Ez itt kérem az Urbanista és az ELMŰ-ÉMÁSZ közös játéka, a Városkapcsoló. A célunk bemutatni, hogyan és hányféleképpen jelenik meg az elektromos áram az utcákon, köztereken, házakon vagy épp a talpunk alatt. Mutasd be Te is a kedvenc példád, amit a legjobban szeretsz – és nyerj! A legszebb, legérdekesebb, legszórakoztatóbb témákat keressük műfaji korlátoktól függetlenül: küldhettek fényképet, blogposztot, novellát, kis- vagy nagyregényt, videót, de ha valaki szobrot farag nekünk, azzal nagyon szívesen találkozom személyesen is, és ígérem, átveszem tőle.
Ami a témákat illeti, minden lehet, ami elektromos és már a lakásajtón kívülre esik: villanybiciklik és libegők, díszkivilágítások és kevésbé díszes, de kedves esti fények, ATM-ek és közlekedési jelzőlámpák, trafóházak és telefonfülkék, sorompók és igazolványkép-készítő automaták, mozgásérzékelős szökőkutak és járdába rejtett LED-ek, izgő-mozgó kirakatok, villamosok, szélkerekek, napelemek, órák és neonreklámok. A sort a végtelenségig folytathatnánk, éppen ez a jó a játékban. Írhatsz eposzt a Lövölde téri trolivezetékekben futkározó elektronokról, de ha ügyesen fotózol vagy fogalmazol, akár egy darab kábellel is nyerhetsz.
Kérünk benneteket, hogy saját cuccal jelentkezzetek, amelyik legkorábban 2011-ben készült, és amit még nem publikáltatok máshol (mondjuk egy közösségioldal-megosztás azért belefér). Vagyis ha beküldi valaki Csontvárytól a Jajcei villanymű éjjelcímű festményt, akkor azt sajnos három okból sem tudjuk elfogadni, pedig amúgy tök esélyes lenne.
A játék menete
- 1. Bekülditek az anyagot. Jöhet e-mailen, Facebookon (üzenetben vagy üzenőfali megosztással), feltöltés linkjének elküldésével, de egy haikut akár ide a kommentekbe is beírhattok. Mindenki legfeljebb 5 művel indulhat.
- 2. Előzsűrizzük. Semmiféle szigorú bírálatra ne számítsatok, mert azt szeretnénk, ha az olvasók döntenének a legjobbakról. Ennek csak annyi szerepe van, hogy kiszűrjük a „pályázathekkereket”, vagyis megnézzük, hogy valóban megfelel-e az alkotás a fenti elvárásoknak.
- 3. Kiposztoljuk az Urbanistára. A tervek szerint három héten át, hetente kétszerjelennek meg az alkotások itt a blogon – az első merítés épp egy hét múlva, szeptember 25-én. A műveket feltöltjük a Facebookra is (hosszabb írások, filmek esetében csak egy linket helyeznénk ki, vagy ha tényleg készítetek egy szobrot, akkor annak a fotóját tesszük fel stb.). Az Urbanista-posztokból linkek mutatnak a Facebookos tartalmakra, ahol egyszerűen like-olni lehet a műveket. Amelyik a legtöbbet kapja öt nap alatt, az továbbjut a döntőbe. A szavazások mindig délben érnek véget.
- A 10 legjobb a döntőbe kerül. Ide jutnak az egyes fordulók nyertesei, valamint rajtuk kívül az egész verseny során legtöbb lájkot kapott alkotások. (Erre a csűrcsavarra azért van szükség, hogy ne számítson, ki mennyire nehéz ellenféllel kerül össze egy-egy posztban). Itt ismét lájkolással dől el a végleges sorrend.
- Díjazunk. Minden döntőbe jutott ajándékot kap az ELMŰ-ÉMÁSZ jóvoltából. Az első három helyezett jutalma 30, 20 és 10 ezer forintos vásárlási utalvány az egyik műszaki áruházláncban, a többiek hatezer forint értékű energiatakarékossági dobozt kapnak, tele mindenféle hasznossággal.
Pályázati feltételek
Most jön a rettegett apró betűs rész, de ne ijedjetek meg, ebben csak arról lesz szó, hogy szeretnénk bemutatni az alkotásokat – természetesen csak a pályázattal kapcsolatban.
A pályázók tudomásul veszik, hogy szerzői jogdíj őket a pályázaton résztvevő alkotásokkal kapcsolatban nem illeti meg, és hogy a beadott munkák elkészítésével vagy azok nyilvános bemutatásával okozott személyiségi és szerzői jogsértésekért minden felelősség őket terheli (beleértve a jogsértéssel bekövetkező anyagi felelősséget is). A pályázati anyag beküldésével automatikusan elfogadják a fenti pályázati feltételeket, és egyben hozzájárulnak, hogy a rendezők a pályázattal kapcsolatos publikációkban műveiket térítésmentesen használják (ideértve a játék szervezőinek honlapját, közösségi oldalait stb.)
További cikkek a rovatban
Tiéd a holnap! – A jövő kreatív tehetségét várja a MOME! ösztöndíj
Future Leaders Exchange (FLEX) nemzetközi ösztöndíj középiskolásoknak
Sporttámogatás pályázat szociálisan rászoruló intézmények számára
Rászoruló kiskorú gyermekek (illetve az őket ellátó és segítő intézmények) sporttámogatása
Gyógyszerészet pillanatképekben fotópályázat
Romano Kher ösztöndíj pályázat
Katona Kiss Ferenc és neje Túri Júlia képzőművészeti alapítvány ösztöndíj pályázat
Pályázat könnyűzenei koncerthelyszíneken rendszeres élőzenei koncertprogram megvalósítására
Mészáros Lázár honvédségi ösztöndíj
Összesen négyszáz millió forintot oszt ki a Kormány külhoni lovas szervezetek számára
Személygépkocsi beszerzés támogatása kerekesszékkel közlekedő személyek részére
Pályázat lovas sportok, lovas hagyományőrzés, lovas turizmus, lovas terápia, lovas rendezvények támogatására
Logó és szlogen pályázat
Pályázat az egyházi jogi személyek közösségi célú programjainak megvalósítására
Pályázat nemzetiségi civil szervezetek 2024. évi költségvetési támogatására
Törőcsik Mari-ösztöndíj pályázat
Gyakornoki program a 24.hu-nál! pályázat
KBr Photo Award – nemzetközi dokumentarista fotópályázat
Civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása
Rijksakademie Residency – rezidencia program (Amszterdam) pályázat
Pályázat szakmai tevékenységek fejlesztésére és megújítására képzőművészek számára
Alkotói támogatás tudományos ismeretterjesztés és környezetkultúra területen, igényes művek szerzői számára
Pályázat ismeretterjesztő és környezetkultúra rendezvények megvalósítására
Pályzat a jásdi öltöztethető Szűz Mária-szobor ruhatervezésére