Az Invitech Megoldások Zrt., mint az Invitel Zrt. vállalati üzletágának jogutóda, 2016-ban hetedik alkalommal, megújult formában hirdeti meg az InnoMax pályázatot – a Magyar Adományozói Fórum (MAF) közreműködésével.
A pályázati felhívás célja: Az Invitech Solutions fontosnak tartja, hogy segítséget nyújtson azoknak a civil és nonprofit szervezeteknek, amelyek saját fejlesztési projektjeikhez, újításaikhoz keresnek támogatót az alábbi témakörökben:
Fenntarthatóság
- Olyan szervezetek pályaműveit várjuk, melyek a megvalósítani tervezett projektjeikkel a fenntarthatósághoz illetve az élhető környezet megőrzéséhez járulnak hozzá.
Oktatás, köznevelés
- Ebben a kategóriában elsősorban olyan pályaműveket várunk, melyek célja a nevelés színvonalának növelése, akár a közoktatásban, akár annak keretein kívül.
Egészségügy
- Ebben a kategóriában a kórházi, vagy más téren megvalósuló betegellátás minőségének jobbítását, hatékonyabbá tételét, továbbá az egészségvédelem és a megelőzés előmozdítását célzó pályaműveket várunk.
Felzárkóztatás, esélyegyenlőség
- Olyan pályaműveket várunk, melyek megvalósulásával a társadalmi és gazdasági fejlődéssel lépést kevésbé tartani képes rétegek, közösségek számára nyílik meg a felzárkózás esélye. A tervezett projekteknek javítaniuk kell az esélyegyenlőség feltételeit az infokommunikációs eszközök alkalmazásával, csökkenteniük a használati és hozzáférési megosztottságot, illetve segíteni a digitális felzárkóztatást.
A pályázaton olyan projektötletek megvalósítására lehet pályázni, amelyek infokommunikációs, innovatív megoldásokat felhasználva valamilyen társadalmi, közösségi és/vagy ökológiai célt szolgálnak, társadalmilag és/vagy környezetileg hasznosak. Elvárás, hogy a pályázat megvalósulása révén javuljon a célcsoport és a közösség életminősége vagy a pályázó szervezet működési hatékonysága (célja érdekében) vagy az ökológiai környezet minősége valamilyen eredeti, innovatív ötlet, terv végrehajtása által.
Kik pályázhatnak: A pályázatra olyan civil szervezetek (egyesületek, alapítványok, szövetségek és szociális szövetkezetek) jelentkezhetnek, amelyek megfelelnek a következő feltételeknek: önkéntes alapon szerveződő, közcélú, nem haszonszerzés céljából alakult nonprofit szervezetek (az egyházi intézmények és politikai pártok nem tekinthetők civil szervezetnek). Jelentkezhetnek továbbá magántulajdonban lévő nonprofit KKV-k is.
Feltétel, hogy a pályázó szervezetek bejegyzett székhelye Magyarországon legyen.
Jogi forma szerint pályázók lehetnek:
- az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. tv. alapján létrehozott azon civil szervezetek, szövetségek (kivéve a pártokat, kamarákat, köztestületeket, munkaadói és munkavállalói érdekképviseleti szervezeteket, a biztosító egyesületeket, valamint az egyházakat), amelyek bírósági végzésük és alapító okiratuk szerint a pályázat beadása előtt legalább egy (1) éve bejegyzésre kerültek, azóta aktívan működnek;
- a hatályos Polgári Törvénykönyv alapján létrehozott egyesületek és alapítványok (ide nem értve a közalapítványt), amelyek bírósági végzésük és alapító okiratuk szerint a pályázat beadása előtt legalább egy (1) éve bejegyzésre kerültek, azóta aktívan működnek;
- a 2006. X. tv alapján létrehozott szociális szövetkezetek (ide nem értve a foglalkoztatási szövetkezeteket), melyek bírósági végzésük és alapító okiratuk szerint a pályázat beadása előtt legalább egy (1) éve bejegyzésre kerültek, azóta aktívan működnek, profitjukat (vagy hasonló többletüket) nem osztják fel.
- a évi V. törvény (Ptk.) és a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló 2006. évi V. törvény (Ctv.) alapján létrehozott magántulajdonban lévő nonprofit KKV-k (a cég dolgozói létszáma 250 fő alatt, forgalma 50 millió EUR alatt és mérlegfőösszege 43 millió EUR alatt van), bírósági végzésük és alapító okiratuk szerint a pályázat beadása előtt legalább egy (1) éve bejegyzésre kerültek, azóta aktívan működnek.
Egy szervezet maximum kettő pályázatot nyújthat be. Az a szervezet, melynek jelenleg folyamatban lévő, le nem zárt támogatása fut az Invitech Megoldások Zrt-nél (vagy jogelődjénél az Invitel Zrt-nél) nem nyújthat be pályázatot.
A közoktatásban tevékenykedő intézmények, elsősorban is az általános és középiskolák célzottan az adott intézmény fenntartását, általános, vagy konkrét részfeladatának elősegítését célzó, fenti feltételek egyikének megfelelő szervezeten keresztül pályázhatnak.
A pályázat benyújtásának menete:
Pályázatot 2016. november 15-ig https://www.invitech.hu/innomax/hu/az-innomax-dijrol/innomax-non-profit-palyazat-kiiras oldalon a pályázati online adatlapot kitöltve lehet benyújtani.
A pályázati adatlaphoz kérjük, csatolják az alábbi dokumentumot:
- a szervezet utolsó elfogadott éves jelentése/beszámolója, mérlege és eredmény kimutatása.
Kérjük, fordítsanak gondot a pályázati űrlap kérdéseinek értelmezésére, és válaszaikban fogalmazzanak tömören és egyértelműen. Kerüljék az általános megfogalmazásokat, legyenek lényegre törőek, segítsék mondanivalójuk megértését.
Minden pályázót biztatunk arra, hogy bizonytalanság esetén kérdéseikkel, problémáikkal keressék meg a közreműködőket, vegyék igénybe az e-mailes és telefonos konzultáció lehetőségét. (Ugyanakkor kész pályázatok előzetes elolvasására és véleményezésére a közreműködő munkatársai nem vállalkoznak, ez az értékelők feladata.)
A konzultációs lehetőség elérhetősége: Herczeg Lilla, MAF, invitechtamogatas@donorsforum.hu, (1) 700 00 20.
A Pályázó a pályázat benyújtásával egyidejűleg hozzájárul ahhoz, hogy az Invitech Megoldások Zrt. a pályázó szervezet olyan jellegű működéséről, amely összefügg a pályázatban bemutatott eredményeivel riportfilmet, interjút vagy fényképsorozatot készítsen, és azt a Díjjal, illetve szolgáltatásaival kapcsolatos kommunikációjában felhasználja.
A projektek által elnyerhető támogatás:
A rendelkezésre álló keret: 2.500.000 Ft.
Az elnyerhető összeg legfeljebb 500.000 Ft.
Magyarországon 5 pályázat kerül támogatásra.
Az 5 támogatott között a támogatási keret egyenlő arányban, nyertesenként 500.000 Ft összegben oszlik meg.
A pályázati projekt futamideje: 2017. február 1. és 2017. december 31. A nyertesek kötelesek a projektet 2017. február 1-ig megkezdeni.
Az Invitech Solutions Zrt. a támogatottak részére az alábbiakat is felkínálja:
- megkapja az „Innomax Díj” emlékplakettjét;
- korlátlan ideig jogosult az „Innomax Díj” cím viselésére és annak feltüntetésére;
- megjelenik a Díj ünnepélyes átadásán ahol a sajtó képviselőivel is lehetősége lesz találkozni;
- neve és rövid bemutatása megjelenik az Invitech Solutions üzleti megoldásaival kapcsolatos kiadványaiban, honlapján, sajtócikkeiben, illetve egyéb kommunikációs anyagaiban.
Elszámolható költségek:
Minden a projekt végrehajtásához indokolt, arányos mértékű és szükséges közvetlen költség elszámolható, amelyek a támogatott szervezetnél merülnek fel, az alábbiak szerint:
- szükségesek a projekt végrehajtásához;
- szerepelnek a pályázatban beadott projekt költségvetésben;
- a projekt végrehajtása alatt keletkeznek (azaz a költséghez kapcsolódó teljesítés, a számlázás és a kifizetés is a projekt futamideje alatt történik);
- azonosíthatók és ellenőrizhetők, a projekt megvalósítója számviteli nyilvántartásában elszámolt költségek;
- ésszerűek, indokoltak és megfelelnek a hatékony és eredményes pénzgazdálkodás feltételeinek, különösen a hatékonyság és gazdaságosság feltételének;
- megfelelnek a vonatkozó, hatályos jogszabályoknak;
- számlákkal és bizonylatokkal, vagy azokkal egyenértékű könyvelési dokumentumokkal vannak alátámasztva.
A fentiek szerint különösen az alábbi költségek támogathatóak:
- a projektben résztvevő alkalmazottak bér- és járulékköltsége (a foglalkoztatás teljes költsége elszámolható, függetlenül attól, hogy munkaviszonyról, megbízási szerződésről vagy számlás vállalkozóról van szó);
- a projektben résztvevő alkalmazottak és egyéb résztvevők (például önkéntesek, résztvevők) utazási költségei és napidíja (megadva az utazás célját, módját és távolságát) irányadó számviteli szabályok szerint;
- a projekthez szükséges (új vagy használt) berendezések és kellékek kölcsönzése vagy vásárlása;
- szolgáltatások költségei, ideértve a rendezvényeket, nyomtatás és kiadvány költségeket, honlap fejlesztés és egyéb szolgáltatások költségeit;
- pályázó szervezet általános működési költségei, a projekt méretéhez arányos mértékben (könyvelés, irodabérlet, takarítási, karbantartási költségek, közműdíjak, telefon, internet, posta stb.).
Az értékelés folyamata:
1) A pályázatok formai és jogi-adminisztratív előszűrésen mennek át, amit a közreműködő munkatársai végeznek el, a pályázat beadásától számított 15 munkanapon belül.
Az előszűrés során a közreműködők az alábbi szempontokat vizsgálják:
- a pályázat a megadott határidőn belül érkezett be;
- a pályázó szervezet jogi formája megfelel a feltételeknek;
- a pályázó szervezet székhelye Magyarországon van;
- a pályázó szervezet maximum kettő pályázatot nyújtott be;
- a pályázat ütemterve a megadott keretek között marad;
- a pályázat megfelel a pályázati program általános célkitűzéseinek és elveinek.
Szükség esetén a közreműködő e-mailen keresztül további tisztázó kérdéseket tehet fel, melyekre a pályázónak 5 munkanapon belül kell válaszolnia. Ha a pályázó elmulasztja a válaszadást a megadott határidőig, akkor a pályázat – a hiányosság természetétől függően – elutasításra kerül.
A pályázó szervezet illetve a projekt a fent részletezett formai és jogi/adminisztratív szempontoknak való meg nem felelése esetében kizárásra kerül, amiről a közreműködő munkatársai a pályázat beadásától számított 15 munkanapon belül értesítik a pályázót.
A pályázat jogi-adminisztratív szűrésen való megfelelés után az értékelés az alábbiak szerint folytatódik.
2) A pályázat a formai előszűrés után kettő független értékelő önállóan pontozza, és szövegesen is értékeli az alábbi szempontok mentén, 0-3 pontig terjedő skálán:
- Olyan társadalmi problémákra kíván-e választ adni a pályázó, melyek megoldásában az infokommunikáció kiemelt szerepet játszik/játszhat.
- Milyen mértékű a projekt/fejlesztés társadalmi hasznossága, és összhangja a pályázati felhívás célkitűzéseivel és a célcsoport(ok) szükségleteivel?
- Mennyiben újszerű a projektben megfogalmazott fejlesztési ötlet?
- A pályázó szervezet eddigi tevékenysége és tapasztalatai alapján képes-e lesz-e a tervezett projekt megfelelő minőségű lebonyolítására?
- Mennyire kidolgozott a tevékenységek bemutatása, mennyire képeznek a tevékenységek és módszerek kerek egészet?
- Várható-e az eredmények, hatások fennmaradása és további hasznosulása a projekt vége után?
- A tervezett költségvetés reális és a tevékenységekkel alátámasztott-e?
Az értékelők javaslatot tesznek az Invitech Megoldások Zrt. részére a pályázat támogatására vagy elutasítására valamint a pályázatok rangsorára. Az értékelés 2016. november 30-ig zajlik le. A tartalmi elbírálás során az értékelők további információkat kérhetnek a projektre és a szervezetre vonatkozóan. A kérdéseket a közreműködő munkatársa küldi ki e-mailen a pályázónak. Az e-mailben megjelölik a válaszadás határidejét is – ez alapesetben a kiküldéstől számított 5 munkanap. A válaszadás elmulasztása esetén a pályázatot a rendelkezésre álló információk alapján fogják értékelni.
3) Az értékelők által adott pontszámok alapján tett javaslatokat és felállított rangsort az Invitech Megoldások Zrt. munkatársai vizsgálják felül és döntik el a végleges támogatottak névsorát 2017 január 31-ig.
Adott esetben az Invitech Megoldások Zrt. ezen pályázók képviselőt egy személyes beszélgetésre is meghívja.
4) Az Invitech Megoldások Zrt. a végleges támogatottakat díjátadó gálán hirdeti ki, melyre előzetesen minden pályázó meghívást kap.
A támogatás igénybevételének feltételei:
- kizárólag a nyertes szervezet veheti igénybe a támogatást, az harmadik félre nem ruházható át;
- a támogatás átadására a nyertesekkel kötött, a pályázatban megvalósítandó projektötletet támogató adományozási szerződés keretében kerül sor.
A szerződéskötés menete:
A támogatási szerződések megkötésére a nyertesek nyilvános bejelentését követően kerül sor.
A szerződés mellékleteként az alábbi dokumentumokat kell csatolni:
- a szervezetet létesítő alapító okirat (alapszabály vagy alapító okirat);
- a bejegyzést igazoló 30 napnál nem régebbi bírósági kivonat;
- az elnökség/kuratóriumi tagok névsora;
- bankszámlaszámot és a banki aláírást igazoló banki aláírás-bejelentő karton másolata.
Amennyiben a nyertes szervezet közhasznú, a kapott adományról adózási célra igazolást köteles kiállítani az Invitech Megoldások Zrt. részére a szerződésben részletezendők szerint.
A kifizetések ütemezése:
A nyertes projektek számára a támogatás kifizetésére 2017. március 31-ig kerül sor, amennyiben a támogatási szerződést 2017. február 28 -ig a felek alá írják.
Beszámoló készítése:
A támogatottnak a projekt lezárását követő 30 napon belül beszámolót kell küldenie a közreműködők részére.
A beszámolók tartalmi és pénzügyi részből állnak, és a később megküldendő adatlapon kell elkészíteni őket. A tartalmi beszámolónak ki kell térnie a tevékenységekre, eredményekre, az elért hatásokra, valamint a tervektől való eltéréseket is itt szükséges indokolni. A beszámolóhoz mellékelni kell a projekt végrehajtása során keletkező kézzelfogható termékeket és dokumentumokat (pl. kiadványok, sajtómegjelenések, rendezvények jelenléti ívei stb.).
A pénzügyi beszámoló táblázatban szereplő kiadásokat megfelelő dokumentációval kell alátámasztani, a magyar könyvviteli szabályoknak megfelelően. A közreműködők fenntartják a jogot, ha szükséges, minden pénzügyi adat ellenőrzésére.
A közreműködők a beszámolókat a beküldés után 15 munkanapon belül ellenőrzik, majd ezt követően tisztázó kérdéseket tehetnek fel, és további dokumentumokat kérhetnek be (beleértve pénzügyi dokumentumok másolatait). A beszámoló hiánypótlására 8 nap áll rendelkezésre (ami szükség esetén 8 nappal meghosszabbítható).
További cikkek a rovatban
Komplex digitális K+F fejlesztések pályázat – DIMOP Plusz-1.1.2/C-24
Sérülékeny személyek számára komplex támogató szolgáltatások pályázat – MMIA Plusz-2.2.3-24
Társadalmi vállalkozások fejlesztésének támogatása
SozialMarie pályázat
Pályázat helyi vagy területi hatókörű civil szervezetek támogatására
Start a jövőért – a TESCO pályázata helyi projektek támogatására (X)
Mindenkinek, aki CSABAI! pályázat
A demokrácia ellenálló képességének kiadása pályázat
A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Pályázat az élelmiszer-pazarlás mérésének javítására és az élelmiszer-pazarlás megelőzésének előmozdítására
MaDok-filmek – filmes pályázat
Innovation Lab 2024 pályázat
Pályázat nonprofit szervezetek működésének támogatására
SM06 Geotermikus energiaforrások táv- és településfűtéshez pályázat
Kamasztanoda modellprogram – RRF-MMSZA-1.0.0.4-23
Szociális partnerek kapacitásépítésének támogatása pályázat (GINOP Plusz-3.2.3-24)
Pályázat komplex támogató szolgáltatások a Magyarországon jogszerűen tartózkodók részére – MMIA Plusz-2.2.1-24
Pályázat civil szervezetek számára térítésmentes piackutatásra
A Mercedes-Benz Gyár pályázati felhívása látvány-csapatsport támogatására
Akcióban! pályázat civil szervezetek részére
Fejlődésben+ pályázat
Inkubátor 2024 kapacitásfejlesztő támogatási program pályázat