Magánszemélyeknek nyújtható visszatérítendő kamatmentes és vissza nem térítendő nyílászáró-felújítási támogatás az Erzsébetváros közigazgatási területén lévő társasházakban és lakásfenntartó szövetkezeti házakban és többségben lakás rendeltetésű ingatlanokban meglévő lakások nyílászáróinak felújításához az Erzsébetvárosban a kérelemmel érintett lakóingatlanba állandó lakcímmel bejelentett magánszemélyek támogatására.
Rendelkezésre álló pénzügyi keret: 100 millió forint.
A pályázat célja, hogy Erzsébetvárosban a kérelemmel érintett lakóingatlanba állandó lakcímmel bejelentett magánszemélyek részére az épített környezet funkcióiból, használatából eredő káros környezeti hatásokat csillapítsa, különösen a zajártalmat a homlokzati ablakok utólagos hangszigetelésével, cseréjével, egyúttal az ablakok hőszigetelő képességét növelje, ami által a pályázó energia költséget takaríthat meg, továbbá az eredeti építészeti karakter védelme és megőrzése.
A pályázat keretén belül műanyag nyílászáró kizárólag a közterületről nem látható homlokzatokon megengedett az épület karakterének figyelembe vételével az eredeti nyílászárók osztásával és színezésével megegyező módon helyezhető el. A védelem alatt álló épület (műemléki védelem, fővárosi, vagy helyi védett épület) esetén műanyag nyílászáró a belső udvari homlokzatokon sem megengedett! Védett épület esetén amennyiben a hatályos jogszabályok értelmében a nyílászáró felújítása/cseréje engedélyhez vagy bejelentéshez kötött építési tevékenységnek minősül, úgy annak beszerzése a Pályázó kötelessége a kivitelezési munka megkezdése előtt.
Támogatás mértéke és módja
- A felújítási munkáknál a támogatás odaítélésénél figyelembe vehető fontossági sorrend, melytől a helyszíni szemlén tapasztaltak alapján az értékelést végző Főépítészi és Vagyongazdálkodási Iroda, mint szakiroda eltérhet:
-
az ablakok hőszigetelő képességének növelése, ami által a Pályázó energia költséget takaríthat meg;
-
az eredeti építészeti karakter védelme és megőrzése.
-
A Bizottsági döntés előkészítése során a nyílászárók kialakítása-, osztása-, színe Főépítészi vélemény alapján – az érintett homlokzati megjelenés figyelembe vételével – kerül megállapításra, mely az eredeti kialakítástól-, osztástól-, színtől eltérhet.
-
Műszakilag elkülöníthető, még meg nem kezdett munkákkal lehet pályázni. 1 naptári évben 1 magánszemély 1 ingatlannal nyújthat be pályázatot ebben a kategóriában.
-
A jelen pályázati felhívásra való jelentkezés nem zárja ki az Önkormányzat, illetve a Fővárosi Önkormányzat által meghirdetett egyéb pályázaton való részvételt.
-
A támogatás odaítélésének ill. kifizetésének feltétele, hogy a felújított ill. új nyílászáró, a felújítási munka eredményeként korszerűsödjön.
-
A támogatás formája vissza nem térítendő támogatás, amelyet a munka elvégzését követően a benyújtott elszámolás alapján utófinanszírozás keretén belül – a támogatási szerződésben foglaltak szerint – folyósíthat az Önkormányzat a Pályázó részére.
-
A ténylegesen kifizethető támogatás mértéke
-
- fa nyílászáró esetén: nem lehet több a Bizottság által megítélt összegnél, sem az elszámolás során benyújtott számla összegének 60%-ánál;
- műanyag nyílászáró esetén: nem lehet több a Bizottság által megítélt összegnél, sem az elszámolás során benyújtott számla összegének 40%-ánál;
-
Az egy lakásra jutó támogatás mértéke 1 évben maximum 2.000.000 Ft, azaz kettőmillió forint, de fa nyílászáró esetén; legfeljebb a számlával igazolt bekerülési költség 60%-a, illetve műanyag nyílászáró esetén legfeljebb a számlával igazolt bekerülési költség 40%-a lehet.
-
Műanyag nyílászárók elhelyezése csak a közterületről nem látható homlokzatokon megengedett a II. fejezetben részletezettek szerint, azonban az eredeti (fa) nyílászárók visszaállítására kell törekedni. A nyílászárók felújítása, ill. cseréje során az épület eredeti (meglévő) nyílászáróival azonos formákat, osztásokat és színeket kell alkalmazni.
-
Örökségvédelemmel érintett ingatlanok esetében – egyedi műemléken, értékleltárban nyilvántartott műemléki értéken, fővárosi, vagy helyi védett épület esetén – a nyílászárók felújítását, cseréjét, a mindenkori jogszabályok szerinti, illetékes hatósággal előzetesen egyeztetni kell.
Védelem alatt nem álló épületek esetén közterületről látható nyílászáró csak az eredetivel megegyező osztással és színezéssel megegyező módon újítható fel/cserélhető. Belső udvari nyílászáró eredetitől színezéstől/osztástól eltérő kialakítása esetén a belső udvarra néző már meglévő nyílászárók kialakításához igazodni szükséges. Az eltérés belső udvari fotódokumentációval igazolandó.
-
A szerkezetileg elkülönülő nyílászárókra (azaz falnyílásonként) külön-külön jár az I., II. illetve a III. és IV. táblázatokban foglalt támogatás. Az egy falnyílásban egymás mellé illetve fölé épített nyílászáróelemek a támogatás szempontjából egy nyílászárónak tekintendők (az erkélyajtó és ablak(ok) egy falnyílásba épített elemeit kivéve) elemeire külön támogatás (pl. az ajtó fölötti felülvilágító ablakra) nem adható.
Az I-IV. táblázatokban meghatározott méreteket nyílászárók esetén a falköztávolság (falnyílás) lemérésével kell meghatározni, melybe a tokszerkezet is beleszámít.
Az egy falnyílásba épített erkélyajtó és ablak(ok) külön-külön szerkezetnek (nyílászárónak) minősülnek, a támogatás méretéke az I-IV. táblázatokban meghatározottak alapján számítandó.
-
A modern, légzárást biztosító nyílászárók elhelyezése esetén a közművekkel való előzetes egyeztetés kötelező (különösen azon helyiségek nyílászáróinak tekintetében, amelyben nyílt égésterű gázfogyasztó készülék van, az ablakba önszabályozó szellőző elem beépítése ügyében).
-
A jelen pályázati kiírásban nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (a továbbiakban. Ptk.), valamint a tárgyhoz kapcsolódó egyéb jogszabályok vonatkozó rendelkezései az irányadók.
-
Pályázó a pályázat benyújtásával egyidőben tudomásul veszi a jelen fejezetben foglalt figyelmeztetéseket és azt, hogy a fenti figyelmeztetéseknek nem megfelelő pályázat automatikusan érvénytelennek minősül.
A pályázatok benyújtásának módja: papír alapon egy példányban a Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetvárosi Polgármesteri Hivatal Hatósági és Ügyfélszolgálati Irodáin-, postai úton egy példányban a Főépítészi és Vagyongazdálkodási Irodának (1076 Budapest, Garay u. 5.) címezve-, vagy elektronikus úton e-papíron keresztül az VI. fejezet 1) pontjában előírtak szerint.
Pályázati kiírás elérhetősége: Nyílászáró felújítási pályázat magánszemélyek részére – Budapest Erzsébetváros
A pályázatok benyújtására nyitva álló időszak: 2024. március 01-től 2024. szeptember 15.-ig.
További cikkek a rovatban
Pályázat a Pege Aladár parkban elhelyezendő képzőművészeti alkotás tervének és makettjének elkészítésére
Pezsgő design és megjelenés grafikai pályázat
Pályázat kávézó és alkoholmentes italokra specializálódott vendéglátóhelyek támogatására
Vadmacska kreatív pályázatok
Leleményes Korea – Avagy mire jó egy gyümölcs, azontúl, hogy finom rajzpályázat
Amiért érdemes élni…fotópályázat
A demokrácia ellenálló képességének kiadása pályázat
KKV-k innovációs képességének támogatása
A digitális terek elérhetőségének és a hátrányos helyzetű csoportok digitális kompetenciájának fejlesztése pályázat
Hankook Abroncsadományozási program – pályázat
Pályázat népi építészeti értékek megújulását támogató épületfelújításra
Kistelepülési üzletek támogatása – Munkáltatót terhelő közterhek megfizetéséhez nyújtott támogatás
Pályázat hely-specifikus képzőművészeti projektek létrehozására
Call for Tenders about Building Renovation [re-announcement]
One day in Józsefváros art open call
Elektromos gépjármű töltőállomások telepítése pályázat
Pannónia Tehetségprogram Ösztöndíj
Deák Ferenc Ösztöndíj
Nyári diákmunka pályázat
Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása pályázat
Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása pályázat
Pályázat az élelmiszer-pazarlás mérésének javítására és az élelmiszer-pazarlás megelőzésének előmozdítására
Művészeti program pályázat
Kukába az élelmiszerpazarlással plakáttervező pályázat