A Gyüttment fesztivál helyszínkereső pályázata, melyre 2020. február 21-ig lehet jelentkezni! „Költözz vidékre és kezdj új életet!” Erről szól a fesztivál.
A Gyüttment Fesztivál a természetes, szelíd, együttműködő vidéki életet és értékrendet választó emberek éves nagy találkozója. Tudásmegosztás és tapasztalatcsere, fesztivál környezetben, fesztivál hangulatban, hulladéktól mentesen! Az öko-tudatos létezés képviselői, úttörői, bozótharcosai gyűlnek össze, négy napra, előadók, tanítók, mesterek és résztvevők egymást segítve, okítva, bátorítva összekapaszkodnak, erőt merítenek, inspirálnak közösségként közös térbe gyűlnek.
Hol volt eddig a Gyüttment Fesztivál? 2015-ben és 2016-ban a nógrádi Csobánkapuszta lenyűgöző dombjain, 2017-ben az Oszkói szőlőhegyen, Vas megyében, 2018-ban a Zebegényi erdei táborban, a Dunakanyarban, 2019-ben a Szekszárdhoz közeli Sötétvölgyben. Hogy 2020-ban hol leszünk? Ez itt a kérdés!
Kik vagyunk mi?
A Mindenegyüttmegy Egyesület a gyüttmentek erősítésén, közösséggé szervezésén munkálkodik. A gyüttmentek éltető tetteikkel egy új, ökológiai paradigma megtapasztalásán, létrehozásán dolgoznak. A gyüttmentek a mai egészségtelen és pazarló életmód helyett, egy új, természetes, fenntartható, boldog világot hozhatnak létre.A Gyüttment Fesztivál az Egyesületünk által szervezett éves találkozónk, ahol egy egészséges, természetes, ökotudatos életmódhoz szükséges tudások és tapasztalatok átadásának, illetve a témával határos találkozásoknak és kapcsolódásoknak adunk teret.
Keressük a Gyüttment Fesztivál 2020 helyszínét!
Amennyiben az alábbi szempontok számodra is megfelelőek és szeretnél velünk együttműködni, úgy a következő felületen adhatod le jelentkezésedet:
JELENTKEZEM
A jelentkezési lap is letölthető, így internetkapcsolat nélkül is ki tudod tölteni. Kérjük, a letöltött és kitöltött jelentkezésedet, a csatolt képekkel együtt a info@megyesulet.hu címre küldd el!
Jelentkezési határidő: 2020. február 21.
Miért vándorlunk?
Hogy fejlesszük a vidéket, szeretnénk olyan házigazdákkal együttműködni, akikkel közösen gyakorlati segítséget adhatunk a vidékre költözőknek.
Hogy az egyes helyszíneken és a környékbeli falvakban összegyűjthessük a jó példákat, a helyi tudást, a jó gyakorlatokat, a kapcsolódási lehetőségeket, és ezeket elhozhassuk a fesztiválra.
Hogy elősegítsük a helyi, öko-tudatos kisközösségek létrejöttét, fejlődését.
Hogy megismerjük hazánk tájait, közösségeit, szelíd és természetes módszereit.
Milyen a jó Gyüttment Házigazda?
Helyi közösség, aki szervezőtársunk és a Fesztivál házigazdája tud lenni.
A jó szomszédi viszony jegyében aktív kapcsolatot ápol a környezetével, a környékbeli gazdákkal.
Rendelkezik saját földterülettel, akár több hektárral, és/vagy vannak olyan környező területek, amelyeket használatba vehetünk a Fesztivál idejére.
Ügyünk nem nyereségközpontú, ezért szellemiségében hasonló gondolkodású értéktársakat keresünk.
Vállalja a több hónapos együttműködést és közös munkát, amely az augusztus végi Fesztivált megelőzi.
Miért jó Házigazdának lenni?
- Fejlődünk! Nemcsak a helyszínt építjük, szépítjük, fejlesztjük, hanem közben mi magunk is épülünk, fejlődünk, csapattá kovácsolódunk.
- Erősítjük a helyi gazdaságot! Az alapanyagokat helyi, környékbeli termelőktől szerezzük be, a régió kézműveseit, termelőit vonultatjuk fel a piactéren. A Fesztivál előtt és alatt több ezer ember látogat a térségbe, támogatva ezzel a környékbeli ökoturizmust és a helyi gazdaságot.
- Tudást és inspirációt adunk, kapunk! Olyan szakmai programokat szervezünk, amelyek egyrészt a térségben felgyűlt tudást, tapasztalatot mutatják meg a világnak, másrészt az adott közösséget segítik. Építőtáborokat szervezünk, kalákában dolgozunk, gazdaságot fejlesztünk, közösségfejlesztő műhelyeket tartunk.
- Világgá kürtölünk! Ország-világ megismeri az adott környéket, helykeresők találhatnak új otthonra, felkerülsz a Gyüttment-térképre!
- Kapcsolódunk! A Fesztivál híre összehozza a környéken élő értéktársakat, új barátságok, ismeretségek, kapcsolatok jönnek létre – erősödik a helyi közösség, a közös munka összekovácsol, új lendületet ad az helyieknek, a közösségnek, összehozza az “őslakosokat” a gyüttmentekkel.
- Te adod a Gyüttment Fesztivál “ízét”! A táj, a vendégszeretet, a programok – mind sajátos képet ad arról, hogy hol vagyunk, kik vagyunk, ki a Házigazdánk! Ettől lesz a vándorfesztiválként hazánkat járó Gyüttment Fesztivál minden évben kicsit olyan, amilyen a Házigazdája.
Milyen helyszínt keresünk a Gyüttment Fesztiválnak?
Ezek fontos technikai paraméterek, amelyek alapján mérlegelni fogjuk azt, hogy adott területen megrendezhető-e a fesztivál vagy sem, ezért kérjük, ezekről minél pontosabb információt adj a jelentkezési lapodon!
- Természetes környezet, varázslatos táj: erdővel, virágos réttel, változatos élővilággal, akár forrással, tóval, patakkal, folyóval. Fontos, hogy legyenek bőven árnyékos helyek, árnyat adó öreg fák, ligetes erdő és cserjés részek.
- Csend: legyünk távol az ipari tevékenységek, a települések, a forgalmas útvonalak zajától.
- Megközelíthetőség: előnyt jelent, ha gépjárművel illetve tömegközlekedéssel is könnyen, gyorsan, hatékonyan, kényelmesen elérhető, megközelíthető.
- Épületek: előnyt jelentenek a Fesztivál kiszolgáló egységeinek (iroda, raktár, konyha) valamint programhelyszínek (pl. csűr, pajta, istálló, kerti konyha, kemence) befogadására alkalmas építmények.
- Tér: ideális esetben vízszintes, árnyékos helyek. Kemping 2-3 ha, parkoló (kb. 800 autó) 1-2 ha, közösségi-, program- és vendéglátó-helyszínek 3-4 ha.
- Víz: bevizsgált ivóvíz (vezetékes, forrás, kút), 5 m3/nap. Mosdó/mosogató víz (esővíz is jó), min. 10-20 m3/nap.
- Komposztálás: konyhai hulladékok, alomszékek komposztjának helyi lerakása.
- Közösség: egy közösségi használatban lévő vagy potenciálisan közösségi tér legyen, amelyet fejleszteni tudunk és azt később használni is fogják, ezért szeretnénk, hogy épített értékeket ott tudjunk hagyni a területen (pl. Kemence, alomszék, épület, kert).
- Helyi termékek: legfeljebb 50 km-es körzetből szeretnénk az élelmiszereket és minden egyebet beszerezni, ezért előnyt jelent, ha van egy működő hálózat, kapcsolati rendszer.
Amennyiben ezek a szempontok számodra is megfelelőek és szeretnél velünk együttműködni, úgy a következő felületen adhatod le jelentkezésedet:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScyeLQefmc29VXnF2de1d3xZVuR-4c56DbRAu0wHqz2tVkSQA/viewform
Jelentkezési határidő: 2020. február 21.
Ha kérdésed van, írd meg az info@megyesulet.hu címre!
További cikkek a rovatban
Társadalmi vállalkozások fejlesztésének támogatása
SozialMarie pályázat
V. „egy sima – egy fordított” – pályázat kortárs dráma(részlet) fordításra
Közös értékeink program – pályázat civil szervezetek fiatal aktivistái, önkéntesei, tagjai tanulmányútjaira
Pályázat szőlő- és borágazatban hasznosított gépek, technológiai berendezések és informatikai eszközök beszerzéséhez
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Több köt össze, mint ami elválaszt -kreatív pályázat középiskolásoknak
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
Ne csak nézd! pályázat társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
A Római Akadémia képzőművészeti ösztöndíja pályázat
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A demokrácia ellenálló képességének kiadása pályázat
A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Kistelepülési üzletek támogatása – Munkáltatót terhelő közterhek megfizetéséhez nyújtott támogatás
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
One day in Józsefváros art open call