bocsátani).
Pályázat részei:
- végzettség
- referencia
- amerikai típusú önéletrajz
- nyilatkozat az Óbudai Egyetemmel fennálló munkaviszony létezéséről (van vagy nincs)
- A pályázónak be kell nyújtania egy tantervvázlat-javaslatot (fenti 60 órás időszakra): elegendő csupán „sillabusz” (vázlat) jellegű szerkezettel;
- javasolt szókincsmennyiség megjelölése.
- Kurzusvezető-jelölt által ismert, illetve alkalmazni javasolt tanulásmódszertanok (ha lehet, kompetencia-területenként) felsorolása (például szókincsbővítés, szótanulás; beszédkészség fejlesztés, szövegalkotás; nyelvhelyesség; írott és beszélt szöveg értése).
- A kurzus foglalkozásainak heti időbeosztására 2 vagy 3 ajánlott időpontpár megadása. (Tehát a heti 2 foglalkozás időpontjára 2 vagy 3 eltérő időpontjavaslat, összesen 4-6 lehetséges időpontra történő javaslattételt várunk.) – vonatkozó részletek még a „Pályázat elbírálása” pontnál.
E dokumentációkat a nyertes pályázónak írásban is le kell adnia.
A Jánossy Ferenc Szakkollégium a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége (MATEHETSZ) által elismert tehetségpont, így az egyéni tehetségsegítő fejlesztések preferenciát élveznek!
Előnyt jelent:
- tehetségpontnál szerzett tapasztalat
- tehetségsegítési tapasztalat, tevékenység
- tehetséggondozási továbbképzés elvégzése (ezen belül főként ECHA diploma illetve a Géniusz képzések preferáltak)
- tanulásmódszertani ismeretek továbbá ezek átadási gyakorlata
- az egyes nyelvi kompetenciák fejlesztésénél, tanulásánál alkalmazható (területenként több) tanulási módszerek ismerete, módszertan javaslata (ezeket a pályázatban történő feltüntetése esetén tudjuk figyelembe venni)
Letölthető dokumentum:
jfszk-meb-kurzus-palyazati_kiiras-nyelv-2012-01-24.pdf
Pályázat elbírálása:
A beérkező pályázatokat a Szakkollégium szakmai alelnöke által vezetett Minősítő és Értékelési Bizottsága bírálja el, az alábbiak szerint.
A pályázat elbírálása a pályázatok időpontjavaslataitól függően lehet két körös, de kedvező időpontjavaslat esetében a két kör összevonható. Az első körben a pályázat időpontjavaslatait nem vesszük figyelembe: a többi pontban kértek alapján értékeljük a beérkező pályázatokat. A második fordulóban, az első forduló első két vagy három helyezettjével, ha szükséges egyeztetünk a pályázó számára még lehetséges további időpontokról (ha a megadottak nem egyeztethetők össze a Szakkollégium tagjainak igényeivel), s a pályázók által így vállalható időpontok alapján döntünk. Azonos időpontjavaslatok esetében az elsőkörös minősítés dönt.
Záró információk:
A pályázat pontjaitól eltérni csak a Szakkollégium engedélyével lehet, ha az érinti a pályázat lényegi illetve szakmai elvárásait, úgy a pályázat kiírója pályázatmódosítást tesz közzé (ebben illetékes személy a Szakkollégium szakmai alelnöke).
Az egyes változások tekintetében a Szakkollégium honlapján közzétett felhívás a mérvadó!
Kérjük, a pályázat benyújtása előtt ellenőrizze a Jánossy Ferenc Szakkollégium honlapján szereplő kiírásokat! További tájékoztatást, kérdésekre információt a Szakkollégium központi e-mail címén keresztül adunk: jfszk.jfszk@gmail.com.
Forrás: Szakkollégium honlap
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához pályázat (ERFA) – KEHOP Plusz-4.1.7-24
Otthonfelújítási Program Lakossági energiahatékonysági beruházások megvalósításához (KA) – Budapest
Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja! pályázat
Demján Sándor Tőkeprogram pályázat – kkv-k számára
Káli Art Inn Szobor pályázat
Pályázat rászoruló gyermekek részére az Apróka Fejlesztőházban történő egy hetes kezelésre
Demján Sándor „1+1” KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program
Társadalmi vállalkozások fejlesztésének támogatása
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat